Skocz do zawartości
Gość Paragon

Zasilanie awaryjne i połączenie z Panelami Fotowoltaicznymi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Mam takie pytanko, bo jest na pewno sporo magików na forum jak i ludzi co posiadają te przetwornice, a mianowicie jak podłączyć mój UPS Inverter firmy Volt ja mam akurat wersję SinusPro 1500E, do paneli PV, jak się zachowa przetwornica kiedy podłączymy zestaw jak poniżej, czyli przetwornica pobiera zasilanie z aku, a sam aku jest ładowany z paneli poprzez regulator solarny, tak jak już pisaliśmy z VDR-em ( :) ) w pewnym momencie powiedzmy jak aku spadnie do 30% pojemności co zrobi przetwornica Volta:

1. Urządzenia podpięte pod przetwornicę zaczną działać z sieci a aku będzie ładowany z paneli aż aku się naładuje i przetwornica zacznie znowu pracować z aku?

2. Przetwornica zacznie ładować akumulator na "spółkę" z panelami, czyli tak naprawdę zysk z paneli będzie żaden jak inwerter do ładowania aku będzie używał sieci

 

schemat_po%C5%82aczenia.png

 

Pytam bo mam taką opcję w inverterze AC lub solar priority ale nie wiem jak to działa oglądałem filmik człowieka który ma przetwornicę tej samej firmy już typowo solarną i nie brzmi to dobrze bo zachowanie tej przetwornicy bo do ładowania aku używa zasilania z sieci zamiast przełączyć urządzenia na zasilanie z sieci i pozwolić naładować aku panelom Fotowoltaicznym, ktoś sie bawił już tym zasilaczem z Volta lub podobnym?

Niżej filmik obrazujący problem:

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam ta przetwornice na allegro jest gość co tylko to sprzedaje zadzwoń do niego i popytaj   myślę ze ci coś doradzi bo jak miałem jakieś pytania  to bez problemu mi powiedział co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
24 minuty temu, lukaszmo napisał:

tez mam ta przetwornice na allegro jest gość co tylko to sprzedaje zadzwoń do niego i popytaj   myślę ze ci coś doradzi bo jak miałem jakieś pytania  to bez problemu mi powiedział co i jak

hej, wiesz testowałem już przetwornicę niestety w trybie solar priority, po wyczerpaniu aku, przełącza się na sieć i niestety ładuje aku z sieci, nie ma możliwości wyłączenia prostownika tak więc ten sprzęt się nie nadaje do zabawy z panelami Volt naprawił to w ostatniej wersji przetwornic solarnych teraz można to wyłączyc:

 

Mam ochotę kupić ta przetwornicę lub tą tylko trzeba trochę kasy naszykować :/

https://www.polskieprzetwornice.pl/sklep/product_info.php/products_id/197?utm_source=shopello_pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&utm_term=transformatory+i+regulatory+napięcia-7095&utm_content=CjwKCAjwza_mBRBTEiwASDWVvpn2PaQHC9lTSpliO0jFaB4yug4i--8Hr81YBEKV58Mw8o8iJo01khoC60EQAvD_BwE

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej nie ma opcji  przełączenia  a te panele sa w stanie naładować aku i jednocześnie zasilić sprzęt  ?    

pytam bo mi z sieci ładuje parę godzin prądem do 20A 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

tak taka instalacja nazywa sie off-grid, czyli działasz z paneli, ale nie oddajesz do sieci zewnętrznej takie rozbudowane zasialnie awaryjne :) , jak działasz z paneli i jest za mało to prąd jest dobierany z aku, lub jak jest nadmiar doładowuje aku, po zmierzchu w priorytecie inverter kożysta z energii zgromadzonej w aku, i potem od nowa, tu masz goscia który zaczynał jak my od sinuspro :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.