Skocz do zawartości
borys

Magnifica problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowym użytkownikiem solniczki i tego forum i od dwóch dni mam problem z Magnificą

Ostatnie dwa dni bardzo często krewtka czyszcząca czyściła moją Magnificę, od wczoraj rybka zaczęła sie ocierać o piasek, od dwóch dni też przyjmowała pokarm bardzo wybiórczo, więcej wypluwała niż jadła, po wczorajszym wieczornym karmieniu zachowywała się jakby się zadławiła, mocno otwarty pyszczek i tak pływała z 1h, potem już trochę jej przeszło. Dziś od rana jak wypływa cały czas ociera się o piasek. Porannego karmienia suchym pokarmem już nie przyjmowała. Martwię się strasznie i nie wiem co mógłbym zrobić. Plamek żadnych na ciele nie ma. Może ktoś miał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ja jakieś 2 tygodnie i było wszystko ok, ostatnio zaczęła eksplorować cały zbiornik i wyglądała jak Pani baniaka, zaraz zrobie zdjęcie jak wypłynie, nagrałem film ale za duży plik jest

parametry poza podwyższonym KH i obniżonym Ca są ok

wstawiłem film na grupę na fb 

 

Edytowane przez borys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martwić ale albo ma jakieś pasożyty albo to początki ospy musisz obserwować wszystkie ryby sam przez to przechodziłem i rozwinęło się ospa spróbuj podawać pokarm z czaskiem i jak masz to włącz lampę uv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem i podałem czosnek z mrożonką, mam tylko jeszcze Gobidona i dwie krewetki czyszczące

Edytowane przez borys (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety chyba pojawiają się białe przebarwienia na skórze, katastrofa :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawaj pokarm z czosnkiem

Masz lampę uv? Jeśli tak to ja zalacz i podnieść trochę temperaturę i staraj się jak najmniej ignorować w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak zrobię, dziękuje za pomoc, ana chyba musiała już być zarażona bo ja mam młody zbiornik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał też sobie tak przywleklem ospe i walczyłem z nią prawie 2 miesiące ale jakoś się udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian tylko UV pałiłeś?  czy białe na jakiś czas wrzucałeś?

ja mam ledy UV na jednym kablu z RoyalBlue i niebieskimi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam lampę przepływów ale jak masz niebieskimi to zalacz ja od rana żeby przez noc się nie świeci Ci swiatlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, borys napisał:

Adrian tylko UV pałiłeś?  czy białe na jakiś czas wrzucałeś?

ja mam ledy UV na jednym kablu z RoyalBlue i niebieskimi

 

Nie UV w lampie co świecisz. Tylko taką przepływową. Jaki masz litraż?

I pod żadnym pozorem nie podnoś temperatury. Możesz też zastosować preis Coly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to żle zrozumiałem :(  muszę zgasić grzałkę

50 litrów 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie żona błazenka miała ostatnio podobne objawy najpierw przestała jeść, później zaczęła się ocierać grzbietem o calaustre a dzień później leżała praktycznie w kącie na piachu jedynie sporadycznie wypływając na środek żeby się podrapać po grzbiecie wtedy też zauważyłem kropki. Szybka reakcja: lampa UV (sterylizator) 24/7,  Herbtana wg instrukcji i Garlic Oil od AF w podwójnej dawce. To wszystko przez 10 dni (zalecana kuracja Herbtaną). Dzisiaj po kropkach nie ma śladu, błazenkowa po akwarium "fruwa" jakby miała ADHD czyli tak jak przed chorobą :D a na żarcie rzuca się jakby co najmniej z rok nie jadła. 

 

crop.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorlic mam i daje, magnifica nie ma takich plamek na razie, jutro podjadę do eRybki i kupię ten środek na pasożyty, lampy nie mam i nawet nie mam jak ją zastosować bo nie mam sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W e rybce kupywalem na ospe polyb lab medic trochę to drogie ale u mnie to ryby były wszystkie wysypane na maksa. Lampy uv przepływowe zamontujesz poza akwarium kwestia umieszczenia pompki i powrotu w akwa

Przy twoim litrazu potrzebowałbym małej lampy uv 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adrianguzik napisał:

.......... Lampy uv przepływowe zamontujesz poza akwarium kwestia umieszczenia pompki i powrotu w akwa

Przy twoim litrazu potrzebowałbym małej lampy uv 

 

Dokładnie. Sam mam akwa 50l bez sumpa lampa wisi poza akwa z małą pompką o przepływie rzędu 300-500 l/h 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się zdecydował na polyb lab medic to lampa uv musi być wyłączona i najważniejsze jest żeby stosować odstęp 12 godz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z polyp lab słaby środek. 

Lampę daj 36W i przepływ 400l/h. Przy ospie lampę montuje się w zbiorniku, nie w sumpie. Lepiej działa. I nie bierz dosłownie że w zbiorniku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety magnifica nie wypłyneła dziś i wcale jej nie widzę, czuję że czeka mnie restart, bo żeby ją wyjąć będę musiał rozebrać skałę

W sklepie polecił mi sprzedawca środek Artemiss, dolałem ale możliwe że za późno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś wezowidlo w akwarium albo coś takiego? Nie poddawaj się restart to ostatecznosc jak padła to powinna jutro wypłynąć na powierzchnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z doświadczeniami ze słodkim każda rybka jak zdechnie to wypływa, a tutaj jest ruch wody to nawet z jej kryjówki powinno ją wyciągnąć

Oczywiście cały czas wierzę że się pojawi  bo krewetki też są na skale a nie w jaskini

Wężowidła niestety nie mam

Jak ją przywiozłem to też dwa dni jej nie widziałem, więc może nabiera sił i nagle się pojawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 dzień nie ma magnifiki więc dziś planuje rozebrać skałe i szukać ciała

mam pytanie, jakie parametry się podniosą jak się rybka rozkłada? Amoniak? coś jeszcze?

raczej nie mogę chyba jej tak zostawić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz musisz szukać bo jak się zacznie rozkładać to narobi troche dziadostwo w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.