Skocz do zawartości
Hoom

Rozmieszczenie filtrów w szafce

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o konstruktywne opinie . Chce zamówić samp , ale za nim to zrobię robie przymiarkę  . Szafka jest niby duża ale jak to w życiu bywa i tak sie nie mieści tak jak byś chciał . Od lewej filtr ro , reaktor wapnia i butla co2 , algae reaktor No i samp . Wymiary szafki to 120x97 i takie będą wymiary akwarium . Samp planuje 70x70 w nim będą trzy przegrody ( na zdjęciu tylko dwie widać ) w pierwszej będzie clarisea i odpieniacz w trzeciej skała no i trzecia powrót . Auto dolewka będzie bezpośrednio z sieci . Mógł bym zrobić samp większy a  reaktor wapnia i algae reaktor wcisnąć do środka tylko nie wiem czy to ma sens .  Pierwsze zdjęcie to panorama wiec jest trochę  krzywe . Dzięki

DD8FE64A-2B22-4F70-8F23-70525D231743.jpeg

3EF41E48-DDD6-48B9-B7A6-7C3D9002800A.jpeg

8488E6DD-A886-4F9A-81F8-0519EC78CFB7.jpeg

9B647AC6-138D-4FE3-B4BC-F21BFAA0301A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawił bym reaktory do sumpa. Mniej zabawy z orurowaniem, a przede wszystkim w razie jakichś przecieków leci do sumpa a nie na podłogę. Dodatkowo im więcej wody w obiegu tym lepiej. Zrobił bym coś na deseń: I H I. Z lewej spływ i odpieniacz. Woda przelewa się do drugiej przedniej przegrody gdzie jest skała, siporax i tp. Potem do drugiej tylnej gdzie stoją reaktory, a z niej do trzeciej gdzie masz powrót.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Ja mam komin na tylnej szybie, z tego powodu mogłem wygospodarować miejsce za akwarium. Stoi tam butla CO2 i różne sterowniki od pomp wiszą sobie spokojnie ;) Reaktor jak Kolega wyżej pisze do sumpa i masz święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Tak zrobię wkładając oba reaktory do sampa . A co myślicie o pompie Maxspect Turbine Duo TD 12K ma to sens wstawić taka pompę by zasilić drugim wyjściem algae reaktor itg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.