Skocz do zawartości
atk

Brudzące się szyby w akwarium morskim :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim :)

Może pytanie już było lub też jest banalne... Ale czy jest jakiś sensowny sposób na to, aby szyby w akwarium morskim się nie brudziły i nie zachodziły jakimiś dziwnymi glonami? 

Wiadomo czyści się je, ale to takie neverending story :( o ile boki i przód bez problemu... To tylna szyba już jest dramat... Dno także... 2 dni nie czyszczenia i efekt jak poniżej... 

IMG_20190504_144912.jpg.8ec4a7f900c449f99945bf7fc8029726.jpg

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na okrzemki. Wymień prefiltry w osmozie i żywice DI. Wsadź do sumpa sera silicate clear. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr i żywica RO DI nowa, tds 0, no3 i po4 wody 0, PH 8.6.

Parametry akwarium: no3 25, po4 ~0.120 z fosforu 40 ppb (Hanka) , KH 7,6 (Hanka), sól 1.025, temp 25, PH 7.8, ~100L wody bez sump - reefmax 105L. 

Od tygodnia leje nitraphos minus + pro bios + np i ryby na diecie 3/4 kostki płukanej mrożonki ON dziennie. 

bliższe foto:

IMG_20190504_173606.jpg.16b53cf46eb6f9fea08aed6ee6cbb7e4.jpgIMG_20190504_173552.jpg.d5066dcedd0829b930c2cb037ed1dfac.jpgIMG_20190504_173643.jpg.8729b459a49c6bfc7a534695f45f367b.jpg

Pozdrawiam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to na pewno sa okrzemki ? miałem podobne gow..  zacząłem dawać więcej bakteri probio i zeszło ale na szybach caly czas nalot  jak masz wate na tych patykach z tyłu to ja wywal  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest... Patyków nie mam od początku, jedynie na spływie jest filtr zbierający syf cały i wymieniany regularnie. 

Zastanawiam się czy od nadmiaru bakterii może się tak dziać? Staram się dawać 1 krople dziennie na te 100L, czasem zdażyło mi się przypadkiem wlać 2 krople. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na:

- przepuszczający (stary) prefiltr RO i żywicę  

- niewłaściwą proporcję - ryby (za dużo) - koralowce (za mało) - skała jako powierzchnia filtracyjna (nie do końca tzw "żywa")

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniz fosforany i azotany, nie lej zadnych amino a zobaczysz ze bedziesz mial czyste szyby, no prawie czyste bo zarosna na rozowo:P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.