Skocz do zawartości
Hoom

Maxspect Turbine Duo TD 12K

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie pompy Maxspect Turbine Duo TD 12K. Zastanawiać sie czy ma sens zakupu takiej pompy by zasilić dodatkowe filtry. Obawiam sie ze ta pompa ma oba wyjścia tej samej przepustowości . Czyli może być za słabo na powrót a za dużo do zasilenia ewentualnych filtrów Np. Palety lub algae reaktor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze nikt nie ma doświadczenia z ta pompą . Wiec będę pierwszy :) . Zakup dokonany przyślą mi ją za kilka dni  . Pompa ma dwa wyjścia po 6,500 litrów każde , lub można je połączyć w jedno wtedy będzie 12k . Podobno jest niesamowicie cicha . Zobaczymy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak to w praktyce wygląda. Bo jesli na jednej rurze dasz coś, co znacznie obciąza pompę - na przykład wysokie podnoszenie, a na drugiej dasz coś mało obciążającego to czy pompa pcha po równo, czy w jedną rure będzie dawać więcej.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, mam kupon na zakup sprzetu maxspect w sklepie online. Chciałby ktoś? Jak coś to na pv. W pierwszej kolejności będzie stały bywalec. Zniżka 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, katani napisał:

Ciekaw jestem jak to w praktyce wygląda. Bo jesli na jednej rurze dasz coś, co znacznie obciąza pompę - na przykład wysokie podnoszenie, a na drugiej dasz coś mało obciążającego to czy pompa pcha po równo, czy w jedną rure będzie dawać więcej.

 

Tez sie nad tym zastanawiałem, z drugie strony  6000 to trochę dużo na reaktor glonowy cz palety wiec tam przekręcisz na zaworze . Ale produkt dobrej firmy wiec powinien działać ok . Jak nie to podłączę dwa wyloty w jeden a następnie dam trójnik 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka przyszła . Pompa wyglada naprawdę niezle . Choć nie wiem czy potrzebuje np sterować pompą przez wifi  no ale jest . Sprawdziłem ją w wannie (czeka na nowe akwarium) jest niesamowicie cicha i mam wodę na podłodze tak daje :) . Co do dwóch wyjść na jednej pompie to będzie działało to ok . Podłączyłem do jednego wylot mniejszej średnicy do drugiej większej i tak pchało wodę . Nie sprawdzałem co prawda pod obciążeniem ale zmniejszając średnice jednej wymusiłem opór . 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem od miesiąca użytkownikiem pompy Maxspect Turbine Duo TD9K i niestety muszę stwierdzić że jest to sprzęt mocno przereklamowany.

Mam tą pompę zainstalowaną na dwa wyjścia czyli na jednym obieg a na drugim podłączone są chłodziarka, lampa UV-C oraz filtr przepływowy.

Pompa pracuje na maksa i o ile na wyjściu z filtrem, lampą i chlodziarka daje rade ale na pierwszym gdzie jest obieg to jest słaba.

Tak naprawdę to nie wiem czy ona jest tak oszczędna i wydajna jak opisuje producent.

Oczywiście pompa może być oszczędna ale nie na podwójnym wyjściu.

A płacić tyle kasy po to żeby tą pompę używać tylko do obiegu to wydaje mi się przesadą.

Takie jest moje zdanie na temat tych pomp.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziały gały co brały ? (bez urazy) :P

Wydajność przy pojedynczym wyjściu: 

TD-5-4-12.png

Cytat

Model

Moc
maksymalna

Przepływ
maksymalny

Przepływ
@1.5m

TD-6K

35W

4000L/H (1057G/H)

2500L/H (660G/H)

TD-9K

42W

5000L/H (1321G/H)

3500L/H (925G/H)

TD-12K

90W

6000L/H (1585G/H)

3800L/H (1004G/H)

Wydajność przy podwójnym wyjściu:

TD-5-4-11.png

Cytat

Model

Moc
maksymalna

Przepływ
maksymalny

Przepływ
@1.5m

TD-6K

46W

6500L/H (1717G/H)

4500L/H (1189G/H)

TD-9K

66W

9500L/H (2510G/H)

5800L/H (1532G/H)

TD-12K

110W

11400L/H (3012G/H)

6500L/H (1717G/H)

 

Może powinieneś kupić model wyżej ? Chociaż na papierze widać znikomą różnice...

Ja własnie odkupiłem od koleżki TD9K, który miał ten sam problem co Ty. On przesiadł się na model wyżej TD12K i twierdzi , że jest zadowolony.

Tum masz do poczytania - link .

Jaką masz średnice powrotu ?  Jeżeli możesz powiększyć, to nawet bym się nie zastanawiał. 

Ja mam dwa wyjścia powrotu na 560L i tak ją będę własnie podłączał. Testy dopiero za miesiąc :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnicę powrotu mam 25 ale to nie ma znaczenia bo pompa już sprzedana i teraz bardzo się zastanawiam czy przesiąść się na wyższy model.
Na razie jadę na starej pompie Jecod DCS 5000 i pompuje na tym samym powrocie ok ale mi chodziło o zasilanie jedną pompą kilku urządzeń a jak widać Maxspect Duo ma z tym problemy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Średnicę powrotu mam 25 ale to nie ma znaczenia bo pompa już sprzedana i teraz bardzo się zastanawiam czy przesiąść się na wyższy model.
Na razie jadę na starej pompie Jecod DCS 5000 i pompuje na tym samym powrocie ok ale mi chodziło o zasilanie jedną pompą kilku urządzeń a jak widać Maxspect Duo ma z tym problemy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



Czyli nie jesteś, a byłeś....I mogłeś pisać wcześniej[emoji12]
Może źle podłączyłeś... np. dałeś wszystko liniowo, co mocno ograniczyło przepływ na jednym wylocie i analogicznie zdławiło na drugim.
Podłączenie tego idealnie, może zająć chwilę.
Powrót 25mm - wymiar zew. to wcale nie tak dużo. W linku wyżej, ktoś opisywał że po zmianie na 1 cal różnica by zauważalna.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem wszystkie opcje i tak byla słabiutka a przeróbka powrotu na 1 cal to może być problem bo a zbiornik z Red Sea.


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś jeszcze :D

u siebie mam firmware TD-A 1.5

a updaty wyglądają następująco :

v1-2.4 (3/1/2019)
- Compatible with new version of Sync-G App
- Bug fixes

v1-2.3 (6/12/2018)
- Consolidated Firmware. One firmware works for all versions of Turbine Pump
- Improved performance for 6K and 9K  :D:strutin
- Bug fixes

Ciekawe tylko o ile wzrasta ta wydajność...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj na swojej pompie i napisz czy czy to coś zmieniło w wydajności bo teraz jestem na etapie zastenawiania się na zakupem Maxspect Duo TD 12K.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak się zdecydowałem na mocniejszą pompę i teraz po krótkich testach i optymalizacji ustawień wszystko funkcjonuje jak należy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

IMG_20190803_164359 (Copy).jpg

IMG_20190803_164207 (Copy).jpg

IMG_20190727_145229 (Copy).jpg

IMG_20190727_144803 (Copy).jpg

Edytowane przez romi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.