Skocz do zawartości
LYSERpL

Znikające ryby, szukanie winnego

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem się ostatnio zastanawiać, jak to jest,że większość niedużych rybek, które zazwyczaj zamieszkują skałę po prostu znikają.

Mam tu na myśli magnifice x2, babkę kopiącą, mandaryna,garbika. Do tej listy mógłbym dopisać jeszcze anthiasy,które zaczęły się "docierać" przy samcu i 2 na stałe zamieszkały w skałach, chociaż tutaj winę zrzuciłbym raczej na pozostałe anthiasy. Mały imperator (wielkość paznokcia), który na start został szybko sprowadzony na ziemię przez inne ryby i później w większości siedział w skałach. 

Praktycznie wszystkie te przypadki dałoby się wytłumaczyć bez udziału niezidentyfikowanych sił drzemiących w skałach,ale mimo wszystko daje mi do myślenia,że ryby,które mieszkają w skałach po prostu znikają. I o ile jedna magnifica i imperator były nowymi rybkami, zniknęły w trakcie pierwszego miesiąca od wpuszczenia, to cała reszta trochę już w akwarium pływała. 

Z potencjalnych agresorów mam salariasa, jest mocno sceptycznie nastawiony do każdego nowego mieszkańca, ale po kilku godzinach ustawiania nowego lokatora daje spokój. Poza tym raczej nic, garbik jest 1, pokolce dogadują się ze sobą, na resztę obsady gwiżdzą. 

Macie podejrzenia, co może być w skale, czego na codzień nie widzę a co może powoli atakować ryby i skutecznie uszczuplać obsadę? Dodam,że skałę brałem w całości z dojrzałego zbiornika, o potencjalnych problemach nic mi nie wiadomo, później doszło kilka kawałków z koralami, więc szansa na to,że coś przyniosłem jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś krab morderca grasuje w skale, warto popatrzeć an skałę zwłaszcza nocą, ciekawe zwierzaki można zauważyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kraba dzikusa. Miałem to samo, zapolowałem, wyjąłem kilka dzikich i był spokój. Gości za dnia raczej nie zobaczysz. Idziesz np. 2 w nocy z latarką i delikatnie prześwietlasz akwarium. Jak zobaczysz ruch to świecisz na niego latarką, ręka do akwa i łapiesz go. Ewentualnie coś spiczastego żeby go przebić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem takiego gościa nigdy, aczkolwiek przy tej ilości skały nie mogę wykluczyć jego istnienia. Spróbuję zapolować na niego w nocy, bo nie ma innego sposobu na niego, prawda? Żadnej pułapki, coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są pułapki ale mi np. nigdy nie udało się złapać nawet jednego na takową. Będziesz musiał trochę poświęcić czasu na to. Nie jest tak, że pójdziesz dziś w nocy nic nie zobaczysz to znaczy, że wszystko jest ok. Z krabami dzikusami jest o tyle problem, że mega dobrze się kamuflują. Jak np. będziesz szedł z latarką do akwarium to nie zobaczysz nawet jednego. Musisz podejść do akwarium i dopiero zaświecić. Żadnych nowych ryb póki co. On będzie najczęściej tam gdzie były ryby do tej pory. Jak nie będzie tam nic przez kilka dni to zacznie szukać nowych miejsc i wędrować po skałach. Zerknij również na duże wieloszczety. Popatrz na to:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieloszczetów kilka malutkich znalazłem i usunąłem, takiego giganta nie widziałem, chociaż podejrzewam,że jesli są małe to i duży się znajdzie. Co do nowych ryb, ostatnio doszły 2 wargacze, jeden niestety wyskoczyl,ale drugi ma się jak najbardziej dobrze. Aczkolwiek oczywiście wstrzymam się z nowościami do czasu znalezienia problemu. Dzięki za pomoc ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.