Skocz do zawartości
gonzolak83

Nano reef MTS 60x30x35

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz dawał żwir?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Wiesz co narazie nie. Korzystam narazie z zalet braku podloza. Kusi mnie baaaaaardzo zestaw yellow watchmen goby + krewetka ale decyzja ostateczna nie podjeta :) Jak sie zdecyduje to napewno cos wleci. Beda problemy ale trudno :pbeae5bd86b46776bace6b515830001fc.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. W planach mam zbiornik o podobnych wymiarach. Jak u Ciebie sprawuje sie filtracja i oswietlenie? Bo filtr kubelkowy masz. Tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam filterek kubelkowy Hydora - pozostalosc po slodkim. Na razie za wczesnie na jakies konkretne wnioski ale poki co nie narzekam. Jakby sie dobrze zastanowic to czym rozni sie kubelek od kaskady ? W kubelku duuuuzo wiecej miejsca na wklady, nie szpeci zbiornika, mozna podpiac zew. grzalke. Minusy wiecej roboty przy czyszczeniu (ale w porownaniu do roslinnego HT to bajka panie, to akwarium obok co tydzien przycinka pol wiadra + podmiana na RO /mineralizator 50% pojemnosci akwarium,  wiec smiem twierdzic ze morskie obsluga to pikus hehe).

Co do oswietlenia to nie zaluje ani jednej zlotowki, ktora poszla na ta lampe. Jest rewelacyjna. Bylem juz w kilku(nastu) sklepach oraz odwiedzilem kilka osob z morskim i smiem twierdzic, ze u mnie swiatelko jest duuuuzo lepsze (chodzi o odbior wizualny). Co do wzrostu korali znowu za krotki czas na podsumowania ale narazie jest super. Wiadomo radeon to to nie jest ale i wielkosc zbiornika jest mala. Mozliwosci konfiguracji przez tel/www sa ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja im wiecej czytam tym bardziej glupieje. Niby tylko filtr czy oswietlenie a zdecydowac sie na cos trudno. Kubelki mam ze 3 w domu tylko musial bym sprawdzic czy do slonej wody sie nadaja. Lampy, na poczatku myslalem o retrofitach ale szybko dalem sobie spokoj z nimi. Belki na zamowienie byly w glowie ale przy zmianie kiedys zbiornika to moga byc za male i trzeba bedzie szukac na nowo. AI zawsze mozna potem dokupic druga wiec opcja dobra. No i opinie ma dobre.  Bedziem sledzic Twoj zbiorniczek wiec moze latwiej bedzie mi potem zdecydowac w jaki sprzet sie zaopatrzyc.

Edytowane przez Icek
Literowka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jak ja mysle. Dla mnie priorytetem bylo wykorzystanie sprzetu, ktory juz posiadalem. Wiec wybor byl oczywisty. Zmiana zbiornika na taki z panelem wiazalaby sie z wymiana szafki i zostaja niepotrzebne graty typu grzalka przeplywowa, filtr, akwarium OW a wiec bez sensu. Kupowac kaskade tez bezsens jak mam porzadny filtr kubelkowy i bardzo dobra grzalke przeplywowa.

Co do oswietlenia to sie nauczylem i wszedzie glosze wszem i wobec na tym nie oszczedzac!!! Korale maja rosnac jak najlepiej ale i tak nie oszukujmy sie najwazniejszy jest odbior. Musi byc szal, opad szczeki itd. bo to napedza checi do dalszego dzialania. Widzialem te retrofity i strasznie slabutkie sa. Na zamowienie belki - dla mnie za duzo nie wiadomych . Zawsze kieruje sie tym, ze patrze czym oswietlaja ludzie ktorych zbiorniki robia na mnie WOW! Lampy z duza baza sukcesow i stazem na rynku. Jest + kupna drogiej i dobrej lampy a mianowicie latwa sprzedaz. Takie AI to od reki sprzedaje z bardzo mala strata. I jak slusznie zauwazyles mozna dokupic potem 1-2 do wiekszego zbiornika. A kupno czegos co i tak wymienisz pozniej na lepszy model i plucie sobie w brode ze mogles tak zrobic od poczatku mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego zamiast kupowac nastepny filtr wolal bym zainwestowac w odpieniacz. Akwarium bedzie po slodkowodnym. Filtry sa, tylko sprawdzic musze czy na slonej wodzie pociagna. Zostaje kwestia oswietlenia. No i tu staram sie wybrac cos rozsadnego co moze zostac wykorzystane potem. Ja dopiero od listopada planuje start jak wroce do PL. Takze czasu jest sporo na zapoznanie sie z rynkiem i zdobycie wiekszej wiedzy. Ale widze ze Sebastiano z Nysy jest wiec moze by cos tez mial chec pomoc swoja wiedza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2019 o 13:06, gonzolak83 napisał:

goby + krewetka

Czyli faktycznie zaopatrujemy się w tym samym sklepie bo widziałem ten zestaw ostatnio :P

Co do baniaków świetne , a to słodko wodne niczym z bajki , rewelacja :)

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupione nowe korale w tym pierwsze sps na probe . Zobaczymy co to bedzie:) Jest troche jakis bialych robaczkow na szybie?? Mam sie martwic czy dojrzewa:) Xenia cos podupada wparametey sie wyzrowaly:( Zwiekszyc karmiebie?? Zapomnialem nazwy tego spsa ktos moze rizpoznaje?? Podobno jeden z latwiejszych.ab6c75c8b87e0cb9421605497b5d6137.jpg92188f320bbc3796d1966d4a417f7162.jpgd4782766092338258ce875d783f7df2c.jpg288c9a985cc74b060a1cc4c3acc554bb.jpgb0dd48ddf48df3e7eb8d90d60cb8a799.jpgb1101b1d88f7af53989e5697d2d72832.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Seba masz racje. Grzyb czerwony mial na skalce mase soimakow osiadlych trzeba sie bylo pobawic w chirurga. Mam nadzieje ze sie udalo.f99d33ea8921320bb5dbee560a849083.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra iprocz xenii ktora powolutko zmierza ku wiecznej rafie. Troche krab ja przestawia moze dlatego ale bardziej chyba woda jej nie pasuje.3b3e7aff53b1fa8b81e9e8d5158244a0.jpg

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

0c5af0bec551855f8009e756fe3332fa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Kh zaczyna ubywac+ ph niskie rano 7.95. Korale maja sie odpukac super. Dosc stabilnie jai na niecale 2 msc :) Kiedy zaczac dozowac ballinga? Jak przez tydzien spadnie kh o 1 stopien to warto?? Czy wieksze podmiany robic 20% np.??93b610c7015474a412204f54628e5354.jpgc7b0b89895b86058e18cee6e7c632ad9.jpgbe256e88fa9b27a3fcdd3ac47c0d91bc.jpgcc5215aa49f1509bbdcfa9756419268a.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ze szczepkami to troche sie rozpedzilem. Ale tu delegacja, tam delegacja i kusi:) Zobacze przycpodmiqnie jak mowisz czyli wroci na 8.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie kh stabilne. Ph tez oki. Temperatury opanowane:) Jakos do przodu. W nastepnym tygodniu che kupic teacho i rybe zobaczymy co na to blazen.9134c71618e545cfee1915b0c6c7e261.jpg0f1c7bb6eb69b7d0f43962919ca78d67.jpgc79d31a182d76fdbffb29f0aeee07789.jpg2ce77e196b256996abb1ad7455c74278.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że błazenek upodobał sobie euphylię.Fajnie to wygląda.Zbiornik coraz bardziej uzupełniany koralami.Fajnie.

Obserwuję dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.