Skocz do zawartości
Yakaposhi

Refugium jak zrobić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuję zrobić refugium, jaką polecicie lampę ? jakieś podpowiedzi ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naświetlacz led 10w 6000k 15zł


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, Tomek92 napisał:

6000k

a nie  4500K ? bo 6000K to raczej zimne światło jest

ja sobie zrobiłem z profili

https://allegro.pl/kategoria/oswietlenie-akcesoria-i-osprzet-oswietleniowy-5321?string=WIDE&bmatch=baseline-var-n-hou-1-1-0313

i "taśmy" LED GROW PLANT 5730 ALU (sztywna)

https://allegro.pl/oferta/tasma-led-grow-plant-5730-alu-sztywna-25cm-28w-m-7553445076

do profilu wide wchodzą dwie taśmy obok siebie

ale pełno jest wynalazków np.

https://allegro.pl/kategoria/oswietlenie-zrodla-swiatla-10774?string=GROW Żarówka&bmatch=baseline-var-n-hou-1-1-0313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w wielu tematach że ludzie stosują 6000k osobiście nie wiem które lepsze.


c2f86a6bafadd49b25ef4206ff325303u1810a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Najlepsze jest światło takie jak słońce czyli 5200 - 6500 K. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AQUAEL LEDDY SMART 2  , jak raz dla zieleniny .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co szukać nie wiadomo gdzie, wystarczy iść do Leroya i kupić naswietlacz Led 20w i po sprawie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SU1 napisał:

AQUAEL LEDDY SMART 2  , jak raz dla zieleniny .

Dokładnie, nie kombinuj bo lepszego nie znajdziesz. No może poza taśmami led w stylu aqua-grow (miks białych, czerwonych i niebieskich albo czerwonych i niebieskich). Ja mam na taśmie niebiesko-czerwonej i co tydzień wywalam nadmiar glonów.

Zobacz że tylko w miksie niebiesko czerwonym masz największe wykorzystanie światła przez rośliny. Możesz dodać jeszcze pasek białych "dla oka".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dale napisał:

Dokładnie, nie kombinuj bo lepszego nie znajdziesz. No może poza taśmami led w stylu aqua-grow (miks białych, czerwonych i niebieskich albo czerwonych i niebieskich). Ja mam na taśmie niebiesko-czerwonej i co tydzień wywalam nadmiar glonów.

Zobacz że tylko w miksie niebiesko czerwonym masz największe wykorzystanie światła przez rośliny. Możesz dodać jeszcze pasek białych "dla oka".

A czy mógłbyś mi podać konkretne linki ? też chciałbym właśnie czerwone, niebieskie! czy szukać na aliexpress ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na stronie www.eko-ledy.pl tam masz taśmę grow lub szukaj taśm roślinnych niebiesko-czerwonych (ja brałęm w Lublinie w Lednarze). Aliexpres odpuść - chłopaki clą i vatują wszystko jak leci, koszty niewielkie, ale obsługę też sobie liczą i wydłuża to czas znacznie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.