Skocz do zawartości
Konrad-J

Maturalny reef max

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że jestem po maturach postanowiłem w końcu zabrać się za przesiadkę na reef maxa. Przez 4 lata używałem nano reef’a, którego szczerze nienawidzę. Od długiego czasu szukałem nowego akwarium ale nie chciałem składać zestawu wiec wybór padł na reef maxa. Z zakupem miałem trochę problemów gdyż wszędzie był wyprzedany a tam gdzie jeszcze był dostępny cena była zbyt wysoka. Z pomocą przyszedł mi jeden z forumowiczów, który dał mi namiary na sklep w Lublinie gdzie kupiłem nowe akwarium za 999zł. Cena bardzo promocyjna niestety w domu okazało się że koszyk filtra ociekowego jest rozwalony, wyświetlacz komputera trochę porysowany i niestety jedna z przegród panela filtracyjnego jest ukruszona. Jakby tego było mało niedostałem grzałki a samo akwarium było całe brudne. Moja złość była wielka, jakby nie fakt że mieszkam ponad 150km od Lublina to pewnie bym je oddał. Na szczęście aquael ma cudowny dział reklamacji i dostałem wszystkie części w kilka dni. Mimo niepoinformowania mnie o wadach sklep, w którym kupiłem reef maxa też miłe mnie zaskoczył bo dostali mi grzałkę taką jaką chciałem i dorzucili kilka preparatów. Kolejnym problemem było zakupienie szafki i tutaj miałem czysty fart bo szafki wszędzie były wyprzedane i w jednym jedynym sklepie w Wawie została ostatnia sztuka. Zamówiłem szafkę a następnego dnia dostaje telefon ze sklepu że szafka jest niekompletna i mi jej nie wyślą. Okazało się że szafka nie ma stopek i bolców na półkę wiec po małych negocjacjach Pan ze sklepu zmienił cenę na 270zł i takim oto sposobem udało mi się kupić chyba ostatnia nową szafkę w Polsce. Kolejnym krokiem było zakupienie skały i kleju. Tym razem padł wybór na 3kg fiji Man made rock i klej od aquaforest na bazie cementu (co było błędem ale teraz już too late). Ze starego akwarium przeniosłem 3kg żywej skały, wodę, cyrkulator koralie nano 900 i moje dwa błazenki bo nie miałem gdzie ich trzymać na czas dojrzewania.

 

Obecnie mam dość słabą cyrkulację wiec muszę kupić cyrkulator albo falownik tylko że nie wiem jaki wybrać wiec proszę po pomoc.

 

Zasolenie- 1.024 sól instant ocean ale z czasem zmienię

9f0e3f041d94fc5ce2f9d886cfe96071.jpgb6ac2730bfe624b3503d52d588a56987.jpg56265a4167e45d7ead523ff07453b867.jpg2715a5ac684da360a69a2939e9834d4c.jpg9314c777522b786a0dfe1ff9f31d68bc.jpg

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś strasznie ubogo jeżeli chodzi o korale.  Nie obawiasz się, że cykl azotowy wystartuje w akwarium i delikatnie mówiąc blazenki dostaną po du#$&@.  Wracają do obsady koralowej,  tu na forum przeczytałem,  że im większa masa koralowa tym lepiej.  Szczególnie dobrze widziałem to w mojej kosteczce.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium ma dwa dni więc jak mam dodać korale? Przecież cykl nawet się jeszcze nie zaczął. Co do błazenków to niestety nie mam co z nimi zrobić na czas dojrzewania. Przeżyły już wiele trudnych momentów w tym dwumiesięczny wyjazd wiec mam nadzieje że i cykl przetrwają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było... Akwarium przeszło restart, dołożyłem skały i wywaliłem większość piachu. Na dzień dzisiejszy walczę z dwiema plagami aiptasia i cyjano. Zaraz biorę się za podmiankę gdyż zastosowałem chemiclean. A co do aiptasi narazie idzie średnio. Mam 4 krewetki bogessi i brzydala ale jakoś nie mają ochoty na róże... Co do filtracji to przerobiłem cały tylni panel, wymieniłem stary odpieniacz na Hydora slimskina 135 a pompę ze starego odpieniacza wyciągnąłem i przykleiłem na podstawce z przyssawkami do dna w środkowej komorze i dołożyłem wężyk który wchodzi do ostaniej komory.c248c40c3a3402a9291535b7a5361801.jpg
138a4d6cdd4e594b521965964b12bbe9.jpg
1fd1fa5cef8ab9b3de7f58d019d079a2.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apptasie to będzie najmniejszy problem za pół roku będziesz miał zarośniętą całą skałe briareum i będziesz restartował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie wywalam bo mi się tam aiptasia rozprzestrzeni a wole briareum mieć niż róże


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Konrad-J napisał:

Póki co nie wywalam

i nie wywalisz bo chyba tylko wygotowanie skały pozwala się tego permanentnie pozbyć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

całe życie pod górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jeszcze jakieś Reefmaxy działają. Powodzenia w walce z plagami. Też miałem na początku aiptasię ale na szczęście u mnie krewetka lysmata kuekenthali zasmakowała w nich i szybko je zlikwidowała. Cyjano nie miałem ale też zmagałem się w moim reefmaxie z wieloma plagami. Obecnie zaczyna mi się inwazja hydroidów i wszędzie pływają ich małe meduzy. Tak więc trzymam kciuki za wygraną w walce z plagami. Zauważyłem, że masz cyrkulator na tylnej szybie ( nie wpadłem na to że można tam dać bo albo koszyki albo odpieniacz przeszkadza ) . Masz patyki w ostatniej komorze ? Magnes się tam mieści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.