Skocz do zawartości
Dramax

pomoc w doborze swietlowek do lampy4x24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy moze ktoś pomoc jak dobrać świetlówki do lampy 4x24 ( akwarium 120 l ) 

Przegladalem temat pewnego uzytkownika forum i on w 200 l mial ATI blue plus x2 i purple plus x2 co sądzicie o tej konfiguracji?

Chodzi mi żeby nie bylo za biało , wole wizualnie bardziej niebiesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj 3x ati blue plus i 1x ati coral, będziesz miał bardziej niebiesko,  3x Blue plus i 1x Aqua Blue Special bardziej biało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie za niebiesko, z czerwonego blazenka zrobi się mu czarny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowałem czegoś takiego, czerwone jest czerwone a żółte jest żółte. Te świetlówki wcale nie świecą na niebiesko jak nie wiadomo co..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Stoję przed podobnym dylematem jakim jest dobór świetlówek. Też w konfiguracji 4x. Samo blue+ to pomyłka (mam aktualnie 2x24 blue+). Ludzie zachwycający się tym niebieskim nie widzieli chyba w akcji ledow :) u mnie na bank 1-2szt special (pięknie wyciąga kolory mimo, że światło mało atrakcyjne dla oka to ma pełne spektrum). Dodatkowo będzie aktynika i blue+. Nie wiem jak świecić coral+ który mógłby wskoczyć dodatkowo do speciala. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak swieci 2x blue plus i 2 x purple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj 2xpurple będzie za ciepła barwa, miałem przez chwilę lampę 4x24 i najbardziej podobała mi się konfiguracja, 2xblueplus + actinic+special.

Tak czy siak dalej brakowało mi tego fluo wieczornego zdecydowałem się na dołożenia chińskiej belki royal blue 80W, serdecznie ja polecam robi świetną robotę,  a koszt to 240zl.

Obecnie mam lampę led 180W sterowaną + właśnie wspomniana belka led Royal blue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.