Skocz do zawartości
hajtaler

Czy ta są jakieś glony ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

od dłuższego czasu borykam się z w sumie nie wiem czym, jak by ktoś mógł zerknąć na filmik i powiedzieć co to jest, czyszczę skale co podmianke z tego, ale coraz więcej tego jest. Bardzo łatwo schodzi ze skaly, wyglada to jak jakieś nitki glonow, jak z tym walczyć 

 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Artur32 napisał:

Mi to niestety na dino wygląda.

na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś środek lub metoda do zwalczania tego ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hajtaler napisał:

Jakiś środek lub metoda do zwalczania tego ?

Najskuteczniejsze są modlitwy niestety.

Temat rzeka, poszukaj na forum. Pomaga zaciemnienie akwarium. Ale niestety często potem znów wraca, jak zaczniesz świecić z powrotem. Niektórym pomógł brak podmian, innym wręcz przeciwnie - duże podmiany. Jest chyba też jakaś "cudowna" chemia na to, wodę utlenioną ludzie leją czy inne cuda. Jednym słowem - desperacja. A na koniec zwykle kończy się tym, że "jakoś" to dino samo nagle znika. Pojawienie się dino jest często związane ze zmianą intensywności lub barwy oświetlenia. Tak właśnie jest u mnie - złożyłem nową, mocniejszą lampę i po miesiącu bach, dino. Coś zmieniałeś w oświetleniu ostatnio? Może świetlówki wymieniłeś? Ze światłem to znów różne informacje można spotkać, jedni twierdzą, że białe światło sprzyja, inni że właśnie nadmiar niebieskiego. Moim zdaniem (taką przynajmniej mam nadzieję), dino pojawia się, kiedy w akwarium wystąpi jakaś duża zmiana (np światło się zmieni) i jeśli nie znajdzie zbyt korzystnych dla siebie warunków (wysokie nutrienty np) - samo zniknie, kiedy zbiornik przyzwyczai się do nowych warunków. Generalnie, powodzenia.

Co do pytania "czy to jakieś glony?". Tak, to bardzo prymitywne glony, fachowo nazywają się dinoflagellata (po polsku bruzdnice) i są blisko spokrewnione z zooksantelami, czyli naszymi kochanymi glonami symbiotycznymi koralowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odessaj co się da i zaciemnij zbiornik na 3 dni (cały)

u mnie wróciło po tygodniu ale drugie zaciemnienie  już dało radę - za to woda utleniona (nawet przedawkowana) ... zero efektu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jak  A mi zrobił się taki wysyp   dino , akwarium  1.5 do 2 miesięcy już ma samą dojrzewa beż  żadnych bakterii co mogę zrobić zęby  to zmniejszyć czym dac bakterie czy przy dojrzewaniu normalnie później to zniknie prosił  bym o radę 

20190518_080013-1024x768-1024x768.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to na filmie bardziej przypomina cyjano. Lubi pojawiać się wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 5/18/2019 at 9:37 AM, Nik@ said:

Mnie to na filmie bardziej przypomina cyjano. Lubi pojawiać się wiosną.

Cjano to nie miałem wcześniej w innych zbiornikach, jestem po 3 dniowym zaciemnieniu, wyglada to dobrze póki co jest czysto , ograniczyłem światło trochę , całkowicie wyłączyłem białe , niestety sps nie przetrwały tego są całkowicie białe i tu pytanie. Czy kolor może im wrócić czy już są martwe ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.