Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na końcówkę roku i przejście na nowy zbiornik 80x80x60 oparty o filtrację poprzez sump. w obecnym szkiełku ( 80x35x40)wymieniłem FZN3 na Tidal 110.

Macie jakieś doświadczenia z tym filtrem ?

p.s. u mnie generalnie o wiele większy przepływ niż FZN3, jest też zdecydowanie cichszy ( kaskada ) no i skimer robi robotę.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Graiveth (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FIltr jest sporo większy od FZN3? Aquael wszedł mi na styk, a też się zastanawiam nad wymianą z tym, że nie wiem czy się zmieści, głównie o szerokość chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

W swoim zbiorniku,  troszkę mniejszym 80/40/50 też zmieniłem fzn na Tidala 110. W zasadzie jestem bardziej niż zadowolony- więcej miejsca na wsad, lepsza regulacja przepływu, bardzo estetyczne wykonanie. Jedyny minus jak dla mnie to,  że mój robi więcej hałasu niż poprzednik. Powodem jest poziom wody,  gdyby był niższy byłoby ok ale wtedy gorzej by wyglądało. 

Możesz wrzucić fotkę Twojego baniaka z widoczna kaskadą. 

Co wrzuciłeś do filtra?

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, calak napisał:

FIltr jest sporo większy od FZN3? Aquael wszedł mi na styk, a też się zastanawiam nad wymianą z tym, że nie wiem czy się zmieści, głównie o szerokość chodzi.

Tu masz wszystko: https://www.seachem.com/tidal-110.php

Piszą, że 29.5 cm ma "długości" i 9.5 cm miejsca między szyba a ścianą potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, calak napisał:

Bardzo Ci dziękuję

Spoko. Sam się zastanawiałem swego czasu, ale są pilniejsze wydatki ciągle, a aquael na razie działa. A stronkę seachem'a to tak czy inaczej lubię sobie poprzeglądać, opisy produktów (sprzęt, chemia,  media...). Całkiem konkretnie opisane mają, lepiej niż w większości sklepów, tyle że w inglisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrobiłem swoją własną kaskadę/panel ze szkła - coś na wzór tego. Użyłem pompy i rurki z fzn3, szyby miałem. Kosztowało mnie to tyle co silikon bezbarwny. Póki co zrobiłem mniejszy na próbę choć pojemność i tak wynosi 10 litrów. W planach jest kolejna wersja - większa, z pewnymi przeróbkami i być może refugium.

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, goclik napisał:

A ja zrobiłem swoją własną kaskadę/panel ze szkła - coś na wzór tego. Użyłem pompy i rurki z fzn3, szyby miałem. Kosztowało mnie to tyle co silikon bezbarwny. Póki co zrobiłem mniejszy na próbę choć pojemność i tak wynosi 10 litrów. W planach jest kolejna wersja - większa, z pewnymi przeróbkami i być może refugium.

Weź opisz to dokładniej, bo pomysł bardzo ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Słony leszcz napisał:

Weź opisz to dokładniej, bo pomysł bardzo ciekawy

Nie ma za bardzo co opisywać - zwykłe akwarium ze spływem. Przedłużyłem rurkę idącą do pompy tak, aby sięgała dna. Przednią szybę zrobiłem niższą, a następnie z odpowiednio dociętych kawałków wkleiłem spływ. Silikonu dosyć sporo dałem więc estetyka wykonania nie powala - miało być po prostu szczelne. To co wystaje nad akwarium miałem okleić na czarno (tak jak tło w akwa), jednak w planach jest kolejna wersja więc póki co tego nie robię. W kolejnej wersji zrobię większy (dłuższy) spływ tak, aby sięgał powierzchni wody w akwarium. Obecny jest za krótki (robione na oko, myślałem, że będzie ok :P ) i woda chlupie - muszę tłumić gąbką. Można również wywiercić otwór i zrobić np. loc-line. Zrobie je również wyższe, aby mieć większy zapas przy zmianie poziomu wody. Obecnie przy uruchomionym odpieniaczu muszę na pompie zmniejszyć przepływ do minimum, aby mi nie przelało górą. Mam zamiar również wkleić bubble trap za odpieniaczem. 

A wygląda to tak:

IMG_20190517_203621.thumb.jpg.d51abc5c321d4fc9b8fcd2a425dbcd22.jpg

 


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam również Tidal 110, tylko niestety skimmer mi nie zaciąga filmu z powierzchni. Wrzućcie foto jaki macie poziom wody ?


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skimer rowniez poniżej poziomu wody. A film ściąga odpieniacz wewnetrzny który mam wrzucony po drugiej stronie zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam odpieniacz w filtrze. Skimmer nie zbiera syfu z tafli, mam dodatkowy skimmer. Poziom wody mam na wysokość pułki która wychodzi woda z filtra.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


STOPKA.png.c14c9b2c9b32b2cf28cf2f90300f1a15.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was może rozwiązał tajemnice Skimmera? W Tidalu? Pytałem u źródła to mówią że mam źle ustawiony.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby skimmer w Tidalu dobrze ściągał syfek to jeśli jest to możliwe musi być zawieszony (przesunięty do jednego z boków akwarium) tak aby jak największa część powierzchni akwarium była po stronie skimmera, wtedy wypływ wody nie blokuje dopływu do skimmera.

1 minutę temu, anwilowiec napisał:

 

 

Edytowane przez anwilowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak zrobione. Bez rezultatu. Przy zbiorniku 40x40 to dość słabo wykonalne. Mam wrażenie że wyplywajaca woda jest na tyle silnym strumieniem że nie pozwala na zasysanie wody przez skimmer.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię temat. Mam tidala 55 i skimmer nie robi swojej roboty, koleżanka ma tidala110 i to samo a na dodatek jest głośny. Mam filtr na tylnej ścianie i w samym narożniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!. Naprawiłem błąd producenta. Otóż wyciąłem kawałek płytki z spienionego PCV ( grubość 3 mm) i włożyłem od środka , za tą górną kratkę wlotową. Tam jest nawet miejsce przez producenta zrobione na takie rozwiązanie. Tylko żeby nie przepuszczała ta kratka wody to płytkę podkleiłem klejem "kropelką"
Jak się mi uda to zdjęcie podrzucę

20200211_114858.jpg

Teraz po takiej modyfikacji 15 min i zero filmu bakteryjnego na powierzchni.

Polecam i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pięknie czyli wszystko się rozbija o to że te kratki są z duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 11:56, SirDosier napisał:

Uwaga!. Naprawiłem błąd producenta. Otóż wyciąłem kawałek płytki z spienionego PCV ( grubość 3 mm) i włożyłem od środka , za tą górną kratkę wlotową. Tam jest nawet miejsce przez producenta zrobione na takie rozwiązanie. Tylko żeby nie przepuszczała ta kratka wody to płytkę podkleiłem klejem "kropelką"
Jak się mi uda to zdjęcie podrzucę

20200211_114858.jpg

Teraz po takiej modyfikacji 15 min i zero filmu bakteryjnego na powierzchni.

Polecam i Pozdrawiam

Zobaczyłbym zdjęcie jak to wygląda dokładnie ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2020 o 11:56, SirDosier napisał:

Uwaga!. Naprawiłem błąd producenta. Otóż wyciąłem kawałek płytki z spienionego PCV ( grubość 3 mm) i włożyłem od środka , za tą górną kratkę wlotową. Tam jest nawet miejsce przez producenta zrobione na takie rozwiązanie. Tylko żeby nie przepuszczała ta kratka wody to płytkę podkleiłem klejem "kropelką"
Jak się mi uda to zdjęcie podrzucę

20200211_114858.jpg

Teraz po takiej modyfikacji 15 min i zero filmu bakteryjnego na powierzchni.

Polecam i Pozdrawiam

I jak efekty tego zabiegu?  bo sam myślałem o takim tuningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.