Skocz do zawartości
pdz

Ślimak czy krab

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pilna sprawa, zauważyłem, że jeden ślimak goni drugiego i ten uciekający robił to skokami i nie działo się to w ślimaczym tempie, raczej szybko przebyły oba pół akwarium.

Złapałem jednego i ewidentnie ślimak , wrócił do zbiornika , jest spokojny ? A ten z fotki to ślimak czy krab ? Pytam , bo kupowałem tylko ślimaki , może gdzieś się dostał na przyczepkę.

Może to była walka czy zaloty ?

Świeży jestem, kompletnie mnie to zaskoczyło, pierwszy raz widzę taką sytuację.

67_coto.thumb.jpg.fde7cf1895557c15b490a869c0176562.jpg

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kraba pustelnika mieszkajacego jak to pustelniki w muszelce. Może ma za małą i poluje na coś większego.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nie chciałem krabów, szczególnie pustelnika, bo czytałem, że ma taki zwyczaj a gonił ślimaka z podobnej wielkości mieszkaniem, poleciał już do sumpa.

Ślimaki kupowałem 2 tygodnie temu, nie podejrzewam, że był od razu, zauważyłbym, że się dziwne porusza. Zoaski także małe, byłoby go widać. Podejrzewam, że przywędrował w "trawce", która jest w tle i już jednego załatwił i zabrał mu muszlę.

Pytanie ... czy go zostawić w sumpie i zorganizować większą muszlę czy to nic nie pomoże i dalej będzie atakował ?

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, pdz napisał:

Pytanie ... czy go zostawić w sumpie i zorganizować większą muszlę czy to nic nie pomoże i dalej będzie atakował ?

Postaraj się zdobyć parę pustych muszli i wrzuć do akwarium :)

edit podaj adres na pw to Ci pośle jak byś nie miał jak zdobyć :)

sorki za offa :tongues

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jakie ?  czy specjalne kształty , bo wielkości to pewnie różne, żeby sobie dopasował.

Gdzie ewentualnie kupić , w necie w sklepach akwa nie widzę a na allegro itp. troszkę tego jest.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne kształty i różne rozmiary.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krab siedział w muszli, wrzuciłem go do sumpa do komory z pompą, wczoraj dojechały muszelki, wypłukałem w RO i wrzuciłem kilka róznych aby sobie dopasował i co ? Ano biorę muszlę w której był wrzucony do sumpa i jest pusta.

Jaka jest możliwość ? Był mały , więc mógł się ukryć , czy może przemielił się w pompie a może poszedł pod prąd do komory z siporaxem albo dalej do odpieniacza ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.