Skocz do zawartości
elroy

Pompa DC-Runner 1.1 - zacina się..

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po prawie dwóch latach bezawaryjnego użytkowania takiego odpieniacza z pompą DC Runner 1.1 zaczęły się problemy. Po wyłączeniu zasilania wirnik nie startuje, jestem zmuszony rozebrać odpieniacz i pomóc na "pych", wtedy zaczyna się kręcić, ale bardzo łatwo go zatrzymać. Oczywiście wszystko wyczyszczone itp - nie ma uważam jakiś mechanicznych przeszkód. 

Pompa ma się ku końcowi? Jak uważacie?

big_evo5002.jpeg?lm=1543261598

big_evo5003.jpeg?lm=1543261602

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym czyściłeś pompę?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem na drobne części, a potem to już klasycznie, bieżąca woda, jakaś szczoteczka do zębów :) Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elroy napisał:

Rozebrałem na drobne części, a potem to już klasycznie, bieżąca woda, jakaś szczoteczka do zębów :) Tyle.

no to do końca mogłeś dokładnie nie wyczyścić,namocz w roztworze wody z octem albo kwaskiem cytrynowym przez godzinę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl, może faktycznie tarcie robi swoje. Jutro moczę w occie :) Dam znać :)

Edytowane przez elroy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elroy napisał:

To jest myśl, może faktycznie tarcie robi swoje. Jutro moczę w occie :) Dam znać :)

tylko nie w samym tylko woda plus ocet


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Miałem dokładnie taki sam przypadek z tym samym modelem pompy w odpieniaczu AquaMedic.

Pompa poszła na śmietnik a odpieniacz do sprzedania więc może pomysl o nowej pompie albo o nowym odpieniaczu.

Po prostu te modele pomp są bardzo awaryjne.

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, romi napisał:

Po prostu te modele pomp są bardzo awaryjne

Skoro wytrzymała dwa lata to znaczy ze nie sa awaryjne. Tym bardziej ze pierwszy raz spotykam się z taka negatywna opinia.

@elroy śmietnik, zresztą zadzwoń do aqua medic może mają w rozsądnej cenie zestawy naprawcze. Bo taka pompa koszt 380zł chyba. Wiem że do niektórych pomp jest dostępne dosłownie wszystko także może się opłaca reanimowac. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wirnik się sam zatrzymuje to oznacza niestety że zywot pompy dobiegl konca.
A kupujac z kolei nowy wirnik który rowniez nie należy do tanich nie masz pewności że pompa będzie funkcjonowala.
Pompy z AquaMedic mają dobra opinię ale jak zycie pokazuję zdazaja się wyjatki od tej reguły.

Gesendet von meinem LYA-L29 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, romi napisał:

Jak wirnik się sam zatrzymuje to oznacza niestety że zywot pompy dobiegl konca

Też jestem tego zdania. Do pomp reef octopus mają nawet motobloki dostępne w razie czego i właśnie coś takiego miałem na myśli pisząc post wyżej. Ale czy aqua medic oferuje coś takiego i czy w ogóle jest to opłacalne to nie mam pojęcia. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę do Aquamedic, może coś poradzą, natomiast wydaje mi się, że raczej pompa dobiega swych dni i tutaj recepty pewnie nie będzie. Natomiast ogólnie uważam, że konstrukcja tego odpieniacza z tą pompą całkiem dawała radę w moich 80l. Do ostatnich dni byłem zadowolony ;)

Sprawdziłem dokładnie: start w marcu 2017. Nie wiem natomiast na jaki okres jest liczona żywotność takich urządzeń. 2-3-5 lat, może więcej? Jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od producenta i ceny.

Ja osobiście wymieniam odpieniacz na nowy po 2 lub 3 latach wyjątkiem był AquaMedic 1,5 roku wytrzymał aktualnie posiadam odpieniacz Red Sea RSK-300 znajduje się w nim pompa firmy Sicce i jak do tej pory jestem z niego zadowolony.

A pompy no cóż to temat otwarty

wiadomo że chińczyk za długo nie wytrzymują i są w miarę tanie natomiast markowe pompy bywają drogie i nawet bardzo drogie ale ich jakość i wytrzymałość to już inna półka.

Takie jest moje zdanie w tym temacie.

To jest oczywiście dobry temat do dyskusji na forum.

 

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co w tym pompach jest elementem najbardziej awaryjnym. (poza ewentualnym zużyciem mechanicznym). Jaki to jest rodzaj pomp, tak ogólnie? Bo coś google mi nie znajduje nic sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pienidło tunze chodzi u mnie 2 lata a kupiłem używkę na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy są indukcyjne przynajmniej tą którą

posiadasz a najczęściej ulega awarii stojan.

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@romi dzięki. Eh - jasne, coś mi się pomyliło i szukałem pod hasłem "magnetyczne" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że te pompy powinny być bezawaryjne, naprawiałem kiedyś elektronarzędzia. Tam paliły się komutatory, paliły się uzwojenia stojana, leciały szczotki. Ale tu są jedynie uzwojenia stojana i trochę elektroniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Daro73 napisał:

Ale tu są jedynie uzwojenia stojana i trochę elektroniki

Tak to fakt, tę silniki są bezszczotkowe przesunięcie fazy które jest potrzebne dla rozruchu wirnika dla szczotek tutaj jest realizowane przez regulator który zasila odpowiednie cewki, ale niestety nasze hobby ze względu na słoną czy nawet słodką wodę wyklucza używanie łożysk z prawdziwego zdarzenia i z tego w dużej mierze wynika awaryjność tej konstrukcji, nie miałem w rękach droższych konstrukcji może tam są uszczelniane silniki, ale pewności nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.