Skocz do zawartości
inmar

Nożyce do cięcia rur.

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś używa konkretnych nożyc do cięcia rur ? Kupiłem jedne na allegro,ale okazało się,że nie nadają się do PCV.Teraz namierzyłem inne,ale nie jestem pewien czy te dadzą radę.Może nasze rurki są za miękkie i zamiast je ciąć to zgniatają ?

 

https://allegro.pl/oferta/nozyce-do-ciecia-rur-pcv-pcw-pp-obcinak-zgrzewarka-6338839877?item=6338839877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nóż do chleba fiskarsa, duży, z piłką - wchodzi jak w masło :) Ewentualnie szlifierka kątowa


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciąłem zwykła piłą ręczną do drewna, bez problemu wszystko tnie.


d500ece3b854be2a513c6929b6054b12u1617a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szlifierkę kątową,mam piłkę do metalu i tak zawsze ucinałem,ale teraz postanowiłem sobie usprawnić pracę nożycami stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem prawie identyczne, ale troszkę mniejsze i to był błąd. Te które pokazałeś są ekstra. W castoramie przy rurach pcv są takie dostępne. Jak przyjdziesz z kawałkiem swojej rurki to myślę że nie będzie też problemu z przetestowaniem ich na miejscu. Ogólnie ja tam jak kupowałem rury te długie, to żeby mi się zmieściły do samochodu używałem ich nożyc bez problemu


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam czegoś takiego:

Obcinak_do_rur_Topex_6_-_63_mm-216102-104611.jpg

Do kupienia w Castoramie, można wybrać mniejszy format (ja mam średnice do 40 mm)

 

Edytowane przez Trurl (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pcv wystarczy mocno zaciąć nożem w okół i złamać, nożycami można tak samo, ściskać i jednocześnie kręcić rurką w końcu przetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nożyce, które pokazałeś one przetną rurę ale ją też i zgniotą. Ja swoimi robiłem tak. Delikatnie nacinasz rurę nożycami i je przekręcasz do okoła rury. Idzie jak w masło. Myślę, że mnie zrozumiałeś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawellb napisał:

Nożyce, które pokazałeś one przetną rurę ale ją też i zgniotą. Ja swoimi robiłem tak. Delikatnie nacinasz rurę nożycami i je przekręcasz do okoła rury. Idzie jak w masło. Myślę, że mnie zrozumiałeś ;)

Mam takie nożyce i dokładnie trzeba tak robić jak kolega napisał. Inaczej można zgiąć rurę i wtedy cięcie nie będzie równe.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz w sklepach,spróbowałem kilku sztuk i wszystkie zgniatają tak samo.Na środku rurki jest dobrze,ale przy końcach już nie.Myślę,że głównym powodem to cienkie ścianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, tnij piłką, później zgraduj nożem i po problemie  :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

Byłem teraz w sklepach,spróbowałem kilku sztuk i wszystkie zgniatają tak samo.Na środku rurki jest dobrze,ale przy końcach już nie.Myślę,że głównym powodem to cienkie ścianki.

Witam

Jak  skręcisz za mocno na początku to zgnieciesz , skręca się powoli obracając nożem , lub rurką . Nie ma problemu czy na końcu czy na początku rury , zawsze przetnie nie zgniatając.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek,

to urządzenie które wkleił Trurl jest rewelacyjne. Nie wiem jak z jakością firmy Topex, ale ja swego czasu na zlocie dostałem takie ustrojstwo od ArkaF, który wtedy pracował w firmie z profesjonalnymi narzędziami. Nie wyobrażam sobie od tamtego czasu napierdzielać brzeszczotem po rurze. Pomijam już fakt że nie trzeba wydmuchiwać żadnych opiłków ani gładzić kantów otworu. Dla mnie rewelacja. Tak jak pisze JerzyB - skręcasz, jeden obrót, lekko dokręcasz, drugi obrót i rurka przecięta. Trzy ruchy ręką, nic nie zgniata, tylko tnie, ale to pewnie zależy od firmy, ceny i jakości urządzenia, bo sama zasada działania - rewelacja.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ironista napisał:

dostałem takie ustrojstwo

To ustrojstwo to przyrząd do cięcia rur miedzianych twardych, nożyce utną dokładnie tak jak piszesz tylko trzeba nauczyć się ich używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile tych rur będziesz ciął ? Mam podobny, profesjonalny  sprzęt, dobrej jakości ucinak kosztuje ok 200 pln. To ze zdjęcia ok 40-50pln. Czy jest sens?

 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ustrojstwo to przyrząd do cięcia rur miedzianych twardych, nożyce utną dokładnie tak jak piszesz tylko trzeba nauczyć się ich używać
Pcv ten Topex też utnie. Mam dokładnie taki jak wkleil Trurl, zakres od 6 do 63mm. Instalacje odkurzacza centralnego pocialem za jego pomocą perfekcyjnie. Ostatnio ciałem białe kanalizacyjne fi 40 również bezproblemowo.

Inna rzecz że PCV pod wpływem gorącej wody staje się plastyczne, wiec nawet jajowata rure idzie w kilka sekund "wyprostować" na np mufce.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz robiłem hydraulikę w swoim akwarium i tłem  wszystko wyrzynarką (parę sekund i rura ucięta ,ładnie prostopadle ),a fazowałem szlifierką kontową .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ironista napisał:

Marek,

to urządzenie które wkleił Trurl jest rewelacyjne. Nie wiem jak z jakością firmy Topex, ale ja swego czasu na zlocie dostałem takie ustrojstwo od ArkaF, który wtedy pracował w firmie z profesjonalnymi narzędziami. Nie wyobrażam sobie od tamtego czasu napierdzielać brzeszczotem po rurze. Pomijam już fakt że nie trzeba wydmuchiwać żadnych opiłków ani gładzić kantów otworu. Dla mnie rewelacja. Tak jak pisze JerzyB - skręcasz, jeden obrót, lekko dokręcasz, drugi obrót i rurka przecięta. Trzy ruchy ręką, nic nie zgniata, tylko tnie, ale to pewnie zależy od firmy, ceny i jakości urządzenia, bo sama zasada działania - rewelacja.

Zgadzam się, to był dobry wybór, cięcie to sama przyjemność, klejenie po takim docięciu nie sprawia problemu. Z jakości jestem zadowolony - w komplecie jest zapasowe kółko tnące (jeszcze go nie używałem). Jeżeli nie potrzebujesz średnicy 40 mm, można kupić dużo tańszy model.

Ja po cięciu używałem jeszcze poniższego (Casto, gratownik Vorel) do usunięcia wiórów i wygładzenia, czasami też, jeżeli ciąłem zbyt szybko rura  lekko pęczniała i tym można było ją poprawić:

Znalezione obrazy dla zapytania przyrzÄd do przygotowywania rur pcv po ciÄciu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorze postu a czy próbowałeś najstarszej metody cięcia grubych rur za pomocą "noża do tapet" rozgrzanego nad płomieniem palnika ? Może być nawet kuchenka gazowa :) idzie jak po maśle i nie zostawia opiłków, wystarczy odciąć stopione miejsca i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.