Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. Jestem nowym użytkownikiem :) Chciałem się na początku Przywitać z wami koleżanki i koledzy :) Nie wiedziałem w której grupie napisać, czy do 60l czy od 60l. Zacznę od początku, pół roku temu z żoną mieliśmy przeprowadzkę na większe mieszkanie, mieliśmy wcześniej 2 akwaria, 240l i 30l ale musieliśmy niestety chwilowo zrezygnować z obu :( Siedem tygodni temu urodziła nam się córeczka:) Mieszkanie wyremontowaliśmy do końca, pokój córeczki jest urządzony :) i nadeszła pora aby uruchomić akwarium. Myślałem początkowo aby zrobić kostkę morską 30l ale po przemyśleniach wybór padł na kostkę 64l 40x40x40 lub 45cm. Zrezygnowałem narazie z uruchomienia 240l, ponieważ na przedpokoju musimy coś i tak urządzić a zanim bym uzbierał na start 240 to trwało by trochę czasu i wole mieć mniejsze niż wogóle :)Czytałem dużo tematów tutaj na forum i czym więcej czytam mam coraz więcej pytań :) Na początek Pierwsze Pytanie :) szafkę chce wstawić w tym rogu pomiędzy drzwiami a ścianą, szafka będzie odsunięta na odległość filtra kaskadowego FZN-3 a przy dłuższej ścianie będzie przylegać do niej. I powiedzcie mi jak będzie to wyglądać jak tło będzie w akwarium na dłuższej scianie a filtr na prawej ścianie akwarium. Czy może tło dać na dwóch ścianach ?Proszę powiedzcie mi czy jak zamontuje ten filtr na bocznej ścianie to zmieszcze obok jakiś odpieniacz(przyszłościowo)?  Oświetlenie będę chciał zrobić sam tylko prosił bym was o pomoc w doborze i ilości diod Power Led. Będę chciał zrobić to na sterowniku AQMA Small Led Controller. Podpowiedzcie mi Proszę co jeszcze muszę dokupić aby wystartować z pierwszą Rafą, jakie wkłady do filtra kupić jakie narzędzia i chemie :) Z chęcią wysłucham każdych waszych rad :) 

Akwarium.jpg

Akwarium 240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj zrób sobie akwarium 60 x 40 /65 x 40 z panelem będzie wyglądać estetyczniej. 

Edytowane przez Jointela (wyświetl historię edycji)

Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jointela napisał:

Witaj zrób sobie akwarium 60 x 40 /65 x 40 z panelem będzie wyglądać estetyczniej. 

Myślałem też nad tym, ale wtedy będzie przy samej futrynie a to mi nie pasuje i mogę sobie pozwolić na szafkę 40x40 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też pomysł, lecz to będzie przy wejściu do łazienki, to taki bardzo ryzykowne miejsce i nie chce aby było tak bardzo przy drzwiach, a tak to zawsze to zostaje mi to 15-20 cm luzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda robić kostki 40x40 jak masz miejsce na większe szkło. A tak to zawsze będziesz miał większą powierzchnię dna możesz też robić bez panelu i dać np Tunze 9001 mało miejsca zajmuje a przy takim litrarzu możesz spokojnie obejść się na podmianach bez odpieniacza. Boisz się że ktoś zahaczy o akwarium?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jointela napisał:

Szkoda robić kostki 40x40 jak masz miejsce na większe szkło. A tak to zawsze będziesz miał większą powierzchnię dna możesz też robić bez panelu i dać np Tunze 9001 mało miejsca zajmuje a przy takim litrarzu możesz spokojnie obejść się na podmianach bez odpieniacza. Boisz się że ktoś zahaczy o akwarium?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie, boję się ze ktoś zahaczy. No na początku chciałem kostkę 35x35 ale jednak zmieszczę 40x40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi że się kopyrtnie, tylko że żona będzie z czymś wchodzić lub wychodzić albo dziecko, dlatego nie chcę aby akwarium było przy samej futrynie. A wracając do tematu podpowie mi ktoś jak skonstruować lampę Power Led do takiego akwarium 40x40x40lub45? Chodzi mi ile i jakich diod użyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrób sobie chodzić na 55cm długości, uwierz mi szybko będziesz myślał że mogłeś zrobić większe a pozatym lepiej się układa konstrukcje jak masz prostokąt za podstawę.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kkrrystian napisał:

Czy może tło dać na dwóch ścianach

Ja bym dał czarne na tylnej i prawej ładnie by korale się eksponowały z przodu, jak i z boku akwarium

 

22 godziny temu, kkrrystian napisał:

pomoc w doborze i ilości diod Power Led

Ja bym dał 6x 410-420nm 6x 450-460nm i 5x 10000-12000k łącznie będziesz miał 51w trochę na zapas dzięki temu zwiększysz żywotność diod i będziesz mógł się pobawić ustawieniami lampy.

 

22 godziny temu, kkrrystian napisał:

Podpowiedzcie mi Proszę co jeszcze muszę dokupić aby wystartować z pierwszą Rafą

Jeżeli chcesz prowadzić na kaskadzie to możesz do niej wsadzić siporax/maxspect biosphere/skała na koszyki możesz dać watę perlową i do tego bakterie na start

Edytowane przez Nexor4 (wyświetl historię edycji)

127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nexor4 napisał:

Ja bym dał 6x 410-420nm 6x 450-460nm i 5x 10-12k łącznie będziesz miał 51w trochę na zapas dzięki temu zwiększysz żywotność diod i będziesz mógł się pobawić ustawieniami lampy.

a mówimy o diodach 1W czy 3W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3w

 

A i jeśli chcesz żeby wszystko ładnie wyglądało warto kupić też czarne nóżki do lampy i profil 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Nexor4 napisał:

3w

 

A i jeśli chcesz żeby wszystko ładnie wyglądało warto kupić też czarne nóżki do lampy i profil 

Tak tak nad czymś takim myślę :)  Tylko Profil znalazłem na 160mm czyli szerszy trochę :) będzie lepiej oświetlał akwarium 40cm niż ten profil 100mm :)

Edytowane przez kkrrystian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać ile masz miejsca w przedpokoju a wiadomo że łazienka to miejsce bardzo uczęszczane plus przedpokój ciąg komunikacyjny. Zrób makietę z kartonu 1:1 z planowanym akwarium, postaw i poczekaj na opinię domowników i swoją. Może masz inne miejsce na akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest drugie miejsce ale t będzie 240l. Tutaj chce właśnie ta kostkę morską. To odnośnie miejsca mam już ustalone;) a pomoże mi ktoś w doborze oświetlenia? Jakie i ile LED?

9 godzin temu, Nexor4 napisał:

Ja bym dał czarne na tylnej i prawej ładnie by korale się eksponowały z przodu, jak i z boku akwariuma bym dał 6x 410-420nm 6x 450-460nm i 5x 10-12k łącznie będziesz miał 51w trochę na zapas dzięki temu zwiększysz żywotność diod i będziesz mógł się pobawić ustawieniami lampy.

 

 

Jedna propozycje mam co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Miałem Ci zaproponować lampę SIRIUS NANO (są za***iste na taką kostkę) ale właśnie doczytałem , że już ich nie robią :( , chyba , że pogadaj z kolegą CNA z tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby już ich nie robią, ale zawsze można się zainspirować nimi i użyć takiej samej konfiguracji diod :P


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kkrrystian napisał:

ale Ty mi podałeś inne dane;)

Bo wg mnie dodanie diod 410nm daje fajny efekt fluorescencji korali? Do budowy lamp do akwarium morskich producenci używają diod z zakresu 400-470nm, 10000k-20000k niektórzy producenci dodają także kilka diod z czerwonego/zielonego  a przecież nie każda lampa musi mieć takie same diody...  Ja tylko chce pomóc :) 

Tu masz wszystko o lampce siruis nano.


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Lampy już mam załatwiony;) wiem już mniej więcej co i jak;)  teraz mam kolejne pytanie;) szafeczka już czeka na wysyłkę do mnie;) zamówiona biała akrylowa o wymiarze 40x40x80;) podwójne ścianki boczne i plecy z płyty 18mm ;) teraz muszę zamówić akwarium tylko macie może kogoś poleconego co robi ładnie akwaria? I najlepiej chya wybrać z szkła OW? I jeszcze jedno pytanie bo mam akwarium kostkę 30x30x35 i dostałem radę aby zrobić z niej Sump, ale nie wiem jak umiejscowić komin bo mam już zamówioną szafkę 40x40 pod akwarium na wymiar;( chyba że może coś takiego? 

https://allegro.pl/oferta/pudelko-przelewowe-120mm-overflow-box-srubunki-7769334851?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare 

Ale jakie zdanie macie o tym pudełku? 

Edytowane przez kkrrystian (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej komin zewnętrzny, bezpieczniejszy i bardziej estetyczny. Wewnętrzny zajmie sporo miejsca tym bardziej że dałeś płytę 36mm i trzeba by otwory odsuwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w plecach mam 18mm i  może by z tyłu umiejscowić. Lub to pudełko przelewowe? Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Tobie proponowałem na facebooku wez zrób kostkę 40x40x45 ale te 5 cm niech zostanie oddzielone ścianką i będzie komin na całej długości. w dole możesz zrobić trzy otwory pod hydraulikę 25mm a sumpa upchniesz w szafce. Zostanie tobie jeszcze około 10 cm od krawędzi drzwi. Albo zrób akwarium 40x40x45 i w prawym tylnim rogu zrób komin wewnętrzny pod trzy otwory 25 mm. Jest też opcje komina zewnętrznego jak już kolega wyżej napisał ale będziesz musiał to czymś zabudować. 

Oczywiście możemy iść w tanią wersję i zrobić tak jak ma moja córka (fotki widziałeś) ale będzie problem z zabudowaniem góry aby ryby nie wyskakiwały. 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zapożyczone z internetu.

 

A jak by coś takiego wymyśleć? Mam ta kostkę 30l tylko musiał bym przegrody powklejac. I jak jest z bezpieczeństwem takiego systemu? Nie zaleje mieszkania?

komin3x.JPG.3c0c9b3d2c14fc504a290ab90e32aff2.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.