Skocz do zawartości
erni20133

Najpiękniejsze akwarium morskie 40x40 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Chciałbym założyć kiedyś w niedalekiej przyszlosci swoje pierwsze akwarium morskie i cieszyć  oczy każdego dnia... tylko jak stworzyć  taką 64 litrówą doskonałość ? miał bym prośbę do wszystkich.....napiszcie  jak ja stworzyć? Kable filtry grzałki cyrkulatory odpieniacze .. co tak naprawdę  powinno być  w takim 64l akwarium morskie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać coś jak dział dla nowicjuszy :)

tam jest dziesiątki jak nie setki przykładów co do kostek,filtracji,obsady,itd

ewentualnie potem dopytać o szczegóły :)

zawsze coś wyszukasz są zdjęcia,opisy,itd 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Tobą przynajmniej rok nauki . Zacznij od czytania . Przynajmniej unikniesz podstawowych błędów szybko prowadzących do restartu . Przepiękne hobby , które wciąga na lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ..... piękne i nie zagracone akwarium

Gdzieś  na forum jakiś koleś z Radomia z pięknym 30 litrowy akwarium napisał  po co kaskada po co odpieniacze do takiego akwarium  ? Ile sprzętu mniej ?

 

 

 

 

Ogólnie to chodziło  mi o waszą wyobraźnię doświadczonych morszczakow:) jak można było by stworzyć takie akwarium 

Np

Akwarium - okolejone czarno ,niebiesko czy nie okolejone 

Kaskada tak czy nie

Odpieniacze tak czy nie

Jaką  fajna zgrabna grzalke 

Cyrkulatory fajne idealnie pasujące małe zgrabne do takiej kostki  , czy dwa czy jeden sobie poradzi

Piasek ..tak, nie .. ewentualnie jaki

 

Stworzyć waszymi doświadczeniami najładniejsze akwarium morskie........

40x40x40 czyli 64 L

 

 

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, erni20133 napisał:

Witam wszystkich

Chciałbym założyć kiedyś w niedalekiej przyszlosci swoje pierwsze akwarium morskie i cieszyć  oczy każdego dnia... tylko jak stworzyć  taką 64 litrówą doskonałość ? miał bym prośbę do wszystkich.....napiszcie  jak ja stworzyć? Kable filtry grzałki cyrkulatory odpieniacze .. co tak naprawdę  powinno być  w takim 64l akwarium morskie 

Oczywiście

Przeglądnij ten wątek 

 I sobie resztę sam wywnioskujesz bez problemu i daleko nie masz do sąsiada wiec ... 

Pozdr. 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt Ci nie da gotowego przepisu na akwarium... Zwłaszcza morskie, sam musisz postanowić czego oczekujesz i co chcesz osiągnąć. Zacznij od wyboru miejsca, później rozmiaru szkła.Postanów co chcesz trzymać i do  tego dobierz światło. A dalej to już z górki pójdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka obsada, jak wielkość pod tę obsadę, kasa na start, kasa miesięcznie czy rocznie na utrzymanie i przede wszystkim ile czasu możesz poświęcić.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś... z  3 , 4 lata do tyłu na Youtube widziałem filmik z akwarium morskie jakiś gotowy zestaw koło 50 60 l  ..... filmik pokazowy  od a do z  jakąś skała może sucha może ceramika w kształcie drzewa Bonsai czyli kilku poziomowa , ponawiercal wiertarka otwory na korale na całej skale , pozniej korale iii.... było to najładniejsze akwRium morskie nano jakie widział ... szukałem  nigdzie tego filmiku już nie ma .....i wzorzec mi znikną:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być jak w temacie to trzeba czasu,cierpliwośći i nie ukrywamy że trochę kasy i wiedzy  :)

to jak to naszym doświadczeniem chcesz stworzyć najpiękniejsze akwarium? nie to sam musisz tego dokonać,sam zaaranżować wnętrze,a nie czekac na gotowca jaka to przyjemność? ;)

 

poszperać na forum jest setki zdjęć,opisu,itd lub YT

nawet jeśli dostaniesz gotowca to bez min wiedzy go nie ogarniasz.

czytaj forum :) taki leniuszek trochę jesteś co hihi :D

ps. to hobby to sama przyjemność zdobywanie wiedzy,doświadczenia,i czasem porażki własnych błędów.

pozd :)

 

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie ma czegoś takiego jak doskonałość. Piękno natury wynika z chaosu, cały wszechświat dąży do wzrostu entropii. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz sumpa to może przemyśl opcję z panelem. W akwarium będziesz miał cyrkulatory a resztę sprzętu, grzałka,media,termometr, odpieniacz nawet i refugium itp. będziesz miał schowane. W sklepach masz gotowce ok.takiego litrarzu,  możesz podpatrzeć ewentualnie zakupić samo akwa, sprzęt dobierałbym indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że razem chcemy zacząć z akwarystyka morską;) możemy się wspierać nawzajem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie machina ruszyła, stałem się szczęśliwym posiadaczem przepięknego 64 l akwarium OW 40x40x40  :) nornormalnie patrzę  już z godzinę w nie ....i

Co dalej... może cyrkulator następny..

Znalazłem dwa interesujące 

Jebao cross  cp-25  (Tak na wprost na samej górze skierowany w dół?)

Vor tech mp10 quite drive (super  rozwiązanie bez przewodu w akwarium, czy są jakieś podobne jeszcze bez kabelka ...?) Podłączony od dołu między skałami....skierowany w górę.. dyskretnie a czy praktycznie?

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa z tym falownikiem od vortecha. Cyrkulacja to sprawa indywidualna w każdym akwarium więc będziesz musiał sam ustawić go tak, aby nie było martwych stref 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, erni20133 napisał:

Właśnie machina ruszyła, stałem się szczęśliwym posiadaczem przepięknego 64 l akwarium OW 40x40x40  :) nornormalnie patrzę  już z godzinę w nie ....i

Co dalej... może cyrkulator następny..

Znalazłem dwa interesujące 

Jebao cross  cp-25  (Tak na wprost na samej górze skierowany w dół?)

Vor tech mp10 quite drive (super  rozwiązanie bez przewodu w akwarium, czy są jakieś podobne jeszcze bez kabelka ...?) Podłączony od dołu między skałami....skierowany w górę.. dyskretnie a czy praktycznie?

Za pomocą cp25  to w poziomie pozbędziesz się z 1/4 wody :d 

Ja bym nie dawał żadnych cyrkulatorów ze sterowaniem na początek z 1-2 korale te najsłabsze lub prawie najsłabsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz mieć kaskadę to koralia nano 900 byłaby idealna , a jeśli bez to wersje 1600 bym brał. 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgar napisał:

Za pomocą cp25  to w poziomie pozbędziesz się z 1/4 wody :d 

Ja bym nie dawał żadnych cyrkulatorów ze sterowaniem na początek z 1-2 korale te najsłabsze lub prawie najsłabsze

Masz rację, ale mam alternatywę Glamorca GP02 Gyre-Flow Pump co sądzisz  o tym ?

Godzinę temu, Nexor4 napisał:

Jeśli planujesz mieć kaskadę to koralia nano 900 byłaby idealna , a jeśli bez to wersje 1600 bym brał. 

Mój plan to akwarium  pletwonurek ,trochę piasku , sucha skała i...... cyrkulator i nic wiecej ,ale czy to sie uda? Dojrzewanie bez filtra ????

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam koralie 900 jest słaba
Mam Vortech'a 10 nie QD i jestem bardzo zadowolony
Mam Glamorce ale w obecnym szkle jest za mocna. Polecam Vortech'a

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2019 o 19:45, erni20133 napisał:

Właśnie machina ruszyła, stałem się szczęśliwym posiadaczem przepięknego 64 l akwarium OW 40x40x40  :) nornormalnie patrzę  już z godzinę w nie ....i

Co dalej... może cyrkulator następny..

Znalazłem dwa interesujące 

Jebao cross  cp-25  (Tak na wprost na samej górze skierowany w dół?)

Vor tech mp10 quite drive (super  rozwiązanie bez przewodu w akwarium, czy są jakieś podobne jeszcze bez kabelka ...?) Podłączony od dołu między skałami....skierowany w górę.. dyskretnie a czy praktycznie?

A gdzie kupowałeś szkło? I jako koszt? Oraz oświetlenie też juz masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło kupiłem  w Warszawie jak i kaskada wczoraj aquael fzn-3 ( w koszyczkach są  dwie duże gobeczki, na czas dojrzewania zostawić je ?), lampeczki jeszcze nie mam i nie wiem nawet jaką będę  miał ,może zrobie sam ......

Może w przyszłym tygodniu kupię piach (Nano Marinus Reef Sand 2kg ,myślę że ten piach jest idealny) troche skały nie wiem jeszcze czy sucha czy żywa i zaleje ....

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.