Skocz do zawartości
erni20133

Najpiękniejsze akwarium morskie 40x40 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden piach nie jest idealny;) jeśli mogę coś doradzić, zastanów się nad podłożem aragonitowym. Ten piasek jest bardzo drobny, bardzo utrudnia ustawienia cyrkulacji, lata po całym baniaku, nawet przy czyszczeniu szyb, wzbija się w toń, już nie mówię jak babka zacznie świrować. Ja wytrzymałem z piaskiem jakieś 3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten mój piach Nano Marinus Reef Sand nie jest  aragonitowym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalałem swoje akwarium , żywą wodą , 6 kg żywej skały tylko piasek jest suchy......:)

Więc  pewnie będzie się kręcić parę dni .....

A tymczasem ciekawi mnie jaką zrobić tz obsadę czyszcząca do szyb....piachu.....skał co polecacie za sprawdzoną ekipę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie się kręcić trochę dłużej niż parę dni.Ale na spokojnie.Będziesz miał czas na zaplanowanie obsady.Z ekipą czyszczącą jeszcze chwilkę się wstrzymaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym zasoleniem , mam 1.20  dlatego że przecholowalem z dolewkami  teraz żeby wrócić do odpowiedniego nie dolewać po odparowania? Czy tak można zrobić czy nie ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można przecholować z dolewkami w takiej kostce? Wodę przecież uzupełniasz zawsze do stałego poziomu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2019 o 14:49, erni20133 napisał:

 

A tymczasem ciekawi mnie jaką zrobić tz obsadę czyszcząca do szyb....piachu.....skał co polecacie za sprawdzoną ekipę:)

https://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/ 

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań dolewać wodę aż zasolenie wróci do normy, na przyszłość pilnuj poziomu.

Możesz tęż po prostu odlać i przygotować bardziej stężony roztwór życia nie masz to krzywdy dużej nie zrobisz.

Gąbkę z kaskady mam nadzieje wyjąłeś?

Kolejna sprawa która mnie zastanawia czym mierzysz zasolenie w jakich jednostkach i jaki poziom trzymasz.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalalem wodą z dzialajacego zbiornika 100% okazało się że  ta wodą miała 1.22 i sprawdzilem po tygodniu miała 1,20 więc trochę przecholowalem, gąbki jeszcze nie wyciągnąłem...ale zrobię to w niedługim czasie i dam siporax, czy nic się nie wydarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak z tym Twoim pomiarem, nie wiesz chyba co mierzysz ciężar właściwy czy gęstość? Sam wynik zgubiłeś zero, spójrz na tabele? Spławik czy refkatometr? Gąbkę wyciągnij jak najprędzej.

post-24587-0-59969500-1473841488.jpg.4a940aadedb7282f8efff5f2625b0659.jpg

Polecam lekturę https://reefhub.pl/ kolegi Testera

i działu dla początkujących z forum.

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie dodałem zera , było mierzone refkatometrem czyli 1.020 i 1.022  wyciągnął bym gąbeczke ale narazie nie mam co włożyć ..... w domu mam spławik i jest gdzieś na środku zielonej podzialki właściwego zasolenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych co mają  kostkę 40x40x40  czy sprawdzaliscie kiedyś poziom zasolenia w względem odparowania wody 

Np znaczycie kreskę na szybie zasolenie np u mnie było 1.020

Woda odparowała 2 cm  czyli poziom wody obniżył się ... jaka różnica może  być w zasoleniu na tych dwuch centymetrach obnizonego poziomu wodę ?

Bo.... kupiłem spławik z termometrem w erybce i pokazuje mi taki sam poziom zasolenia po odparowania 1 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1cm to nie jest duzo na splawiku możesz nie zauważyć różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od tego, żeby dać sobie od razu spokój ze spławikami i kupić refraktometr + płyn kalibracyjny. Oszczędzisz sobie dużo nerwów i problemów. I tak sam do tego dojdziesz z czasem:-) Po drugie, dać sobie spokój ze wszelkimi "1.020", różnymi "sg", czy "density", a zacząć używać jedynej słusznej skali, czyli promili (:wine:)... lub jak ktoś abstynent, to "ppt". Jak napiszesz że masz zasolenie "35ppt" (czy nawet po prostu "35"), to od razu wiadomo o co chodzi. Za to jak napiszesz "1.025", to zaraz będzie pytanie: "Sg, czy density?". A zaraz potem "Przy jakiej temperaturze?" A jak sg, to: "A "jakie" sg? Dla jakich temperatur?" Ogólnie, nie rozumiem po co sobie ludzie utrudniają życie tymi gęstościami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.