Skocz do zawartości
DawidB

Ubytek w szybie frontowej akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

widziałeś kiedyś pęcherzyk z wyczuwalnym ubytkiem ?
w/g mnie jest to ślad po uderzeniu - jak pisałem wyżej
Ja widziałem, jeśli robi się częściowo na powierzchni obiektu.
Co do szkła to zmierz ten ubytek czy ma 1 czy może 0,5 a może 2mm wyślij do producenta i poproś o opinie i czy dają gwarancję jeśli peknie szyba, jeśli dają akwarium na zewnątrz i zalej pod korek.
Dodatkowo teraz ci to nie przeszkadza ale jak dojdzie wodą i światło może się wyróżniać więc również to sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to pęcherzyk powietrza zatopiony w szkle, czy niewyczówalny z jednej i z drugiej strony, to nie masz się o co bać. Pozostaje tylko kwestia estetyki. Pracownik erybki musiał tego nie zauważyć,  bo taka skalza reklamowana do producenta szkła jest bez problemu uznawana. W szybach zespolonych używanych do produkcji okien nie takie rzeczy się reklamuje. Natomiast jeżeli przyjżysz się z bliska i stwierdzisz, że nie jest to idealnie okrągły pęcherz, a wyrwa w szkle o nieregularnych krawędziach, taka jak na szybie samochodowej od kamienia  to niestety jest bardzo duże ryzyko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, silvia napisał:

widziałeś kiedyś pęcherzyk z wyczuwalnym ubytkiem ?

Oczywiście. Codziennie w pracy widzę takie przypadki, zapewniam Cie że to norma i nic specjalnego szczególnie przy grubych szkłach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, RaLe napisał:

Codziennie w pracy widzę takie przypadki, zapewniam Cie że to norma

chyba TYLKO wśród producentów ? - bo ja jako klient od razu bym to reklamował - zwłaszcza że to przednia szyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, silvia napisał:

chyba TYLKO wśród producentów ?

I odbiorców którzy o ile nie ustalą inaczej obowiazuje norma PN-EN 572-2.

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.