Skocz do zawartości
atk

Sprzęt na start 150x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim ;)

Proste i szybkie pytanie, jaki sprzęt na start polecacie do 150x60x60 ?

Na razie szykuje temat bardziej budżetowo, co by potem upgrade robić, chyba że nie warto i lepiej stopniowo kupować konkret i składać całość?
Zakładam docelowo sps / lps / rybki i może jakiś miękasek - wszystko oczywiście stopniowo po dojrzaniu etc.
Czy warto startować na gotowej solance z zaprzyjaźnionego sklepu czy też może lepiej czyste RODI + solenie?

- odpieniacz - czy może lepiej bez?
- oświetlenie ?
- pompa ?
- cyrkulator ?

Pozdrawiam serdecznie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@atk :)

a jak finansowo ?

można kupić pienidło za 1tys lub za 4tys np BK

 

z lampą podobnie i resztą

 

6 godzin temu, atk napisał:

Czy warto startować na gotowej solance z zaprzyjaźnionego sklepu czy też może lepiej czyste RODI + solenie?

I tu bym się zastanowila nie każdy sklep ma idealne parametry i można też przywlec sobie różności do baniaka ;)

ja bym lała swoją zrobioną,ale będą tacy co powiedzą lej pan śmiało :)

 

Pozd :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obieg jebao dcp 10000 około 600zł

Odpieniacz twistmann ext 200 na pompie 6500 dcp

Cyrkulacja jebao rw15

Skała marco rock

Odpieniacza może sie przydać przy dojrzewaniu i zawzięcie bakteri.

Kupujesz sol red sea niebieska i rozrabiają

Bakterie ati colony na start a ze sklepu możesz wziąść piachu żywego i kawałek żywej skały

Nie masz zwierząt to nie musisz się spieszyć

Jak wytrzymam rok z tym hobby to sukcesywnie zmienisz na lepszy sprzęt. Nie ma sensu pchać się w koszta na początku jak nie wiadomo czy wytrwać. Po czasie zawsze coś możesz ulepszyć. TAKIE hobby ze zawsze trzeba zmieniać coś bo takto nuda he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2019 o 21:45, sosna napisał:

Jak wytrzymam rok z tym hobby to sukcesywnie zmienisz na lepszy sprzęt.

Dziękuję, właśnie oto chodziło, wiadomo, że mierzyć wyżej, sięgać dalej... zawsze można mieć jeszcze lepsze "ferrari" :P;) ale fordem czy toyotą też się wygodnie jeździ :D 

Chodzi mi oto, że właśnie chciałbym wystartować i ulepszać w miarę możliwości, a dobrze wiemy, że nie od razu Rzym zbudowano ;) A jakie oświetlenie proponujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, atk napisał:

dobrze wiemy, że nie od razu Rzym zbudowano

A ja Ci powiem, że zbieraj od razu taki sprzęt, jaki byś chciał docelowo. Dlaczego? Ano dlatego, że jak Ci akwarium zacznie w miarę działać i chciałbyś jakieś fajniejsze korale kupić, to się okaże, że połowę sprzętu trzeba wymienić, i zamiast korale, będziesz kupował pompki, lampy i odpieniacze. A starego sprzętu,  szczególnie z niższej półki, za dobre pieniądze nie sprzedasz. Inna sprawa, że każda zmiana w akwarium to ryzyko plag. W reszcie, im więcej wiedzy zdobędziesz przed startem akwarium, tym lepiej dla akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A ja Ci powiem, że zbieraj od razu taki sprzęt, jaki byś chciał docelowo. Dlaczego? Ano dlatego, że jak Ci akwarium zacznie w miarę działać i chciałbyś jakieś fajniejsze korale kupić, to się okaże, że połowę sprzętu trzeba wymienić, i zamiast korale, będziesz kupował pompki, lampy i odpieniacze. A starego sprzętu,  szczególnie z niższej półki, za dobre pieniądze nie sprzedasz. Inna sprawa, że każda zmiana w akwarium to ryzyko plag. W reszcie, im więcej wiedzy zdobędziesz przed startem akwarium, tym lepiej dla akwarium.

Pompa jebao 600zł a red dragon 3000zl.Czy na pierwsze akwarium kupiles odrazu wszystko royale? Jeśli tak to chylę czoła przed budżetem. JA zainwestowalem w lampe dużo a sprzęt musiałem kupić już slabszy i uzywany.Nie narzekam choć jakbym mial kasę to pewno bym kupił lepszy ale z drugiej strony na droższy sprzęcie traci się więcej. Ja mam wszystkie pompy jebao i żadna nie padla.Mam tylko problem z wirnik em do dpc10000 bo nie mogę dostać bo popekał. A co będzie jak hobby nie pyknie to wtedy sprzed z dużą strata.Jebao powoli dogania resztę albo reszta obniża poziom do jebao z tego co widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sosna napisał:

Czy na pierwsze akwarium kupiles odrazu wszystko royale? Jeśli tak to chylę czoła przed budżetem

Ale ja wcale nie piszę, że ma być sprzęt nie wiadomo jaki. Ma być docelowy. Czyli że nie ma sensu kupić totalnego badziewia, które za chwilę będziesz wymieniał, bo właśnie będziesz w plecy, zapłacisz dwa razy, a jeszcze tego badziewnego sprzętu nie sprzedasz pewnie, bo kto kupi. Lepiej dozbierać trochę, nie koniecznie do najwyższej półki, a raczej do sprzętu sprawdzonego i o dobrym stosunku jakości do ceny (typu właśnie jebao), niż kupić najtańszy szajs, żeby tylko jak najszybciej wystartować. Tak samo, jak np planujesz prowadzić akwarium z odpieniaczem, to od razu na początku kup odpieniacz, a nie zakładaj, że parę miesięcy pobędzie bez, a potem dokupisz. Rzecz jest w tym, że na starcie jest masa wydatków, ale też człowiek jakoś tam liczy, że jak przez to przebrnie, to potem będzie już jakoś z górki. A jak przyjdzie Ci wtedy znów dokupować i wymieniać sprzęt, to czasem właśnie to może być impulsem do rzucenia morskiego. A na pewno jest to podłamujące. Dlatego właśnie uważam, że lepiej nawet chwilę się wstrzymać i uciułać więcej kasy, skompletować cały setup (taki na jaki Cię stać i jaki uważasz za optymalny) w takiej postaci jaką planujesz docelowo, i dopiero wtedy startować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.