Skocz do zawartości
joker

Zoanthus King Midas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj przyjechało do mnie zamówienie ze sklepu między innymi dwa polipy Zoanthus King Midas polipy są o połowę mniejsze od zoanthósów mało polipowych które posiadam i brak koloru żółtego i fioletowego problem zgłosiłem do sklepu ale dostałem odpowiedź że są  mało polipowe i osiągają około 3 mm choć w internecie znalazłem informację że wymiary ich są 4-6mm oglądałem różne zdjęcia tej odmiany i te które dostałem jak dla mnie za cholerę ich nie przypominają. Dodałem zdjęcie z dwoma polipami na podstawce które wczoraj przyjechały i obok mało polipowy zonthus który mam w akwarium.

Jest szansa że coś z nich będzie ?

P10407480.jpg

Edytowane przez marmag32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mnie king midasy na pewno nie sa duze ale tez na pewno nie 3mm i na pewno nie takie jak na zdjeciu. Sa z daleka zolto-zielon-zlote w zaleznosci od swiatla. Moze ucieli polipy ktore bylt gdzies schowane od swiatla ? Za pare tygodni sie dowiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak też myślałem że wciskają kit i żeby zdjęciami się nie sugerować. Nie raz kupowałem w sklepie internetowym i wiadomo że zdjęcia mają mniej lub bardziej podkręcone kolory ale pierwszy raz spotkałem się z taką rozbieżnością między zdjęciem a otrzymanym koralem. Daję jedną kroplę witaminy c na 100l i zastanawiam się czy zwiększyć dawkę albo dodatkowo dodawać mleko czy raczej nic to nie da a tylko nadmiar suplementacji zaszkodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile witamina C tyle o ile ma sens o tyle mleko jest kompletna bujda rozmawiałem swojego czasu m in z guru wiedzy o zoanthusach mianowicie joshporksanwich. Dokarmianie zoa jak najbardziej np Reef roids ale mleko raczej nie :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoanthusy mają to do siebie że w innym akwarium potrafią wyglądać całkiem inaczej . Powiem więcej . Jeżeli w danym akwarium są nie sprzyjające dla danej odmiany warunki to potrafią zmienić kolory , ściemniać itd itd . Po poprawienia parametrów kolory , wielkość itd wracają do normy . Po prostu daj im trochę czasu :-) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja tam też przy okazji widzę cyjano. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... nosiłem się z zamiarem zakupu u nich kilku odmian Zoa ale chyba jednak się wstrzymam


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... nosiłem się z zamiarem zakupu u nich kilku odmian Zoa ale chyba jednak się wstrzymam
Poszukaj u@jurko. Z całego serca polecam


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Luigi napisał:

Poszukaj u@jurko. Z całego serca polecam


Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za info


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce stawać po zadnej ze stron,ale Twoje zoasy które masz obok wyglądają jakby nie miały siły sie otworzyć a marudzisz na szczepke która pokonała droge pocztą i tafiła w zupę cjano.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zoasy się poprzymykały po przestawieniu do zdjęcia obok tych otrzymanych Zoanthus King Midas  które przyjechały nie pocztą tylko bezpośrednio przywiezione  ze sklepu do mnie (czas ich podróży około godziny). Nie marudzę tylko spytałem czy tak powinny wyglądać King Midas i czy coś z nich będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety to drobne zoasy aczkolwiek urocze pod warunkiem (jak większość)odpowiedni dużej ilości niebieskiego światła .moje wyglądają tak

11-king-midas-15.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.