Skocz do zawartości
Gość michalfa

Przedawkowanie Strontu

Rekomendowane odpowiedzi

@michalfa powiem szczerze, że bardzo dziwi mnie tak raptowna próba zmiany parametrów u doświadczonego akwarysty... Na forum 10lat, 1300L akwarium a zapragnął "wyrównać" stront w 7dni... 

Szczerze mówiąc, prawdziwe zło mam wrażenie, że dopiero zacznie się dziać. Podmianki usuną nadmiar strontu, ale to co już się stało jest nie do zatrzymania. Masa organiki która się teraz uwalnia, do tego zatrzymanie kalcyfikacji, pewnie dojdą skoki kH, pH...  Zanim to naprawisz to minie kilka miesięcy... 

Z ciekawości, co działo się bez tego strontu??? Jakieś negatywne odczucia w prowadzeniu baniaczka??? Czy tylko zły wynik spowodował chęć naprawy zbiornika... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
9 minut temu, dadario napisał:

Z ciekawości, co działo się bez tego strontu

Nic się złego nie działo, wszystko wręcz idealnie poza małymi skupiskami cyjano (pojawi się i znika)  Do "ideału" brakowało dwóch pierwiastków: Sr i Zn, no i tak bez większego przemyślenia sprawy oparłem się tylko na tym co lab mi napisał plus błędna dawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W medycynie jest takie powiedzenie "Lecz pacjenta, nie wyniki..."

Przykra sprawa, mam nadzieję, że wyprowadzisz zbiornik na prostą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając forum mam wrażenie, że rok 2019 jest rokiem deficytu Strontu. Ubiegły rok 2018 charakteryzował się regularnymi brakami potasu w zbiornikach forumowych.

Lelum polelum..toć to w średniowieczu w Europie plagi były skromniejsze ;) 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2019 o 13:53, michalfa napisał:

Objawy są niestety takie
953025a95c89d03dbfcb55c61cf28346.jpg
6b8893e1e6672c9900e34559d0b1cd97.jpg
9307d99180c4bdcb324f40a7e52781d6.jpg
3568b018111ac4165f6a1c2d8dce4db9.jpg

Ło panie i po co te testy? Było dobrze to było nic nie ruszać. Ja tam nie robię testów żadnych oprócz Kh i śpię spokojnie. Chyba że coś się dzieje niepokojącego to icp wskazane ale tak po co komplikować sobie życie, potem tak to się kończy..


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedawkowanie strontu i bielenie korali to tragedia (zrobilem to samo)

posluchalem rowniez kolegow i zrobilem 2 duze podmianki po okolo 35% i bylo jeszcze gorzej za duze wachania parametrow w krotkim czasie  w tydzien polowa zbielala 

moja rada zrob mniejsze podmianki 2-3 po 10 % i ratuj to co zostalo ja starcilem ponad polowe sps w tym 3 duze kolonie  poucinalem co mialo jeszcze tkanke i zrobilem szczepki ktore tez stracily tkanke zabieg powtorzylem i sie udalo tylko baniak wylysial :) 

moj baniak to 400l z sumpem doszedl do normy (nie do perfekcji) po okolo 3 miesiacach 

nie kombinuj za duzo tylko ratuj co masz 

powodzenia zycze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Troszkę czasu minęło, podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami.
W moim przypadku padło 90% tego co zareagowało na przedawkowanie. Żadnymi zabiegami nie byłem w stanie uratować korali które zaczęły tracić tkankę. Schemat był zawsze taki sam: zaczynało się na obrzeżach podstawki, potem szło do środka i jedna noc i w pionie wszystko leciało. Żadne cięcie nie pomagało. Wymieniłem prawie 100% wody w obiegu, znaczną cześć obsady odratowałam ( nie wiem czy to zasługa podmian czy poprostu nie zareagowały na stront ).
Na chwile obecną sytuacja wydaje się opanowana, kolory na szczepki wróciły i widać inne efekty przedawkowanego pierwiastka: nigdy nie miałem tak twardych korali. Dzisiaj nie mogłem uciąć szczepki a cęgi pożyczone dość srogie ;)
68245290624eb66be946245e9871f835.jpg

Ta oto koleżanka dzielnie broniła się przed cięciem, na tyle skutecznie że oderwałem ją od skały
e1a15dab558fc6fb55b4523961c70168.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.