Skocz do zawartości
kkrrystian

Kostka 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór już podjąłem w osobnym temacie, lecz w tym chciałem dowiedzieć się więcej szczegółów :) Szafka jest 40x40 akwarium też będzie 40x40x40 z kominem zewnętrznym. Ale możecie mi podpowiedzieć jakie mam zrobić wymiary tego komina zewnętrznego i jakie otwory ? W sklepie erybka w wstępnej wycenie dowiedziałem się tylko że koszt to około 480 zł za akwarium z szkła OW z kominem w którym będą 3 otwory 27mm.    Oraz powiedzcie mi czy z tej kostki 30x30x35 zrobie sump ? będzie możliwość aby to jakoś ogarnąć ? Na co jeszcze mam zwracać uwagę przy zamawianiu takiego akwarium ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada nie rób kostki 40x40
Czym to oświetlisz?? Albo drogimi ledami albo diy Ci zostaje a zrobisz 60 cm długie i możesz świecić świetlówkami które korale bardziej lubią
A ta stara kostka za sumpa wystarczy.
Pytałeś u szklarzy zajmujących się akwariami za ile by Ci takie zrobili? erybka ma drogo imo

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, AdamSL napisał:

Czym to oświetlisz?? Albo drogimi ledami albo diy Ci zostaje a zrobisz 60 cm długie i możesz świecić świetlówkami które korale bardziej lubią
A ta stara kostka za sumpa wystarczy.
Pytałeś u szklarzy zajmujących się akwariami za ile by Ci takie zrobili? erybka ma drogo imo

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Oświetlenie będę robił sam. Belke z PowerLed 3W. I chce by było to akwarium ładnie wykonane abym nie żałował że oszczędziłem parę groszy a coś mnie po oczach gryzie :)

A z tymi wymiarami ktoś mi pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AdamSL napisał:

Moja rada nie rób kostki 40x40
Czym to oświetlisz?? Albo drogimi ledami albo diy Ci zostaje a zrobisz 60 cm długie i możesz świecić świetlówkami które korale bardziej lubią
A ta stara kostka za sumpa wystarczy.

Właściciel nie ma miejsca na większe. 

5 godzin temu, kkrrystian napisał:

Oraz powiedzcie mi czy z tej kostki 30x30x35 zrobie sump ? będzie możliwość aby to jakoś ogarnąć ? Na co jeszcze mam zwracać uwagę przy zamawianiu takiego akwarium ?

Wszystko jest do ogarnięcia. Mówiłem Ci dawaj na Wotsappa to Ci wszystko wytłumaczę co i jak.

Jeśli chodzi o komin to musi on mieć minimum 7 cm wewnątrz szerokości aby zamontować śrubunek pod rurki 25 mm i trzy otwory 35 mm. 

Teraz pytanie jaki chcesz komin? Na całą boczną ściankę czy pół od góry a może pół od boku? Grzebień oczywiście na całej długości komina montuj i najlepiej niech ta i tylna ścianka będzie czarna lub niebieska. To tak na szybko i trochę chaotycznie ale myślę że ogarniesz temat :)

W internecie znalazłem taki obrazek, możesz posłużyć się niem jako szkoleniowy. Zwróć uwagę na komin. :)

Akwarium03.jpg

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.