Skocz do zawartości
piotrs

jebao dcp 10tyś PYTANIE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem rpzy wyborze pompy obiegowej i sa różne opinie.

Jedni mówią kup większą będzie zapas a skręcisz sobie na 60% i będzie zużywać mniej prądu i dłużej pożyje.

Drudzy natomiast mówią, kup dopasowaną np jebao to jest tania a dcp posiadają elektroniczne sterowniki więc jak skręcisz to i tak jest pobór taki sam a jak masz gwarancje 2lata to przy tych pieniądzach nie jest duzy koszt wymiany.

Więc Panowie i Panie jak to jest z waszej perspektywy, czy to prawda że pobór prądu się nie zmniejsza przy elektronicznych sterownikach??

Akwarium 140/70/50 sump 110/50/45

EdiT:

Jaką polecacie pompe do takiego litrażu dsb i refugium będzie. 

w sklepie mi mówią e 5tys wystarczy inni żebym wział 10tyś żeby miec zapas. 

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugą jebalke męczę nie kupiłbym nie sterowalnej choćby ze względu na funkcje feed

10 minut temu, piotrs napisał:

czy to prawda że pobór prądu się nie zmniejsza przy elektronicznych sterownikach??

nie, to nie prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DCP 10k i jestm bardzo zadowolony na razie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, boo12 napisał:

Ja już drugą jebalke męczę nie kupiłbym nie sterowalnej choćby ze względu na funkcje feed

nie, to nie prawda

nie chodzi mi o to  czy sterowalna czy nie. Chodzi mi oto, że otrzymałem różne informacje. Ponoć jak jest sterownik elektroniczny przy skręceniu nie ma spadku napięcia i obciążony jest zasialacz i pobiera tyle samo prądu. Jaka w tym prawda chciałbym się dowiedzieć.  BO po co kupować mocniejszą pompę przykręcać ją i płacić więcej za prąd.

Teraz, katani napisał:

Ja mam DCP 10k i jestm bardzo zadowolony na razie.

ale majac dsb raczej przepływ nie powinien być chyba mocny. Na ile masz ustawioną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest 82%, wcale nie jest mocny przepływ, bo mam szeroki sump. Pokazuje 58W.

Zużycie prądu zmienia się w zależności od zadanej mocy pompy. Gdyby zmiana była tylko na sterowniku a zasilacz miałby pobierać tyle samo energii, to przy niskich ustawieniach zasilacz musiałby się bardzo grzać.

Fizyki się nie oszuka. Jeśli jest pobór określonej mocy i energia elektryczna nie jest zamieniana na energię mechaniczną, to strata musi się wydzielić w postaci innej energii (w przypadku większości urządzeń elektrycznych - cieplnej). A zasilacz nie wygląda jak radiator, żeby oddawać znaczne ilości energii cieplnej. Ktoś bajki opowiada.

Inna sprawa, że właśnie po to używa się pomp o niskim napięciu bo zmieniając napięcie na pompie zmienia się jej moc.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, katani napisał:

W tej chwili jest 82%, wcale nie jest mocny przepływ, bo mam szeroki sump. Pokazuje 58W.

Zużycie prądu zmienia się w zależności od zadanej mocy pompy. Gdyby zmiana była tylko na sterowniku a zasilacz miałby pobierać tyle samo energii, to przy niskich ustawieniach zasilacz musiałby się bardzo grzać.

Fizyki się nie oszuka. Jeśli jest pobór określonej mocy i energia elektryczna nie jest zamieniana na energię mechaniczną, to strata musi się wydzielić w postaci innej energii (w przypadku większości urządzeń elektrycznych - cieplnej). A zasilacz nie wygląda jak radiator, żeby oddawać znaczne ilości energii cieplnej. Ktoś bajki opowiada.

Inna sprawa, że właśnie po to używa się pomp o niskim napięciu bo zmieniając napięcie na pompie zmienia się jej moc.

a jkaie masz wymiary akwa i sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w mojej stopce:

Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katani napisał:

Inna sprawa, że właśnie po to używa się pomp o niskim napięciu bo zmieniając napięcie na pompie zmienia się jej moc.

to akurat nie prawda, bardziej chodzi o to, że pompy pracują na prąd stały który jest dużo tańszy i łatwiejszy do obróbki przez elektronikę, niż prąd przemienny przy którym trzeba stosować falowniki

1 godzinę temu, katani napisał:

Gdyby zmiana była tylko na sterowniku a zasilacz miałby pobierać tyle samo energii

To również raczej mocna przeszłość zasilaczy transformatorowych, teraz mamy zasilacze impulsowe które bez obciążenia pobierają prąd w zasadzie tylko na stand-by, to jakbyś zostawił ładowarkę telefonu w gniazdku i nie podłączona by się grzała, a jest zupełnie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, boo12 napisał:

to akurat nie prawda, bardziej chodzi o to, że pompy pracują na prąd stały który jest dużo tańszy i łatwiejszy do obróbki przez elektronikę, niż prąd przemienny przy którym trzeba stosować falowniki

To również raczej mocna przeszłość zasilaczy transformatorowych, teraz mamy zasilacze impulsowe które bez obciążenia pobierają prąd w zasadzie tylko na stand-by, to jakbyś zostawił ładowarkę telefonu w gniazdku i nie podłączona by się grzała, a jest zupełnie odwrotnie

To jak w koncu spada zużycie prądu? Np 100w pompa przykręcona o 50% powinna nam zużywać Mac 50w

Czy zużywa 100w w dalszym ciągu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz impulsowy dostosuje się do zapotrzebowania pompy poprzez sterownik więc jeśli ustawisz 50% mocy danej pompy to w przybliżeniu pobór prądu wyniesie 50% jej maksymalnej charakterystyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dcp 10000 mam od dwóch lat i chodzi na 65 mocy i niestety końcówka trzpień ma peknieciec po calosci na plastikowych łopatkach.Szkoda ze nie ma jeszcze dostępnych trzpieni do dcp bo mój obecny wprawia w wibracje duże pompę i pewno się rozleci wkrotce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 10k  ,kupisz słabsza i będziesz pluł sobie w brodę ze jest za słaba i trzeba będzie kupić druga :) i gdzie tu oszczędność ?:P


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, niwre37 napisał:

Bierz 10k  ,kupisz słabsza i będziesz pluł sobie w brodę ze jest za słaba i trzeba będzie kupić druga :) i gdzie tu oszczędność ?:P

zastranawiam się nad nią tylko słyszałem opinie  o niej ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrs napisał:

zastranawiam się nad nią tylko słyszałem opinie  o niej ;p

opinie są o każdej pompie :) nie ma cudownej i magicznej pompy ,przynajmniej w takim przedziale cenowym :P 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piotrs napisał:

zastranawiam się nad nią tylko słyszałem opinie  o niej ;p

Tak naprawdę jaką masz sensowną alternatywę?

Przykładowe pompy o podobnej mocy:

Ecotech Vectra L1 kosztuje ponad 2000,

Maxspect Turbine Duo TD-9K 1300,

Red Dragon® 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ ponad 2500,

Tunze 1073.110 silence pro - 1300

Pompa AquaBee UP 8000 - 2200

Cała reszta to też chińczyki.

A DCP 10000 nieco ponad 500. Za każdą z powyższych kupisz jedna do akwarium, drugą do szafy na zapas i jeszcze ci zostanie na kilka-kilkadziesiąt szczepek. Albo w tej samej cenie co "markowa" pompa możesz zrobić układ dwóch pomp + jedna w szafie na zapas.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, katani napisał:

Tak naprawdę jaką masz sensowną alternatywę?

Przykładowe pompy o podobnej mocy:

Ecotech Vectra L1 kosztuje ponad 2000,

Maxspect Turbine Duo TD-9K 1300,

Red Dragon® 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ ponad 2500,

Tunze 1073.110 silence pro - 1300

Pompa AquaBee UP 8000 - 2200

Cała reszta to też chińczyki.

A DCP 10000 nieco ponad 500. Za każdą z powyższych kupisz jedna do akwarium, drugą do szafy na zapas i jeszcze ci zostanie na kilka-kilkadziesiąt szczepek. Albo w tej samej cenie co "markowa" pompa możesz zrobić układ dwóch pomp + jedna w szafie na zapas.

a Aqua medic dc runner 9,2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego przynajmniej u mnie DCP 10000 jest naprawdę super cicha, i sterowanie bije na głowę wszystko inne.

1 minutę temu, piotrs napisał:

a Aqua medic dc runner 9,2?

Musisz znaleźć kogoś, kto jej używa, niech się wypowie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrs napisał:

zastranawiam się nad nią tylko słyszałem opinie  o niej

Szybciej zlikwidujesz akwarium jak ta pompa DCP 10.tys padnie :smile_wink:

u mnie działa bez spadku nawet 1% 27 miesiąc

Pozdr :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie Jebao 10tys i zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie dobry wybór.

Mój nowy zbiornik kręci się dokładnie na tej pompie. To co prawda dopiero 2 miesiące ale jak dotąd problemów nie mam żadnych.

Poprzedni zbiornik chodził na Jebao 6000 przez 7 lat. Zero problemów.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrs napisał:

a Aqua medic dc runner 9,2?

Zastanawiam się nad zakupem tej pompy i jestem ciekawy opinii jej użytkowników. Może ktoś by się znalazł i wypowiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy moim 130x50x50 i sumpie szerokości 40cm mam Aqua Nova 12000 ustawiona na 80%. Mam refugium, było też dsb i nie widziałem żadnych problemów z nadmiernym przepływem. 

Bierz conajmniej te 10k. Weź pod uwagę spadek wydajności pompy przy podnoszeniu słupa wody na te 1,5m.  

Na powrocie daj locline z trójnikiem na dwa wyloty co zmniejszy ciśnienie i łatwiej będzie ustawić strumień


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, @Beti napisał:

Szybciej zlikwidujesz akwarium jak ta pompa DCP 10.tys padnie :smile_wink:

u mnie działa bez spadku nawet 1% 27 miesiąc

Pozdr :)

 

to jestem zazdrosny bo u mnie moc spadla i jeszcze wirnik zaczyna się konczyc a akwarium jeszcze nie zlikwidowalem

Będę pierwszy któremu padnie ta pompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sosna napisał:

to jestem zazdrosny bo u mnie moc spadla i jeszcze wirnik zaczyna się konczyc a akwarium jeszcze nie zlikwidowalem

Będę pierwszy któremu padnie ta pompa

nie będziesz pierwszy bo ja mam 2szt  5k i 8k i obydwie są gówno warte ,mam spadki i wzrosty mocy..i nie mozna nic z tym zrobic..


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, sosna napisał:
2 godziny temu, @Beti napisał:

 

to jestem zazdrosny bo u mnie moc spadla i jeszcze wirnik zaczyna się konczyc a akwarium jeszcze nie zlikwidowalem

oczywiście że napisałam trochę z żartem,no na ileś  tam set szt  pomp trafi się rodzynek :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.