Skocz do zawartości
erni20133

Średniej klasy nowa kosteczka 64l

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby piasku ubyło, czy to tylko tak na zdjęciu wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz podmian coś lejesz (np Balling)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie ten wątek przy okazji Twojej aktualizacji i ciekawi mnie jedna rzecz - pisałeś kiedyś, że czemu wszystko tak wolno rośnie, a tu wchodzę i na aktualizacji widać, że wszystko ładnie całkiem wygląda i jest tego dużo więcej! Jak to się stało? ;>
+ czytając to, mam wrażenie, ze wszystko było dużo za szybko wrzucane. Wielu twierdziło by, że za szybko na korale, a tu się okazuje, że nawet Euphylia była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas robi swoje akwRium nie długo skończy 3 lata o ile się nie mylę,  jak widać pierwszy Koral który przyniosłem to Caulastrea  jakieś pół roku temu połamała mi się na kawałki ale rozrosła się naprawdę sporo ( mogę wręcz napisać że jest niesmiertelna,  przeżyła wszystko) np blastomussa  czerwona jak ja przyniósłem miała 2 mordki ma teraz z 6 , acena  miała 1 a ma teraz  z 5  itd , 

Kilka korali mi padło 

I kilka rybek wyskoczyło 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać czy opłaca się zmienić sól 

Mam AF reef salt  podmianki co 7 dni 

1.024

Ph 7.6

Kh 6,1 - 6.7  ( ostatnie 3 tygodnie 6.1)

Ca  ok. 400

Mg ok. 1400

Myślę że kh i ph mogło by być wyższe , nie chcę bawić się z dozowaniem ,więc może inna sól? Jak tak to jaka? 

Korale mam jak na zdjęciu ....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najrozsądniej będzie jak jednak zaczniesz dozować balinga bo jaką sól byś nie wziął to nadal będziesz miał skoki KH.

Jak balling odpada to może Red sea czarna by się sprawdziła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem testy

Kh 6,7

Ca 390

Mg 1260

I ciągle kh max  6,7   czy tym preparatem podniosę samo kh ,seachem reef carbonate ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według producenta podnosi też pH ale ja u siebie tego nie zaobserwowałem, KH w każdym razie podnosi.

Magnez też masz dość nisko, jak dla mnie potrzebujesz ballinga, nawet lanego z ręki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, erni20133 napisał:

seachem reef carbonate

Ten preparat to mieszanina węglanu sodu i kwaśnego węglanu sodu (podobne do kH buffer).

11 godzin temu, erni20133 napisał:

Kh 6,7

Ca 390

Mg 1260

Może czas pomyśleć o pełnym ballingu..... albo czymś równoważnym (ATI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę większe akwarium około 90L, i ta sama sól AF, parametry cały czas są generalnie w normie rano ph około 7,9-8,1 a wieczorem 8,3 - 8,5. KH około około 8 cały czas. na Red Sea bardzo mi parametry skakały. może w czym innym leży problem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem testy cały czas to samo ..

Kh 6,7

Ca370

Mg1260

Myślę robić podmiany 20%( 10% robię co tydzień) tylko czy to coś da ?  I czy jest sens ?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, erni20133 napisał:

Dzisiaj robiłem testy cały czas to samo ..

Kh 6,7

Ca370

Mg1260

Myślę robić podmiany 20%( 10% robię co tydzień) tylko czy to coś da ?  I czy jest sens ?  

 

Nalatasz się z wiadrami tylko pomysł o ballingu + pompa dozujaca ;) 

Bez pompy niby tez można ale tam robota głupiego. Konsumpcja jest trzeba isc za ciosem. 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, erni20133 napisał:

Myślę robić podmiany 20%( 10% robię co tydzień) tylko czy to coś da ?  I czy jest sens ?

Ja do niedawna podmieniałem co tydzień 10 l, przyjmując że netto jest 50 litrów wody w akwarium to daje 20% podmiany, i nadal dozowałem KH i Ca (na początku z ręki). Dodatkowo masz skoki KH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci się podoba a dodatkowo chcesz zbić nutrienty to tak, tylko pilnuj żeby Ci się za bardzo nie rozlazła po zbiorniku bo potem możesz mieć problem z wytępieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to Halimeda Opuntia.  Rośnie dość wolno w porównaniu do większości łatwo dostępnych glonów wyższych , przy słabym oświetleniu robi się biała  . Łatwo się ją kontroluje i bynajmniej w DE łatwo sprzedać , bo dość żadko jest w sklepach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.