Skocz do zawartości
Nik@

Awaria filtra RODI prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Ja swoją osmozę kupowałem z 10 lat temu i wtedy nie było takich zewnętrznych ograniczników przepływu. Ja jako ogranicznik mam taką pestkę z dziurką jakby dysze wsadzoną w kolanko ścieku, i osmoza działa dobrze.
36c0c6aef37f76a157c9e41180fff587.jpg18f953f0346cd5f66b1c4b959cb78f7b.jpg

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

W dniu 3.06.2019 o 22:11, Kris81 napisał:

Rozebrałem wszystko na części pierwsze ,okazało się ,że na wyjściu za membrana w złączce ,w tym kolanku znajduje się jakiś wbudowany ogranicznik,coś jak dławik, z przelotem średnicy 1mm i ta dziurka była zarośnięta kamieniem ,wywaliłem ten ogranicznik całkowicie , bo nieświadom ,że coś takiego tam jest , miałem ogranicznik na zewnątrz .Ogranicznik ten miał coś jak ogonek za który ciągniesz i wychodzi z tej złączki.   Sprawdź ,może u ciebie to samo.

kolega miał podejrzewam taki ogranicznik, tylko czemu na kolanku z czystym RO  - nie mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie miałem identyczny patent ,oryginalnie w zestawie z aquariusa ,wywaliłem i woda popłynęła :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2019 o 21:54, Ura napisał:

Hmm może ktoś sprzedał ci wyschniętą membranę - opakowanie musi być nietknięte, ani jednej dziurki, membrana jest czymś nasączona po wyprodukowaniu, i musi być szybciutko zamontowana i zalana wodą po otworzeniu paczki, paczka nie może mieć otworów - musi być szczelna.

"Stara szkoła" 'mówi że membrana powinna być czymś nasączona, i pamiętam że poprzednia moja membrana była czymś takim kleistym nasączona.

Kilka tygodni temu zakupiłem nową membranę KeenSen 50gpd w sklepie który sprzedaje osmozy od wielu juz lat i większość z Was na pewno go zna. Dostałem membranę która była sucha, w opakowaniu żadnych śladów że membrana jest czymś nasączona. Wiec zaniepokojony dzwonie do sklepu, a pan w słuchawce mówi mi że membrany są zapakowana szczelnie ale nie mają prawa być niczym zaimpregnowane, że niby są suche. 

Więc nie wiem czy pan jest niedoinformowany a ja dostałem wyschnięty szwaks czy zmieniono w ostatnich latach procesy produkcji.Niestety jeszcze tej membrany nie wsadziłem do filtra wiec nie wiem jak działa. jak ją srawdze to postaram się napisać tu czy działa czy nie.


Proszę Wypowiedzcie się jakie Wy mieliście membrany po wyjęciu z zaprasowanej foliówki
 

Nik@ przepraszam ze się wtrąciłem w wątek, pomyślałem ze moze się to komuś przydać...

Pozdrawiam
 

24 minuty temu, Kris81 napisał:

Dokładnie miałem identyczny patent ,oryginalnie w zestawie z aquariusa ,wywaliłem i woda popłynęła :)

ale miałeś tą dyszę w kolanku od ścieku czy w kolanku od RO ? ...bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kolanka puste, tylko zewnętrzny ogranicznik. Taki zestaw dobrze działał ponad 3 lata. 

Membranę pewnie sama zalatwilam. Poprosiłam o wymianę wszystkich prefiltrow w sklepie, bo sama nie dałam rady otworzyć puszki z żywicą i dopiero na drugi czy 3 dzień uruchomiłam filtr.

Najpierw przelałam że 20l wody przez sam filtr węglowy, potem podzielam resztę.  Chyba za krotko płukałam, do tego nie od razu uruchomilam zestaw, moze membrana wyschla? Poza tym główny winowajca, ogranicznik nie został przyłapany od razu i wiele tygodni Katowicami te membranę, zanim straciłam nerwy i zaczęłam szukać winnego, że 20 litrów kapie mi przez 3 dni :(

powinnam wcześniej wiedzieć takie rzeczy, ale nie szukałam takich informacji bo filtr przez 3 lata działał bez zarzutu i nagle zdechl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś zatkało Ci ogranicznik. A jaki masz TDS w kranie ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Luk napisał:

Czyli coś zatkało Ci ogranicznik. A jaki masz TDS w kranie ?
 

ogranicznik został wymieniony na nowy czytamy czytamy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie info dla wszystkich.

Mam osmozę z prefiltrami liniowymi i kiedyś skusiło mnie aby rozciąć taki prefiltr sendymentacyjny 5 mikronów. i Ku mojemu zdziwieniu jako warstwa filtracyjna wewnątrz były poupychane na byle jak takie ścinki jakby fizeliny - czy jak tam teraz się stosuje waty filtracyjnej do sumpa. Wyglądało to jak ścinki z jakiejś szwalni. Naprawdę !

No i nie jestem expertem ale nijak to się miało do 5 mikronów...

Dlatego powoli bedeprzechodził na korpusy 10" tak te filtry są dokładniej zbudowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tds kranowki to jakieś 123, wokół tej wartości oscyluje. 

Tak, był zatkany, ale wymiana ogranicznika nie rozwiązała problemu. Prawdopodobnie przez zatkany ogranicznik (wtedy jeszcze nie wiedzialam, że jest wadliwy) i niewlasciwe uruchomienie filtra po wymianie wkladow uwalilam niechcący nowa membranę. Wszystkie testy wykazały, że teraz wina skupia się na membranie .  Obecnie się zastanawiam, jaką kupić.  

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Sygen napisał:

ogranicznik został wymieniony na nowy czytamy czytamy 

miałem na myśli stary ogranicznik który uszkodził membrane... czytamy czytamy ;)

6 minut temu, Nik@ napisał:

Tds kranowki to jakieś 123, wokół tej wartości oscyluje. 

Tak, był zatkany, ale wymiana ogranicznika nie rozwiązała problemu. Prawdopodobnie przez zatkany ogranicznik i niewlasciwe uruchomienie filtra po wymianie wkladow uwalilam niechcący nowa membranę. Wszystkie testy wykazały, że teraz wina skupia się na membranie .  Obecnie się zastanawiam, jaką kupić.   

Nik@ a wiesz moze jakie ciśnienie masz w kranie ? czy masz moze pompę podnoszącą ciśnienie ? Ciekawi mnie jakie ciśnienie uszkodziło Ci tą memnrane...

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Luk napisał:

miałem na myśli stary ogranicznik który uszkodził membrane... czytamy czytamy ;)

Przecież Nik@ napisała w pierwszym poście że podejrzewała ogranicznik i wymieniła go na nowy więc po co na kolejnej stronie tematu piszesz że ma zapchany ogranicznik.Zwróciłem Tobie uwagę a Ty odbijasz piłeczkę w moją stronę pisząc teraz o uszkodzeniu membrany.Nie to napisałeś kilka postów wyżej. 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie mam ciśnienie, ale mieszkam w bloku na parterze, więc raczej powinno byc stabilne. W kazdym razie spluczka w ubikacji napełnia się tak samo szybko, jak zawsze. "Na oko" wydaje się, że jest tak, jak było zawsze. Pompy nie mam, bo nie było potrzeby. Filtr przed awaria miał według mnie calkiem dobrą wydajność. 

Po wymianie ogranicznika, który wydaje się być glowną przyczyną zła  (prawdopodobnie zabił  stara membranę, a z nową ja mu troche pomoglam) wydaje się, że teraz trzeba wymienić membranę, więc tu mam pytanie, czy kupić taką, jak poprzednia vontron  (ta po wymianie, bo pierwsza nie pamiętam, czyja byla) czy celowac  w coś drozszego?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygen, przecież to było zwykłe stwierdzenie - no nie czepiaj sie już ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Nik@ napisał:

...czy kupić taką, jak poprzednia vontron  (ta po wymianie, bo pierwsza nie pamiętam, czyja byla) czy celowac  w coś drozszego?

Jeśli ta którą miałaś działała dobrze przez 3 lata, to jest sens kupować droższą? Kranówka z tds 123 to nawet ładny wynik.

Tak mi się jeszcze rzuciło w pamięć jak czytałem Twoje wpisy w tym temacie - masz prefiltry liniowe? Co ile je wymieniasz? Nie wiem jak u Ciebie z miejscem, ale jednak zbiornik spory i tej wody trochę produkujesz. Nie myślałaś o zmianie na duże puszki 10'? Łatwiejsza wymiana, a przy puszce przezroczystej widać od razu stan prefiltra. Tak o tym piszę bo u mnie są trzy+węgiel i pierwszy (20 mikron) po wyprodukowaniu ok. 1000 litrów osmozy wygląda tak, jakbym kawę przez niego przepuścił.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Nik@ napisał:

tak to sobie teraz składam do kupy: stary ogranicznik się zatkal i zmuszanie filtra do pracy pomimo tego

Wiem że to musztarda po obiedzie... ale wydaje mi się iż to nie ciśnienie uszkodziło twoją membranę, bo jak pisze Tester membrana wytrzymuje 150 PSI  (10,3 bara) a w sieciach mamy z reguły niskie (ja mam 3,5 bara max) podejrzewam że to "śmieci" w wodzie zapchały membrane - każde sito nie czyszczone kiedyś się zacha.

 

... no właśnie ;)  pisząc to Ty edytowałaś posta ;)

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ironista napisał:

Jeśli ta którą miałaś działała dobrze przez 3 lata, to jest sens kupować droższą? Kranówka z tds 123 to nawet ładny wynik.

Tak mi się jeszcze rzuciło w pamięć jak czytałem Twoje wpisy w tym temacie - masz prefiltry liniowe? Co ile je wymieniasz? Nie wiem jak u Ciebie z miejscem, ale jednak zbiornik spory i tej wody trochę produkujesz. Nie myślałaś o zmianie na duże puszki 10'? Łatwiejsza wymiana, a przy puszce przezroczystej widać od razu stan prefiltra. Tak o tym piszę bo u mnie są trzy+węgiel i pierwszy (20 mikron) po wyprodukowaniu ok. 1000 litrów osmozy wygląda tak, jakbym kawę przez niego przepuścił.

Eeeee prefiltry liniowe...no tu się muszę podszkolić. Jutro doczytam i odpowiem ;)

Wiem tylko tyle, ze w pierwszej kolejności jest jakaś włóknina, która zatrzymuje piach i inne drobiny, potem filtr węglowy, potem jest membrana i na końcu zywica. Stary zestaw spokojnie wyrabial 100l przez noc i więcej mi nie potrzeba. 3 lata działał bez zarzutu na tych samych wykładach, pokazując na koniec jakieś 6-7 na tds. Dopóki się nie zatkał ten cholerny ogranicznik, na co wpadłam o wiele za późno, jak już zamordowałam druga membranę.  Ta pierwsza która działała 3 lata nie wiem, jakiej była marki, jedynie tę, która teraz mi szlag trafił potrafię wymienić z imienia, bo nadal ją mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zalecono na Forum aby między prefiltry dać węgiel, żeby nie syfił do membrany a nie jak wg. producenta prefiltry i po nich węgiel.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 4.06.2019 o 08:06, Nik@ napisał:

 Wyjmowałam też te membranę, otworów w puszce nic nie zatkało. Nie wiedziałam, że nie może wyschnac i leżała wyjeta cała dobę.

 

i tutaj była odp. co i dlaczego ...

membrana się "zużyła" po kilku latach a wyjęcie na dobę ją po prostu dobiło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, silvia napisał:

 

i tutaj była odp. co i dlaczego ...

membrana się "zużyła" po kilku latach a wyjęcie na dobę ją po prostu dobiło

To była nowa membrana. Pisałam wcześniej, ze wymienione były wszystkie bebechy i to nie rozwiązała problemu. Nowa niestety też walnela z powodu zepsutego ogranicznika. Wyjelam ją jak szukałam powodu, co się zatkało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam taka sama membranę, wczoraj przyszła paczucha. 

Zalozylam, przelałam kilka litrów wody bez żywicy, a po przepłukaniu dopięlam żywice i ładnie sika teraz :)

Wychodzi na to, ze winowajcą był zepsuty ogranicznik, który zamordował dwie membrany, starą i nową. Teraz jest trzecia membrana, a stary ogranicznik poszedł do kosza. Szkoda, że wcześniej nie wpadłam na to, że winny jest ogranicznik, prawie 90 zł wydane na membranę poszło w... ale człowiek najlepiej się uczy na własnych doświadczeniach:) 

Dzięki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Nika powiedz czy nowa membrana była czymś nasączona ? Czy raczej wyglądała na suchą ?

Wysłane z mojego Moto G Play przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.