Skocz do zawartości
Słony leszcz

PhosGuard - używać czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Słony leszcz napisał:

No więc tak. Przyszła hanka 736, no i jest tak...

qU9txg7B9w5XUdtNk6KD-pu7MlijVkIRAHYBNUDb

Możliwe, żeby było zero takie totalne?

I mam pytanie do użytkowników doświadczonych. W instrukcji jest:

1. włączyć guzikiem, pojawi się "C1"

2. wsadzić próbkę czystej wody z akwa

3. guzik nacisnąć (zerowanie).

4. wyjąc próbkę, dosypać proszek, mieszać przez 2 minuty, wsadzić z powrotem do hotometru

5. nacisnąć i przytrzymać guzik, aż ruszy odliczanie

6. pojawia się wynik

Ale... urządzenie samo wyłącza się po 3 minutach bezczynności!!!! Czyli mam 3 minuty na wyjęcie próbówki, odkręcenie jej, dosypanie proszku, mieszanie przez 2 minuty (!!!), ewentualne wytarcie probówki i wsadzenie jej znów do fotometru. Trochę ciężko się wyrobić, w każdym razie mnie się nie udało. A po ponownym włączeniu hanka znów się chce zerować. Żeby głupio nie tracić proszku nalałem wody do drugiej probówki i na niej wyzerowałem, ale tak podobno też się nie powinno...

Macie jakieś patenty na to, żeby się wyrobić z przygotowaniem próbki, zanim się wyłączy fotometr? Nie mieszacie pełnych 2 minut (a ile?), czy może ćwiczyliście długo i robicie to w 3 minuty? No dla mnie to lipa kompletna takie zachowanie fotometru, że się w trakcie pomiaru wyłącza sam...

 

Co do przygotowania pomiaru , wsypanie proszka i zamieszanie  to 20 s więc nie wiem jak to że sie nie wyrabiasz .
zera .. no jak sie ma baniak co zjada wsio , u mnie tez zera , ale ze dozuję No3 i po4  to hanka mierzy idealnie  jak ma byc po dozowaniu . I po uzyskaniu po4 0.04 fajnie  płynnie spada do zera w 2 dni  . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sobie jaja robicie teraz w wątku ? 

Ale kręcicie :bow

Po co macie dwie buteleczki w zestawie ??? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AnT napisał:

Po co macie dwie buteleczki w zestawie ??? 

No piszę gdzieś tam hanna, żeby posługiwać się jedną buteleczką, bo może być ciut inna przejrzystość szkła itd itp... Po to zerujesz wcześniej, żeby wyeliminować wpływ przejrzystości wody, buteleczki itd... Wiadomo, pewnie to kosmetyka. Rozumiem, że Ty nie bawisz się, tylko przygotowujesz dwie osobne próbki (jedna z proszkiem, druga bez)? Generalnie, to zgadzam się, że jak się człowiek przygotuje i ma świadomość ograniczonego czasu, to spokojnie w te 3 minuty się wyrobi i nie będę miał z tym problemu. Tu robiłem test pierwszy raz i jeszcze totalnie mnie to wyłączenie po 3 minutach zaskoczyło. Zwyczajnie nie skojarzyłem wcześniej faktów, że tak się właśnie stanie, sobie powolutku na luzie saszetkę przecinam (jeszcze wcześniej nożyczki musiałem znaleźć:-), sypię, mieszam... a tu hanka się wyłączyła:-)

10 godzin temu, SU1 napisał:

zera .. no jak sie ma baniak co zjada wsio

No właśnie u mnie to jeszcze dopiero szczepeczki, a jeszcze ostatnio dwa jeżowce padły dokarmiając życie w akwarium... Niby salifert od zawsze mi 0 pokazywał, niby siedzi ten adsorber na wszelki wypadek, niby są jeszcze glony i cyjano trochę co pewnie też pochłaniają co się pojawi... no ale totalne zero mnie zaskoczyło, jednak spodziewałem się jakiegoś odczytu. W końcu 1ppb to jest 0.001mg/l, tyle co nic. Ale spoko, jakoś nie panikuję z tego powodu, po prostu mnie to zdziwiło.

10 godzin temu, SU1 napisał:

wsypanie proszka i zamieszanie  to 20 s więc nie wiem jak to że sie nie wyrabiasz

No widzisz, tak jak pisałem wyżej, jeszcze nożyczek szukałem itd... kompletnie nie skumałem, że trzeba się spieszyć z tym. Ale teraz już będę gotowy i będzie lepiej:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.