Skocz do zawartości
lukas_gr

ATI ABSOLUTE OCEAN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym poruszyć temat produktu ATI ABSOLUTE OCEAN. Czy ktoś z was stosuje? Jakie wrażenia i opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi strasznie drogo. Myślę ze mogło by się sprawdzać przy małych zbiornikach, mini i piko rafach, o ile te "idealne parametry" są rzeczywiście idealne. Przy większym zbiorniku konsumpcja mikro przez życie wymusza dozowanie suplementów, więc korzystając z takiej idealnej soli po to żeby i tak dozować suplementy mija się z celem. To tylko moja opinia.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady, za 130zł masz 180 litrów solanki. Z wiadra soli za 300zł 600 litrów. Jest drożej, ale przepaści nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na soli AF. Kupuje 10kg wiadra bo łatwiej mi je schować w szafkę (przy 22kg wychodzi taniej). Z 10kg wychodzi 250l solanki za 110-130zł (w zależności od sklepu).

Zresztą sam wyżej napisałeś

33 minuty temu, lukas_gr napisał:

Z wiadra soli za 300zł 600 litrów

Używając wymienionej przez ciebie soli za 130zł zasolisz 260l, a ATI ABSOLUTE OCEAN tylko 180l. To jest aż 30% różnicy. Dla mnie to jest sporo.

Nie chodzi mi o to żeby się z tobą sprzeczać. Pytałeś o opinie.

Dalej uważam że może to być dobre dla małych zbiorników. Przy większych i prowadzeniu wody na podmianach 30% dla mnie to za dużo.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sorx ale to jak byś trabanta z mercedesem porównywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lukas_gr napisał:

Nie no sorx ale to jak byś trabanta z mercedesem porównywał

Co racja to racja :)

O ballingu tym w 2 butelkach słyszałem że bardzo dobry już od kilku osób ale o takiej soli do rozcieńczania przyznam, że nie wiedziałem jak skończę obecna sól to wezmę się za testowanie jej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to jest biznes .. odparowaną/stężoną/skoncentrowaną (niepotrzebne skreślić) wodę morską sprzedawać po XX zł za litr ...

ale nasuwa się pytanie - co to za sole które bez mieszania się nie popsują/wytrącą ?

bo o ile wiem solanka bez mieszania ... po jakimś czasie nadaje się do wylania ...

 

można też od razu zaszczepić "najlepszymi" bakteriami i mamy .. żywą wodę którą sklepy ze swoich zbiorników np po 1,5zł za litr ? sprzedają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, lukas_gr napisał:

Nie no sorx ale to jak byś trabanta z mercedesem porównywał

Co ci po mercedesie który psuje się jak trabant? Jak już pisałem używając tej "idealnej" soli i tak będziesz miał niedobory, które i tak będziesz musiał uzupełniać.

10 godzin temu, silvia napisał:

to jest biznes .. odparowaną/stężoną/skoncentrowaną (niepotrzebne skreślić) wodę morską sprzedawać po XX zł za litr ...

I tu jest pies pogrzebany... Pokażcie mi sól gdzie producent pisze że jest kiepska ;). Przy każdej znajdziesz informację o zawartości wszystkich elementów i o tym jaka jest super i jakie idealne warunki stwarza. AF dołączał swego czasu takie informacje do każdego wiadra, z jakiej partii i o jakich parametrach jest sól.

Idąc dalej... Pokażcie sól na której temat nie znajdzie się ani jednego wpisu że jest kiepska i że ktoś ją reklamował. I czy to nie ma prawa zdarzyć się w ATI ABSOLUTE OCEAN?

Wniosek końcowy:

Używając ATI ABSOLUTE OCEAN na pewno będziesz miał piękny zbiornik, ale po co przepłacać kiedy na dużo tańszych sprawdzonych przez wielu solach uzyskasz ten sam efekt.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie napisałem ten temat, bo niekoniecznie jest to zwykła sól. Kupując wiadro 25kg soli cięższe frakcje spadają niżej i trzeba dobrze taką sól wymieszać. Druga sprawa z mieszaniem jest taka, że też nie masz gwarancji, że u producenta jest to dobrze wymieszanie, spróbuj wymieszać np 1mg jakiegoś pierwiastka śladowego z 1 toną NaCl, życzę powodzenia żeby to się dobrze wymieszało, tu nie ma tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, lukas_gr napisał:

Kupując wiadro 25kg soli cięższe frakcje spadają niżej i trzeba dobrze taką sól wymieszać.

a kto Ci zabrania od razu rozpuścić całe wiadro ?

15 minut temu, lukas_gr napisał:

nie masz gwarancji, że u producenta jest to dobrze wymieszanie, spróbuj wymieszać np 1mg jakiegoś pierwiastka śladowego z 1 toną NaCl

pisano wyżej ... firmy podają dokładny skład danej partii

a .. co daje ten 1mg "czegokolwiek" na ... ile ton ... WODY...? (tak tak - wody a nie NaCL) i takie coś jak już chcesz to uzupełniasz ręcznie .. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Darek85 napisał:

Co ci po mercedesie który psuje się jak trabant? Jak już pisałem używając tej "idealnej" soli i tak będziesz miał niedobory, które i tak będziesz musiał uzupełniać.

I tu jest pies pogrzebany... Pokażcie mi sól gdzie producent pisze że jest kiepska ;). Przy każdej znajdziesz informację o zawartości wszystkich elementów i o tym jaka jest super i jakie idealne warunki stwarza. AF dołączał swego czasu takie informacje do każdego wiadra, z jakiej partii i o jakich parametrach jest sól.

 

Twoja fioletowa sól kupiłem kilka x zawsze się zbryliła i to nawet w mniej niz 2 miesiące ! Czym się kierowałem cena i dzięki temu wywaliłem z 30 kilo fioletowej soli kupowałem od rożnych producentów i tylko z ta takie jaja były  mimo wiązania worka wkładania go do wiadra i dawania tam nawet pochłaniaczy wilgoci.

O innych problemach nie wspomnę...

 

Cytat

 

Idąc dalej... Pokażcie sól na której temat nie znajdzie się ani jednego wpisu że jest kiepska i że ktoś ją reklamował. I czy to nie ma prawa zdarzyć się w ATI ABSOLUTE OCEAN?

Wniosek końcowy:

Używając ATI ABSOLUTE OCEAN na pewno będziesz miał piękny zbiornik, ale po co przepłacać kiedy na dużo tańszych sprawdzonych przez wielu solach uzyskasz ten sam efekt.


 

To nie producent ma zachwalać a zadowolenie kupujący niestety z twoja sola jest tak, że albo ktoś ja chwali albo nienawidzi , a i sa sole tanie i dobre w tym sie zgodzę np BT 

6 godzin temu, silvia napisał:

a kto Ci zabrania od razu rozpuścić całe wiadro ?

pisano wyżej ... firmy podają dokładny skład danej partii

a .. co daje ten 1mg "czegokolwiek" na ... ile ton ... WODY...? (tak tak - wody a nie NaCL) i takie coś jak już chcesz to uzupełniasz ręcznie .. :P

i co w wannie będzie sobie solankę trzymał czy ma ja porozlewać do butelek  :P???

 

PS. Panowie trochę off top sie robi kolega pytało opinie o ATI a nie o kwestie ceny i ile może kupić sobie za to innej soli, każdy swoje pieniądze wydaje jak chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, azgar napisał:

Twoja fioletowa sól

Podałem przykład AF bo takiej używam i najłatwiej mi było porównać.

16 minut temu, azgar napisał:

Panowie trochę off top sie robi kolega pytało opinie o ATI

No i moja opinia jest taka że wychodzi drogo.

 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, azgar napisał:

i co w wannie będzie sobie solankę trzymał czy ma ja porozlewać do butelek  :P???

a kto powiedział że ma mieszać "docelowo" ?

można rozmieszczać stężone ? tylko jak wcześniej pytałem - co sie dzieje z niemieszaną solanką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do kogoś kto używa tej soli czy trzeba używać tej soli z obu butelek po równo czy obojętnie której ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja używam , dolewasz po równo. Leje X solanki / litr według wskazań na stronie ATI. Pozdro 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.