Skocz do zawartości
pdz

RoDi - MB400

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w czym rzecz ? Membrana przyjdzie i będzie czekać na swoja kolej jak padnie stara , nie będę rozpakowywał , to chyba jest ok, w sklepie też przecież je przechowują ?

Z tego co widzę, jak się zaoszczędzi na prefiltrach to dostanie membrana, jak na membranie to dostanie żywica, więc chyba warto wymieniać regularnie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja sie pomylilem jak czytalem dlatego chcialem sprostowac. Wiec spokojnie kup zapakowana w folie i niech lezy. Co do wymiany to z reguly wymienia sie membrane jak juz przestanie przez nia kapac, wczesniej uwazam ze nie ma sensu. Co do prefiltrow 5 i 1 u oraz wegla to jak najbardziej. Ja wymieniam wszystko poza membrana jak na TDS pokaze mi sie 1 (oczywiscie zawsze pelny komplet czeka w zapasie)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana to 75 pln (100-ka) a żywica 45 za 1 litr, litr starcza na 2 zasypy ale jak membrana będzie puszczać gorszą wodę, to znacznie szybciej poleci żywica i jak się podliczy to wyjdzie chyba drożej a membrana jak była, tak będzie do wymiany.

Tak wywnioskowałem z tego co Inni pisali , sam krótko produkuję wodę.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pdzczasy teraz takie, że dziś zamawiasz, jutro lub pojutrze masz towar (przynajmniej w szanujących się sklepach), więc nie wiem, czy warto jakieś zapasy wszystkiego robić. Prefiltry wg info producenta zmienia się co pół roku, chyba że dużo wody produkujesz (ale to już jakieś tysiące litrów) albo masz jakąś syfiastą wodę (studnia powierzchniowa, zardzewiałe rury czy coś...). Membranę zmienia się raz na kilka lat, szczególnie jak o nią dbasz, czyli na czas wymienisz prefiltry, płuczesz ją przed użyciem i wodę masz  przyzwoitą (Twoja chyba nawet chyba więcej niż przyzwoita jest). Jak TDS po membranie zaczyna pokazywać za dużo albo przestaje kapać - wymieniasz membranę, proste. Ale to nie są procesy jakieś nagłe, to się wszystko dzieje stopniowo, powoli... Zdążysz zareagować, jeśli będziesz przy każdym uruchomieniu filtra sprawdzał TDSem wodę za membraną. A żywica - wiadomo, jak Ci się "001" pojawi na wyjściu, to wymieniasz. Uważam, że warto zamontować drugą puszkę z żywicą. Raz, że masz zabezpieczenie - jak żywica w pierwszej puszce zacznie puszczać, to ta z drugiej wyłapie. Dwa - możesz wykorzystać żywicę do samego końca, bo taka zużyta jeszcze przecież coś tam wyłapuje i przez jakiś czas "oszczędza" żywicę w drugiej puszce. Więc więc sumarycznie więcej wody uzyskasz z określonej ilości żywicy, a woda będzie lepszej i bardziej stabilnej jakości. Także, wg mnie jedyny sensowny zapas, to powiedzmy ten litr żywicy, bo jak zobaczysz "001", a potrzebujesz wody, to będziesz musiał wymienić zasyp na już. Na resztę szkoda miejsca tracić. Nie mówiąc już o tym, że chyba jednak lepiej kupić nowe wkłady, niż żeby leżały i się starzały.

Na koniec, warto też pamiętać o wymianie baterii w TDSie. Raczej nie licz, że Ci taki chiński sprzęt zgłosi na czas niski stan baterii. A wskazania mogą być mocno zaniżone z powodu wyczerpującej się baterii. Ja ostatnio (po pół roku) zauważyłem, że wynik przed membraną dziwnie zaczął spadać. Po wymianie baterii, wróciło do normy, czyli ~150. Gdybym nie zauważył lub zignorował, mógłbym nie zauważyć wyższego wyniku za membraną, bo TDS by zaniżał odczyt co raz bardziej. Także, teraz mam zamiar z zasady wymieniać baterię w TDSach razem z prefiltrami, co pół roku. Chyba, że wyjdzie mi, że trzeba jeszcze częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.