Skocz do zawartości
pdz

Basen - chemia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam basen i zawsze problem z woda, konkretnie to zielenieje.

Jest filtr mechaniczny z wkładem, odławiam liście itp. codziennie a mimo wszystko dno i boki robią się śliskie, taki nalot, do tego po dłuższym czasie zielenieje.

Stosuję tabletki (chlor) i to wszystko.

Co Waszym zdaniem powinienem dodatkowo robić , jaki ewentualnie preparat stosować ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do basenow procz chloru dodaje sie ANTYALGE (antyglon), by nie zaroslo ci glonami. Poszukaj na znanym portalu albo w sklepach przemyslowych, tego jest sporo. Dawke odmierzasz na ilosc wody w basenie, ale pamietaj, ze dodawac trzeba raz w tygodniu, niezaleznie czy masz glony w basenie czy nie. Ja co roku dodaje chlor i antyglon od razu po zalaniu basenu i przez caly sezon mam spokoj z woda. Jak ci wysyplie caly basen, to masz dwie mozliwosci: czyszczenie mechaniczne i zbieranie syfu specjalnym podwodnym odkurzaczem albo wylanie wody, czyszczenie scian basenu i zalawnie go od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10% podmiany wody co tydzień + balling... Taki żarcik

Antyglonowe środki + stabilizacja pH. Bez właściwego pH wody ani chlor ani powyższe środki nie radzą sobie dobrze. 

Taka ciekawostka jak ktoś nie wie: jak macie po zalaniu żółtą od żelaza wodę - łyżka witaminy C na 10m3. Działa cuda, woda przejżysta się robi w sekundę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś do pH widziałem w markecie jakiś preparat , chlor mam a co na glony ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję tabletki multifunkcyjne. Moim zdaniem najlepsze są 200gramowe - taka jedna duża tabletka ląduje w bojce i powoli się rozpuszcza (na 18 tys litrów trwa to około 1,5 tygodnia do 2). Basen stoi od czerwca do września bez problemów z glonem.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak robi mi sie sliskie dno biore miotle i przecieram dno i scianki, wystarcza raz na 2 tyg, oczywiscie chlor, nie stosuje innych przeparatow, pompa chodzi kilka godzin w ciagu dnia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc kupiłem zestaw pH+ , pH- i 3 preparaty , spisały się rewelacyjnie ale zrobiłem test, który polegał na tym, że pozostawiłem pH i dałem preparaty, prawie żadnego efektu, natomiast jak wyrównałem pH do zalecanego poziomu to po zastosowaniu preparatów woda kryształ.

Mam co prawda mały basen 3m3 ale to zawsze oszczędność wody i czasu, bo spuszczenie, napuszczenie nowej i nagrzanie to trwa trochę.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego od 3 lat używam TRIPLEX PRO i zwykły filtr papierowy.woda kryształ  i dno czyste cały czas-oczywiście wyławiam jak coś wpadnie liście itp.Baseny na noc przykrywam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.