Skocz do zawartości
pdz

Co to jest ?

Rekomendowane odpowiedzi

Nic przez ostatnie 2 tygodnie nie dokładałem a pojawiło się takie coś. Co to ?

DSC_1174.JPG


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Clavularia zobacz w necie bo twoja fotka jest,  delikatnie mówiąc,  do bani. 


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak sympodium. Poszukaj informacji o tym koralu bo może być  plagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mam sporo brązowego nalotu jak to w dojrzewającym akwarium i myślałem, że to jakaś plaga, jednak najbardziej pasuje mi Knopia, jest tylko w jednym miejscu na jednej z dwóch Sinularii , które kupiłem w jednym sklepie w jednym czasie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny koral, miałam kiedyś na osobnej skałce i niestety sam w pewnym momencie zanikł. Nie wiem, czy mogłby stać sie plagą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2 Sinularie, jedna była goła a druga z kawałkiem skałki i właśnie na tej skałce się pojawił.

Nie wiem czy jest wymagający ale skoro się pojawił to może musi mieć jakieś specyficzne warunki ... u mnie jest lekko podwyższona temperatura, czekam na wentylatory, póki co chłodzę taką większą farelką.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem 2 Sinularie, jedna była goła a druga z kawałkiem skałki i właśnie na tej skałce się pojawił.
Nie wiem czy jest wymagający ale skoro się pojawił to może musi mieć jakieś specyficzne warunki ... u mnie jest lekko podwyższona temperatura, czekam na wentylatory, póki co chłodzę taką większą farelką.
W roślinnym akwarium chodziłem kostkami lodu w morskim pewnie też zda to egzamin dolewka będzie miała mniej roboty ale wiadomo wszystko zależy od objętość w dużym akwarium kostek lodu z RO to trzeba by pewnie ze dwa worki wrzucić.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doczytałem, że mimo posiadania zooksanteli korzystne jest dokarmianie, leję fito, więc być może to mu się spodobało.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam drugą nowość , zdjęcie takie sobie ale nie mogłem lepiej uchwycić ,  bo co dziwne , chowa się czasami nawet jak przechodzę obok akwarium i zostaje rurka.

Zielone to lekko zmarniała szczepka zoasów, pozostałę 3 skałki z zoasami wyglądają znacznie lepiej.

DSC_1254.JPG


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś rurówka,  popracuj nad fotami


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparat i obiektyw mam bardzo dobry ale fotki dzieciaków, zwierzaków i inne są ok, w akwarium jednak mam problem z ostrością, próbowałem także ręcznie ostrzyć ... muszę potrenować.

Co do samej rurówki to zostawić ją czy można ewentualnie w jakiś sposób bezpiecznie przenieść ? Wychodzi od dołu ze skałki z zoasem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lepiej zrobić zdjęcie bez zoomu i później wyciąć w programie graficznym zaznaczony obiekt który nas interesuje...

To na zdjęciu wygląda na wszystko tylko nie na rurówkę :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pdz napisał:

mam problem z ostrością

Jak chcesz sfotografować detal jakiś, to:

1. Daj dużo światła, białego. Można dodatkowo jakąś latarką się ratować i nią dodatkowo doświetlać obiekt.

2. Otwórz przesłonę na maksa, nie potrzebujesz głębokiego pola ostrości.

3. Ustaw małe ISO (będzie widać różnicę przy dużych zbliżeniach).

4. Ustaw krótki czas migawki.

5. Wyłącz cyrkulację i najlepiej też obieg, żeby nic tam nie falowało.

6. Patrz na ekranik, a nie przez wizjer. Jak masz opcję, to powiększ sobie obraz na ekraniku, wycentruj na interesujący Cię obiekt i dopiero wtedy ostrz manualnie (patrząc na ekranik)

7. No wiadomo, statyw się przyda. Albo jakaś podstawka z książki czy inne doraźne podparcie.

8. A, i ustawiaj obiektyw zawsze prostopadle do szybki. Ze skosa nic sensownego nie wyjdzie.

Ze mnie fotograf jak z koziej d...y trąba, ale tak mi doradził znajomy, który w fotografii wymiata (co prawda nie w akwarystycznej, ale jednak zna się na rzeczy). Więc jeśli moje zdjęcia wychodzą beznadziejnie, to jest to efekt: marnego aparatu (nikon d3100 z kitowym obiektywem 18-55, podbierany żonie, a co raz częściej smartfon samsunga), tego że mam do fotografii dwie lewe ręce i w sumie nie bardzo mnie to kręci, i wreszcie mogłem coś tam pokręcić (choć wydaja mi się w miarę sensowne te wskazówki) w szczegółach. W każdym razie, jak się trzymam powyższego i się uprę, to jestem w stanie większość robaczków (o ile nie siedzą w jakiejś dziurze, że je marnie widać) dość dokładnie sfotografować. Generalnie, w takich sytuacjach trzeba zapomnieć o estetyce, myśleć tylko o ostrości i doświetleniu obiektu.

25 minut temu, pdz napisał:

Co do samej rurówki

Jak rurówka, to daj jej spokój, niech sobie żyje i filtruje. Złego nic nie robi. Nawet korali nie "drażni", jak ślimaki osiadłe podobno. I uważaj z tym fito, żebyś nie przedobrzył. Na początek to spokojnie by wystarczyło to, co rybom wrzucasz. Ewentualnie można dawać odrobinkę (ale to na prawdę ciut, ciut, z 0.5-1ml dziennie) vsv, żeby rozwój bakterii (korale lubią bakterioplankton pewnie nawet bardziej niż fito) wspomóc. Przy okazji delikatnie nutrienty to będzie wyciągało z wody (w przeciwieństwie do fito, które Ci parametry psuje pewnie) i pewnie dojrzewanie lepiej będzie szło.

2 minuty temu, =Fresz= napisał:

To na zdjęciu wygląda na wszystko tylko nie na rurówkę

Też mam wątpliwości, choć nic nie widać tak naprawdę. "Nóżka" by mogła być jak rurka, ale to na końcu to jakoś za masywne na pióropusz rurówki (przynajmniej takiej małej). Tyle, że to może być właśnie tylko efekt nieostrego zdjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, nie pomyślałem o cyrkulacji, szyby raczej czyste, parametry tak jak pisałeś ale robię na przysłonie 1.8 i dzisiaj sprawdzę czy nie ma FF lub BF a inna sprawa, że poleciały mi ostatnio oczy i muszę się udać po okulary :-/

Teraz najważniejsze ... najbardziej lamerskie , czytałem o tym i zapomniałem , czyli robię ze skosa ale wstyd :-)

Kiedyś miałem fajny obiektyw makro ale sprzedałem , teraz przydałby się.

Fito leję ale mało , max. 0.5 ml dziennie lub mniej , ciężko odmierzyć dokładnie bo przez strzykawkę nie idzie , więc mam taką od leku przeciwbólowego dla dzieci , wyjąłem tłoczek , uciąłem dziubek od dołu i zatykam palcem, leję, do tego woda z akwarium , rozmieszam i leję.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pdz zdjęcie z 3310 ale cóż wydaje się iż to ...

jednak rurówka. Sam oceń przeglądając krótki bo krótki wątek forumowicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za brązowy nalot ? Na skałce ciężko go uchwycić aparatem, na pompie lepiej widać.

Dość ciężki do usunięcia.

Świecę ok. 12h czy to zbyt długo ? Jak miałem awarię lampy to wycofał się z tylnej szyby, jednak na skale w górnej partii i pompach jest nadal.

IMG_20190728_120642.jpg

IMG_20190728_120746.jpg


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2019 o 14:56, pdz napisał:

Nic przez ostatnie 2 tygodnie nie dokładałem a pojawiło się takie coś. Co to ?

DSC_1174.JPG

Papaya Clavularia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.