Skocz do zawartości
laper321

MaxSpect Gyre 350 + opis problemów poprzednich serii

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Pawelo2222 napisał:

używacie gotowych presetów czy jednak swoje programy

Ja korzystam z gotowych ustawień, mam 7 programów, które zmieniają się co jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, NAP napisał:

Ja korzystam z gotowych ustawień, mam 7 programów, które zmieniają się co jakiś czas

Jakie programy masz ustawione? Co ile zmieniasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy (22 do 8:00) idą obie równomiernie na 20%

potem lewa pulsacyjnie 50% a prawa synchronicznie do 10

dalej lewa pcha + 60% prawa ciągnie - 30% do 12

potem odwrotnie  do 14

następnie obie + 40% do 17

potem lewa pulsacyjnie ze zmiana mocy od 10 do 50%, a prawa synchronicznie do niej do 20,

na koniec bujają wodę na 30% takie falowanie...i od nowa

 

Edytowane przez NAP (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dzień na zmianę lewa 80%, prawa off, potem prawa 80, lewa off. W nocy obie na 50% cały czas.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanko, czy Wasze gyre też są takie głośne? Przy mojej jebałka ow-25 jest bezgłośna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Pawelo2222 napisał:

A jeszcze takie pytanko, czy Wasze gyre też są takie głośne? Przy mojej jebałka ow-25 jest bezgłośna.

moje są niesłyszalne, sprawdź czy ślimaki się nie dostały do środka, bo czesto u mnie włażą..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Pawelo2222 napisał:

A jeszcze takie pytanko, czy Wasze gyre też są takie głośne? Przy mojej jebałka ow-25 jest bezgłośna.

Mam w akwarium Gyre XF 150, Jebao CP-40, Jebao OW-40, JVP-131 i jakąś pompę Tunze 6000L/H. Z nich wszystkich najgłośniejsza jest Gyre. Ślimaków nigdy w niej nie było. 


Pozdrawiam,

Artur :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje Gyre serii 300 do 40% są niesłyszalne powyżej 50% coś tam słychać..ale minimalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dark75 napisał:

moje są niesłyszalne, sprawdź czy ślimaki się nie dostały do środka, bo czesto u mnie włażą..

Moja jest nówka 330, jeszcze nie zdążyło w nią nic wejść:) 

3 godziny temu, NAP napisał:

moje Gyre serii 300 do 40% są niesłyszalne powyżej 50% coś tam słychać..ale minimalnie

masz 350 czy 330? bo moja 330 powyżej 50% warczy strasznie. Pewnie lepiej byłoby wziąć 350 i skręcić ją do 30% ale teraz już za późno:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem Tunze, potem Vortech, potem Maxspect w poszukiwaniu ciszy i ten ostatni został. Nie są idealnie ciche ale zadowoalająco ciche.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a c co posiadają gyre 350 nie mają problemów ze spadkiem mocy? CO ile czyscice je? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spadków mocy nie widzę znaczących (no chyba, że siateczka zarośnie bardzo), czyszczę co ok 2 mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja nawet tydzień nie podziałała i już się zrąbała. Po włączeniu trybu karmienia już nie wstała. Pokazuje na zmianę % ustawionej mocy i OFF. Ktoś miał może taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 miesiącach użytkowania mogę śmialo napisac ze to sa najgorsze pompki jakie mialem. Po 2 miesiacach od kupna pompa B przestala dzialac. Serwis stanal na wysokosci zadania i w kilka dni mialem nowy kontroler w domu. Po nastepnym miesiacu zauwazylem ze pompa A dziala ale bardzo slabo. Musialem ja miec wlaczona na 100% zeby cos tam w miare dmuchala. Serwis juz niebyl taki mily bo zeby drugi kontroler padl to nie wierza, i ze jak chce to moge wyslac do sklepu gdzie kupilem zeby mi to przetestowal. Ale po nastepnym tygodniu pompa B przy mocy 50% co chwile sie wylaczala. Tak wiec wszystko spakowalem i wyslalem. Sklep wymienil mi kontroler (ale chyba na uzywany bo byly na nim juz jakies ustawienia). Dzisiaj jak co jakis czas siadlem do czyszczenia pomp bo spadla moc. I magnez na wirnikach jest caly porysowany jak na pompie A tak i na pompie B. Co do glosnosci rewelacji nie ma. Mialem Tunze6105, Vortech mp40 ale maxpect wypada najgorzej. W tamtych pompkach bez problemu bylo mozna ustawic falowanie(male duze, przod tyl) a przy grey to trzeba troche posiedziec zeby cos wyszlo, ale to i tak nic co potrafia inne pompy.

20191020_130533.jpg

I jeszcze srodek pompy jak widac sa jakies bruzdy. Raczej kamyczki przyczyna tego nie byly.

20191020_131002.jpg


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa została źle złożona, stąd te rysy.
Jak się coś robi na odpiernicz to tak jest, wystarczy w odpowiedniej kolejności je składać i nie ma szans aby coś poszło nie tak.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zabawne co piszesz wielkiej filozofi w skladaniu nie ma. Ale twoj post bardzo pomocny :)


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślady wskazują, że silnik pompy pracował z ciałem obcym i stąd te wyżłobienia w warstwach ochronnych wirnika/korpusu.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze i cos w srodku bylo ale sprawa jest nie do wygrania. Pompy byly przez kilka dni w sklepie na testach co oni z nimi robili trudno powiedziec. 


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@laper321 czyli podsumowujac:  z własnej głupoty zepsułeś sobie drogie pompy, ale wina jest sklepu i producenta bo nie chcą Ci ich teraz wymienić czy naprawić. Więc Ty w ramach zemsty opisujesz jakie to są kiepskie rzeczy. 

 

 

No BRAWO!!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby na magnesie powstały takie żłobienia to niemożliwe, żeby przy składaniu filtra nie zauważyć ziarnka piasku. i pewnie dlatego też pompa hałasowała.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Żeby na magnesie powstały takie żłobienia to niemożliwe, żeby przy składaniu filtra nie zauważyć ziarnka piasku. i pewnie dlatego też pompa hałasowała.

niestety kilka razy takie coś widziałem na serwisie (Gyre 100 i 200). Ziarenko piasku może wyżłobić rysy w warstwie ochronnej magnesu wirnika. W przypadku serii Gyre 300 komora silnika/wirnika jest bardzo szczelna. 

Laper321 - pomijając już same rysy widoczne na zdjęciach zobacz, czy mocowanie/dekiel silnika pompy chodzi luźno, czy się wyrobił od drgań i luzów na tulejach/deklu ten piasek/czy inne wapienne ciało obce. (Deklem jest większa zatyczka po stronie klatki A. Po stronie B nie wyjmujemy). Jeśli coś zauważysz z zasugerowanych rzeczy to mam nadzieje, że pomoże Ci to w zapytaniu dystrybutora twojego kraju o daną część.

pozdrawiam

luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadario z glupoty to ty wypisujesz ze cos z zemsty. Nic nie pisalem o tym ze chce cos od serwisu.

Czytajmy ze zrozumieniem!!!

Katani tu masz racje nie da sie nie zauwazyc az takich zanieczyszczen. Co do halasu to byl to raczej normalny dzwiek pomp niz jakby cos sie zacieralo.

Luft dziekuje za podpowiedz. (Jednak mozna cos madrego napisac)

W poscie opisalem swoja przygode z pompa. Nawet serwis chwalilem ze stanal na wysokosci zadania (sklep tez spoko ze wymienil bo mogli tego nie robic). Rysy moze moja wina moze nie. Ale jak juz pisalem to sa najgorsze pompy jakie mialem.


Było Red Sea Max 130

Aqua Medic Percula 90 - 270l

Teraz 500l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.