Skocz do zawartości
wally

Problem z nh3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje małej pomocy i wsparcia. Sprawdzam parametry wodę i mam z nią jeden problem bo tak no3=0 po4=0 no2=0 nh3=0.25 zasolenie 1,025 temperatura 25-26 stopni kh 7. Jak pozbyć się nh3? Bakterie jakie dodaje to AF bios S dodatkowo mam włączony odpieniacz. Korale raz polipuja lepiej raz gorzej. Napewno nie wygląda to tak jak bym chciał. Dwa błazeński które pływają wyglądają na szczęśliwe jedzą i pływają po akwarium krab Pustelnik ostatnio przeszedł wylinke tak samo jak krewetka czyszcząca. Możecie coś podpowiedzieć

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pierwszego zasilenia minęło 2 miesiące

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Zasolenia

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 jak startowałeś? żywa skała/ sucha cykl azotowy się zamknął zanim wpuściłeś zwierzaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startowalem na suchej skale wodzie ro i żywym piasku. Testy jakie używam to colombo ważne do 12.2021. Dzisjaj rano robiłem testy:
Nh3 0,25
No3 0.50
No2 0.0
Po4 0.0
Zasolenie 1.025
Ph 8
Temp 25.8
Zdjęcie dorzucę ale niema się chym chwalić. 03771b5d563be00efaf8d909c352aac9.jpg89cf5ae4778e0e6a2d1b159e4ef5c79a.jpg0119e91452a3d869fd3a9ac4e234d514.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, przy tym pH większość amoniaku (NH3) - około 95% istenieje w postaci jonu amonowego (NH4+), który nawet połowie nie jest tak toksyczny jak amoniak. A test Colombo o ile pamiętam oznacza wartość sumaryczna dla NH3/NH4+, tak więc nie ma paniki.

Po drugie,  wykonując test Saliferta (myśle że przy Colombomoże być podobnie) na amoniak trzeba uwzględnić zmętnienie które według mnie wpływa na wynik. Sam gdy robiłem takie testy wychodziło mi magiczne 0,25mg/L. Okazało się, że w wodzie RODi też wychodziło mi 0,25, a gdy dodawałem azotanu amonu to kolor zmienial się intensywnie.

Jak masz wątpliwosci to powtórz test na wodzie RODi, ale tak jak napisałem, ryzyka nie widzę, zresztą akwarium nie wygląda żeby miało jakiś problem z amoniakiem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Panikuje bo to moje pierwsze morskie akwarium i niechcial bym skrzywdzić zwierząt. Na opakowaniu testu niema żadnych szczegółowych informacji napisali tylko że mierzy nh3. Kupię najwyżej test innej firmy i zobaczymy co pokaże. Ale niema to jednak jak lata doświadczenia z niecierpliwością czekam na kolejne twoje artykuły na portalu.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj... Szkoda kasy. Korzystaj z tego co masz tylko zrób próbny test na wodzie rodi. Wtedy będziesz miał punkt odniesienia

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zrobiony na wodzie ro wynik 0.0 sprawdziłem też wodę w akwarium i tu bez zmian 0.25

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpieniacz. Na chwilę obecną używam bakterii AF bio s. Ale może warto zmienić na coś innego

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Mam odpieniacz redstarfish na pompie atman 1100 moje akwarium to 64 litry +sump może ten odpieniacz jest za mocny i za bardzo czyści wodę stanie się coś jak go wyłączne na kilka dni?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.