Jump to content
AnT

Laptop dla 12-sto latka

Recommended Posts

Witam 

Szukam naleśnika tak powiedzmy do 2500 zł większa kwota raczej odpada dla takiego brzdąca - nie tylko gry . 

Polecacie coś ? 

Pozdr. 

Edited by AnT (see edit history)

Nowy czy używany??? 

Raczej nowy 

Zależy w co chce grać i w jakich ustawieniach .

Ogólnie teraz Dell  z i5  z ssd  i kartą 1050 . 
Jak dostukasz deko będzie cos co w zasadzie pociągnie wszystko(jakotako)  3200 juz fajne sztuki  . 
Teraz jest takie zamieszanie z konfiguracją że ręce opadają  .Wejdż na morelenet  wybierz ramki cenowe  i zestaw jaki pasi  .  
nie wiem co młody działa czy filmiki i gry czy coś wiecej  , ja niestety miałem w domu programistę :googleye to mnie sprzęt zabolał .

Holewa zdrożały :o

https://www.morele.net/laptop-dell-inspiron-15-g3-3579-3579-7598-8-gb-ram-512-gb-m-2-pcie-windows-10-home-5701758/

Edited by SU1 (see edit history)

Przez Trampka będzie już tylko drożej.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

ja bym sie bardzo zastanawiał nad poleasingowymi della latitudea (ostatnio kupiłem takie do biura dla siebie kilka sztuk) - bebechy wszędzie sa takie same w zasadzie, ale laptopy różnia się obudową i to znacznie na plus. 

Uzytkowane od 4-5 lat jakieś 5-6 sztuk. Ostatnio po kilku latach był problem z jednym tylko (dysk ssd się coś popsuł), poza tym bez problemów. 

49 minut temu, Kapsel1981 napisał:

Uzytkowane od 4-5 lat

Co za tym idzie 2 albo 3 generacje procesorów do tyłu

Moim zdaniem to najlepiej najpierw określić cel. Jak do Office , internetu itp. to wystarczy starszy poleasingowy a jak do gier ... to trzeba określić jakie te gry.

Przy wyborze wziąłbym także system operacyjny, dla wielu poleasingowych Windows 7 to będzie maksimum a wsparcie się niedługo kończy.

3 minuty temu, pdz napisał:

dla wielu poleasingowych Windows 7

ciągle jest możliwość wymuszenia aktualizacji do 10 :P

16 minut temu, boo12 napisał:

ciągle jest możliwość wymuszenia aktualizacji do 10 :P

O ile są sterowniki ;-)

22 minuty temu, pdz napisał:

O ile są sterowniki ;-) 

Jeśli sprzęt jest taśmowo produkowany to jest ok, ja siedzę na 7 bo nie ma sterowników do mojej karty muzycznej, no ale tak to bywa z krótkimi seriami

9 minut temu, Nexor4 napisał:

Trochę wykracza poza budżet (2549), ale powinien być najlepszy do tej ceny. Jedyny minus jest taki, że nie ma dysku ssd, dzięki któremu szybciej wczytywałyby się programy itp.

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-330-15ikbr-81de02bfpb-4144430/

SSD zmienia wszystko  , i oszczędzanie na tym nie ma sensu . A kto zmienił nawet w starociu z przed 10 lat dysk na SSD wie o czym mówię  . Poza tym to lepiej olać pamięć a za tą kasę dać SSD .
PS: temat wrze a zainteresowany nie komentuję  żadnych ukierunkowań  ?? 

Edited by SU1 (see edit history)

Niby tak ale w tej cenie karta graficzna którą posiada nie ma konkurencji 

Mógłby wziąć na radeonie vega 8 i z ssd ale za to wydajność w grach mocno spadnie a co to za przyjemność grać na 30 fps :p

Obecnie nie kupuje się sprzętu bez SSD. można sobie można zamontować procesor i7, 16 gb ramu, super wypasioną kartę graficzną i zwykł dysk... i komp będzie chodził podobnie jak przy 8gb ramu, procesorze i5/i3 oraz średniej karcie graficznej... i SSD.

Te są warte uwagi:

https://www.x-kom.pl/p/486180-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3585-ryzen-5-2500u-8gb-2561tb-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/473094-notebook-laptop-15-6-asus-vivobook-15-r504za-ryzen-5-8gb-256ssd-1tb-win10.html

https://www.x-kom.pl/p/470985-notebook-laptop-15-6-hp-15-ryzen-5-2500u-8gb-480-win10-silver.html#Specyfikacja

Na hp akurat mają fajną przecenę

Ws ramu to oczywiste w zwykłym użytkowaniu np internet itp. to nawet 4gb starczy. Ssd daje głównie szybsze ładowanie systemu,aplikacji, renderu. Dopiero widać efekty, gdy się wykorzystuje w 100% grafikę i procesor wtedy ssd praktycznie nic ci nie da

Siema

Bardziej ma służyć do nauki , ale jakaś gra pewnie na dysku wyląduje .

To te co ci podałem powyżej powinny być idealne mój faworyt to byłby HP

Do nauki to nawet do 1500 na luzie dałoby radę 

Godzinę temu, SU1 napisał:

SSD zmienia wszystko

pod warunkiem, że masz drugi dysk na dane wiem coś o tym bo mi padł, nie ma szans na odzyskanie czegokolwiek

Co do grania to moim zdaniem pc finansowo się nie kalkuluję kupisz teraz wypas będziesz grał na detalach ultra a za dwa lata na medium albo low a potem sprzedasz za grosze bo już nic sensownego nie uruchomisz 

Wątek, się zatrzymał więc jeszcze jedno zdanie ode mnie, kup lapka za 1500 i nowe ps4 poniżej 1000 można kupić będzie prezent jak znalazł