Skocz do zawartości
Iceberg

Parametry mistrzow i moje PO4...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

 Wychodze na prosta z parametrami a konkretnie PO4 o ktorym zupelnie zapomnialem bo i trudno nie zapomniec, jezeli NO3 mialem niskie i nauczylem sie go dowolnie kontrolowac...

Nie przyszlo mi do glowy ze PO4 moze byc problemem i ze w ogole moze go byc sporo a nawet kosmicznie sporo, skoro Salifert jeszcze nigdy mi sie nie zabarwil, wiec dalem sobie spokoj

 

Do czasu, gdyz diabel za skala siedzial i te fosforany wypuszczal (Pewnie noca, bym go nie zauwazyl)...

Zbiornik wygladal roznie, czasem dobrze a czasem mialem wrazenie ze korale strzelaja focha...

Zauwazylem ze szczegolnie ,podczas cotygodniowej podmiany, korale sie lepiej otwieraly a najbardziej otwarte byly podczas przesiadki na nizszy zbiornik a wtedy podmienilem o wiele wiecej wody, nizeli zwykle, rutynowo co tydzien...

Mialem jeszcze stare pudelko Saliferta, ktorego od dawna nie uzywalem i tak cos mnie tknelo by sprawdzic...

Ze zdziwieniem zobaczylem ze PO4 wyszlo 0.25, wiec postanowilem kupic Hanne, podejrzewajac ze bede musial sprawdzac ten parametr jak wszystkie inne...

Przezylem szok, kiedy miernik pokazal wartosc 2.5, czyli ostatnia liczba skali a za rada Bartka (Tester), zmieszalem wode z akwarium pol na pol z RODI i wynik pomnozylem przez dwa...

Wynik 3.64 !!!!!...

Kupilem tez plyn na zbicie fosforanow (TM Elimi-Phos-Rapid) i przez pare dni udalo mi sie zjechac do dzisiejszego 0.31...

Ten plyn wlasnie jest do wielkich liczb fosforanow a juz idzie Rowa z reaktorem, ktora dokonczy dziela...

Jeszcze dodam ze mam same LPS-y i pare miekkich...

Wertujac net w poszukiwaniu odpowiedniego srodka, wpadlem na ciekawy artykul z parametrami znanych w swiecie morszczakow...

Zauwazcie ze wszyscy maja wysokie NO3 oraz PO4 i KH, ktory ostatnio mnie nurtuje pomiedzy 8-8.6...

Tu link:   https://www.reef2reef.com/threads/tank-parameters-of-some-masters.295215/     Pozdrawiam...

 

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten link  Iceberg ,artykuł bardzo ciekawy a te baniaczki jak z jakiejś bajki chciał bym je zobaczyć na własne oczy.

No i nasuwa się pytanie jak to jest z tymi idealnymi parametrami? Może te 0 do których dążymy wcale takim ideałem nie są?Ant też idealnych parametrów nie ma a akwa śliczne ,może ktoś doświadczony powie co o tym sądzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg fajny temat,tylko coś umarło,a szkoda :)

pw


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, @Beti napisał:

@Iceberg fajny temat,tylko coś umarło,a szkoda :)

pw

Moze ludzie czasu nie maja a to nie jestem temat, gdzie wystarczy powiedziec "tak", "nie", "zrob tak","zrob siak"...

A moze dlatego ze wiekszosc utrzymuje "wysrobowane" parametry i zbiorniki kwitna, wiec nie czuja potrzeby zaglebiac sie w temat, ktory ich nie dotyczy...

5 godzin temu, Jointela napisał:

Iceberg a ustaliłeś przyczynę PO4 w swoim zbiorniki?

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Tak, bylo to przekarmianie korali i traktowanie ich, jakby to byly NP...

Moje NO3 od dawna bylo zbyt niskie i ciagle szlo w dol, wiec pomyslalem ze karmiac wiecej w naturalny sposob podniose azotany a zupelnie zapomnialem o tak oczywistej sprawie jak fosforany, ktore pomimo lania wodki tez pojda w gore, tym bardziej ze nie stosowalem nigdy niczego na trzymanie w ryzach PO4, oprocz Saliferta, ktorego raz na ruski rok wlewalem pare ml przy podmianie wody...

Wyglada na to ze nawiaze dluzszy romans z fosforanami i uwaznie je poobserwuje, by nie dopuscic do ich kolejnego lotu do nieba...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.06.2019 o 10:48, Iceberg napisał:

Witam...

 Wychodze na prosta z parametrami a konkretnie PO4 o ktorym zupelnie zapomnialem bo i trudno nie zapomniec, jezeli NO3 mialem niskie i nauczylem sie go dowolnie kontrolowac...

Proszę kolego napisz jakie masz sposoby aby kontrolować NO3

Pozdrawiam Łukasz

Edytowane przez Luk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja zawsze stosowalem wodke i zazwyczaj dzialala, ale musisz miec mocny odpieniacz i cierpliwosc...

KH powinno byc nie wyzsze nizeli 8.3 i wykrywalne PO4, gdyz inaczej metoda nie "zaskoczy"

Jak bedziesz mial klopoty, zawsze mozesz sprobowac  preparatu od Red Sea NO3 PO4 X (sam go kiedys uzywalem, kiedy wodka nie dzialala)...

Tutaj to jest wytlumaczone i podane sa dawki...    http://www.saltwateraquariumblog.com/vodka-dosing-reef-tank/   

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.