Skocz do zawartości
Daniell

Zapowietrzające się wężyki- pompa dozującą.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy spotkał się ktoś z Was zapowietrzaniem się wężyków w do pompy dozujące.

Sprawa banalna pozornie ale jednak problem jest. Generalnie nie zależnie o rodzaju płynu który jest wężykach po pewnym czasie robią się malutkie pecherzyki powietrza które po paru dniach robią się coraz większe i zapowietrza się głowica pompy.

Podkreślam że zapowietrzanie się pompy/głowicy powstaje wyniku pojawiających się mikro bąbelek powietrza wężyku po paru dniach a nie dlatego że głowica zasysa lewe powietrze, czy że wężyk jest pęknięty lub że głowica/ rolka nie trzyma płynu.

Jak ktoś z Was miał podobny problem to proszę o informacje co jest nie tak ewentualnie jaki inny wężyk zastosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrze nie wytrąca się z medium które tłoczysz tylko dostaje się z zewnątrz. Ja u siebie dość długo z tym walczyłem. Powietrze dostawało się na połączeniach wężyka głowicy z wężykami od zbiorniczka i doprowadzającym medium do akwarium. Kilkukrotnie musiałem zakładać małe trytytki bo w trzech miejscach mimo zacisku i tak ciekło.

Jeżeli masz pompę już dłuższy czas warto wymienić wężyki w głowicach, bo to one są obciążone podczas pracy i mogą pękać. Większość producentów zaleca robić to co pół roku.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie w tym problem obawiam się. Wężyki na głowicy są nowe. Raz też zakleiłem silikonem i opaskami i tak g... :(

Załączę zdjęcie, gdzie widać jak po paru dniach robią się pecherzyki powietrza a potem idą w górę i zapowietrzają rolkę/głowice.

P.S. 

No niestety zdjęcia są za duże a jak zmniejszę  stracą na jakości i nie będzie widać tych pęcherzyków.

Mogę oczywiście przesłać na maila jak ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić.

 

 

 

Edytowane przez Daniell (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przyczyną zapowietrzania się pompy/powstawania pęcherzyków powietrza były wężyki. Potwierdzam że wężyki silikonowe i gumowe się nie nadają tylko wężyki PCV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.