Jump to content
Daniell

Zapowietrzające się wężyki- pompa dozującą.

Recommended Posts

Mam pytanie czy spotkał się ktoś z Was zapowietrzaniem się wężyków w do pompy dozujące.

Sprawa banalna pozornie ale jednak problem jest. Generalnie nie zależnie o rodzaju płynu który jest wężykach po pewnym czasie robią się malutkie pecherzyki powietrza które po paru dniach robią się coraz większe i zapowietrza się głowica pompy.

Podkreślam że zapowietrzanie się pompy/głowicy powstaje wyniku pojawiających się mikro bąbelek powietrza wężyku po paru dniach a nie dlatego że głowica zasysa lewe powietrze, czy że wężyk jest pęknięty lub że głowica/ rolka nie trzyma płynu.

Jak ktoś z Was miał podobny problem to proszę o informacje co jest nie tak ewentualnie jaki inny wężyk zastosować.

Powietrze nie wytrąca się z medium które tłoczysz tylko dostaje się z zewnątrz. Ja u siebie dość długo z tym walczyłem. Powietrze dostawało się na połączeniach wężyka głowicy z wężykami od zbiorniczka i doprowadzającym medium do akwarium. Kilkukrotnie musiałem zakładać małe trytytki bo w trzech miejscach mimo zacisku i tak ciekło.

Jeżeli masz pompę już dłuższy czas warto wymienić wężyki w głowicach, bo to one są obciążone podczas pracy i mogą pękać. Większość producentów zaleca robić to co pół roku.

No właśnie nie w tym problem obawiam się. Wężyki na głowicy są nowe. Raz też zakleiłem silikonem i opaskami i tak g... :(

Załączę zdjęcie, gdzie widać jak po paru dniach robią się pecherzyki powietrza a potem idą w górę i zapowietrzają rolkę/głowice.

P.S. 

No niestety zdjęcia są za duże a jak zmniejszę  stracą na jakości i nie będzie widać tych pęcherzyków.

Mogę oczywiście przesłać na maila jak ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić.

Edited by Daniell (see edit history)

Panowie, przyczyną zapowietrzania się pompy/powstawania pęcherzyków powietrza były wężyki. Potwierdzam że wężyki silikonowe i gumowe się nie nadają tylko wężyki PCV.