Skocz do zawartości
Nailo

Obsada aktualna + małe plany

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

Mam mały dylemat mam troszke rybek i jak na 500l to jest tak naprawde kropla w morzu :D akwarium głównie LPS podsyłam poniżej liste ryb które mam i które planuje 
Jak myślicie bedzie ok czy coś zmienić dodać zabrać ? Noo i ważne aby dla LPSów safe było wszystko 

Posiadam:

Desjardini
Pullearis
Chromis x3 
Hexatenia
Pseudechidna Brummeri

W planie :
Ecsenius Midas
Chromis x6
Labroides dimidiatus
Macropharyngodon bipartitus
Siganus vulpinus
Plotosus lineatus x3-4szt
Synchiropus moyeri x2
Błazenek x2

Z dużych tak naprawde tylko jest Desjardini no i w planach borsuk chociaz chciałbym S-ke kupic. Co byście zmienili co zostawili :) zapraszam do dyskusji 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedzieć to,że masz małpę w baniaku już wprowadzoną. U mnie niestety hexa załatwiła przez swój żywot 3 mandaryny.

Wredna ryba jeśli chodzi o konkurentów pokarmowych.

Co do zakupu doktorka ryba super ,lecz znów przy hexsie będzie problem. @chwialek może potwierdzić, załatwiła mu chyba z 11 doktorków i żadnemu nie dała żyć. Po prostu zaganiała.

Jeśli możesz kup zamiast hexy hrysusa i jeśli się da wyłów małpę ze zbiornika. Oba to wargacze i z doświadczenia wiem ,że hrysus jest spokojniejszą rybką ( zyje w zgodzie z moimi mandarynami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Alfik1980 napisał:

Co mogę powiedzieć to,że masz małpę w baniaku już wprowadzoną. U mnie niestety hexa załatwiła przez swój żywot 3 mandaryny.

Wredna ryba jeśli chodzi o konkurentów pokarmowych.

Co do zakupu doktorka ryba super ,lecz znów przy hexsie będzie problem. @chwialek może potwierdzić, załatwiła mu chyba z 11 doktorków i żadnemu nie dała żyć. Po prostu zaganiała.

Jeśli możesz kup zamiast hexy hrysusa i jeśli się da wyłów małpę ze zbiornika. Oba to wargacze i z doświadczenia wiem ,że hrysus jest spokojniejszą rybką ( zyje w zgodzie z moimi mandarynami).

cenna uwaga :D moja hexa aktualnie mega spokojna :)  ale pewnie masz racje slyszalem sporo o niej ze wredna 
A już myślałem jak zaczynałem czytać o małpie że chodzi o murene :D

 

no i teraz pytanie czy hrysus nie bedzie sie bił z Macropharyngodon bipartitus obydwa to wargacze jak sie nie myle ;>

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojna, bo w Twojej obecnej obsadzie nie ma z kim wojować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Alfik1980 napisał:

hrysus jest spokojniejszą rybką

Moj hrysus trafił do akwarium jako pierwszy. Bardzo spokojna rybka, jak rano wstaje najpierw plynie do reszty rybek(mają wspólną miejscowke) się przywitac i bierze się za robotę tzn cały czas nałogowo wręcz szuka pożywienia w skale. Jedynie Kiedy wpuscilem ślimaki to hrysus atakował tektusa bo był na piasku to go wywracal i gryzl. Dałem go na skale i slimak sam Się obronił. Później o nim zapomniał. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pięknie :D jak narazie brak przeciwskazan na inne ryby :) a czy wcisnelibyscie cos jeszcze ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borsuk też przepiekna rybka, spokojna wręcz plochliwa. Też interesuje się wszystkim do okoła i ciągle szuka glonów. Mi się zebrasoma flavensis podoba i hepatus ale widzę masz już jedna inna


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipartitus z chrysusem da radę piękna ryba. Choć kwestii osobniczej chyba nigdy nie da się wykluczyć.

Hexy nie polecam moja też wygląda na mega spokojną ale nygus jakich mało za to uwielbia niepostrzeżenie  wykańczać sanitarniki... nie wiem dlaczego ta ryba jest tak rozreklamowana jako spec od wirków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam desjardini od samego poczatku :) i jest w miare spokojna nigdy nie walczyla z nikim nawet jak wpadał strigosus i białobrody niestety popadały od ospy ;x 
Zółtek do desjardini nie wiem jak to zniesie ta ktora juz jest :) dlatego myslalem o czyms innym zółtym 

 

A małe pytanko jak się hm akceptuja dwa rodzaje mandarynow :) bo myslalem troche zarówno o moyeri jak i o wspanialych tzn dwie parki

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie piaskowe z wspanialymi zyja na luznej stopie.Czy wystarczy zarcia w skale zeby wyzyly 4 mandaryny mimo dokarmiania.Ja musze pipeta je dokarmiac bo wolne sa i reszta obczaja zarcie szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta ryb, rozumiem, że jako pokarm dla Plotosusów? :)

 

ps. Że nikt nie zwrócił na to uwagi...

 

W akwarium prędzej czy później zostanie i tak jedna para mandarynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Raffy14 napisał:

Reszta ryb, rozumiem, że jako pokarm dla Plotosusów? :)

 

ps. Że nikt nie zwrócił na to uwagi...

 

W akwarium prędzej czy później zostanie i tak jedna para mandarynów.

Takie agressory ? :> wrzucilem je z ciekawosci bo wygladaja fajnie w stadku :)  ale nie sądziłem że to drapieżniki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sum to sum, zeżre wszystko co mu wejdzie do pyska... poza tym ładne są tylko małe, to rośnie duże i później są całe szare ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.