Skocz do zawartości
erni20133

Acanthastrea lordhowensis

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w sobotę szczepkę Aceny i nie pamiętam czy była tak podgryziona u podstawy czy coś się dzieję u mnie z nią??

Kh-6.1
Mg-1380
Ca-400
NO3- 3.0
PO4- 0.25
Salt-1.023 

Z obsady mam 

2 blazenki 1 krab pustelnika 1 mitraxa i ślimaka od cjano i piasku nasariusa 

20190630_163110-1328x747.jpg

20190630_163052-1328x747.jpg

20190629_161541-1182x665.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie niedawno cięta. Nic jej ne jest dobrze się "pompuje".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że tkanka miękka czyli góra jest cała i nieuszkodzona, a ta wygląda dobrze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja by jeszcze szczoteczka do zebow wyczyscil ta podstawke poza zbiornikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry mierzyłem też w sobotę w erybce , później zrobiłem podmianke 6l na ich gotowej solance i nie wiem co się zmieniło teraz w parametrach wody kh raczej się nie podniosło? Muszę kupić test kh jakiś....

I ewentualnie czym podnieść kh oprócz sody ....

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie test kh, ja mialem z saliferta, mozesz robic codziennie, proste miareczkowanie, wyjdzie taniej niz jezdzenie do sklepu z probka wody, a do podnoszenia kh odlewali mi w sklepie KH plus z Aquaforesta to proboweczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś ten krabik cały czas prześladuje tą acene ,dałem do akwarium muszlę dużą I krabik w nią skoczył chodzi i wszystko mi zwala , co do testu to kupię nie długo.....

20190702_204250-1328x747.jpg

20190702_195552-1328x747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
26 minut temu, erni20133 napisał:

Coś ten krabik cały czas prześladuje tą acene ,dałem do akwarium muszlę dużą I krabik w nią skoczył chodzi i wszystko mi zwala

Te kraby to jeden z błędów początkującego akwarysty morskiego ;) pozbędziesz się go i problemy miną heh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie niby problemy?

Czyści podstawkę z glonów a koralowi nic nie będzie. Krab sobie poje i pójdzie to koral napompuje się i będzie znowu ładny. 


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma za dużą muszlę od tej swojej oryginalnej i nie ma rozeznania gdzie może się przycisnąć i spycha mi korale wcześniej takich problemów nie miałem z nim ....:)

Mam też mitraxa ale on chyba nie spycha mi ???

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, erni20133 napisał:

Ma za dużą muszlę od tej swojej oryginalnej i nie ma rozeznania gdzie może się przycisnąć i spycha mi korale

Kup kropelkę w żelu/parafix/"specjalny" klej do klejenia szczepek z morskiego (generalnie, chodzi o klej cyjanoakrylowy w żelu, różnice tylko w cenie) i przyklej szczepki do skały. Bez tego ani rusz. Jak nie krab, to ślimaki albo sama cyrkulacja będzie Ci te szczepki przestawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o klej polecam Tadam - dostepny np w Castoramie jakość jak kropelka a cenowo lepiej wychodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tadam jest nietrwały, mi 80% korali odpadło na tadamie. Niby jak kropelka, ale po tygodniu, dwóch, trzech... już nie jest tak rózowo.

 

Ps. Panie Sith, to trzeba się znać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parfix 3454. Nie ma lepszego kleju do małych szczepek.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze się nie zdecydowałem gdzie mają stać dokładnie..... I wszystko jest ok tylko muszlę  za dużą mu dałem i robi problem od kilku dni krabik pustelnika  :) do mniejszej już nie wróci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, erni20133 napisał:

Ale jeszcze się nie zdecydowałem gdzie mają stać dokładnie

Jak się zdecydujesz, to oderwiesz i przykleisz gdzie indziej. Cyjanoakryl nie zwiąże nie wiadomo jak, ot tyle żeby prąd wody czy niezgrabny krab szczepki nie przewrócił (zbyt łatwo).

2 godziny temu, erni20133 napisał:

wszystko jest ok tylko muszlę  za dużą mu dałem i robi problem od kilku dni krabik pustelnika  :) do mniejszej już nie wróci?

To nie Ty wybierasz muszlę, tylko krab wybiera. I wierz mi, pustelniki bywają wybredne w tym względzie. Mój ponad rok nie zmieniał, choć dawałem mu różne, wg mnie w miarę pasujące muszle. Zmienił dopiero jak dostał taką ze 3 albo 4 razy większą. Potem przez dzień czy dwa to nawet na skałę nie był w stanie się wdrapać, ale teraz już znów śmiga swobodnie. Także, raczej ciesz się, że tak szybko mu domek nowy podszedł i to jeszcze z dużym zapasem, to może na długo starczy. Bo jak pustelnik przestanie być zadowolony ze swojego domku, to strzeżcie się ślimaki - będzie krabik po kolei je "eksmitował" i przymierzał nowe muszelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 godzin temu, Valdi napisał:

A jakie niby problemy?

Ciągłe przewracanie/przestawianie szczepek idzie jak czołg.

Ciągłe podrażnianie szczepek bo ten krab to ADHD. Szczepki nie mogą spokojnie konsumować i rosnąć.

Jak mu domek będzie już za mały to zaczyna eksmitować z muszelek wszystkie większe ślimaki.

Tak więc jak masz cały zbiornik napakowany koralowcami i jak widzisz jak Ci po nich cały czas przełazi krab z dużą muszlą to przestaje Ci się on podobać i oddajesz go tak szybko jak do Ciebie trafił heh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddam go chyba za darmo mam mitraxa on nie ma chyba ADHD? Właściwie pustelnik a mitraxa  to to  samo wyjadają?

2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Jak się zdecydujesz, to oderwiesz i przykleisz gdzie indziej. Cyjanoakryl nie zwiąże nie wiadomo jak, ot tyle żeby prąd wody czy niezgrabny krab szczepki nie przewrócił (zbyt łatwo).

To nie Ty wybierasz muszlę, tylko krab wybiera. I wierz mi, pustelniki bywają wybredne w tym względzie. Mój ponad rok nie zmieniał, choć dawałem mu różne, wg mnie w miarę pasujące muszle. Zmienił dopiero jak dostał taką ze 3 albo 4 razy większą. Potem przez dzień czy dwa to nawet na skałę nie był w stanie się wdrapać, ale teraz już znów śmiga swobodnie. Także, raczej ciesz się, że tak szybko mu domek nowy podszedł i to jeszcze z dużym zapasem, to może na długo starczy. Bo jak pustelnik przestanie być zadowolony ze swojego domku, to strzeżcie się ślimaki - będzie krabik po kolei je "eksmitował" i przymierzał nowe muszelki.

Nie miał wyboru wziąłem jedną pustą że sklepu z 10 razy większa od jego i wiedziałem że w nią wyskoczy, bo 2 ślimaki mają małą:)

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@=Fresz= a ja za błąd go nie traktowałem. Miałem dwa. Fakt, że raz mi jednego turbo większego zutylizował i przejął jego muszlę. Tylko ona mu na długo starczy. Fakt, że idzie jak czołg ale po to się klei podstawki aby nie było problemu ;) kropelka w żelu. Mi nie drażnił kilkunastu szczepek acan czy innym koralowców. Oceniam bardzo pozytywnie jego pobyt w zbiorniku, a dodatkowo jest bardzo ciekawy w obserwacji. Ja bym zostawił bo daje dużo radości w mojej ocenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło prawie 2 miesiące teraz wygląda tak moja acena ...

Waszym zdaniem lepiej czy gorzej ?

Jakaś inna się zrobiła .....

Zdjęcie w niebieskim i białym...  

 

Mam jeszcze taką bidną acenke, nie będę już nowego tematu otwierał , ale czy jej szkielet nie wygląda na blastomussa ?  Widać miała kiedyś 2 mordki a teraz druga jakby zanikała, kupiłem ja już taką biedniutką czy jest szansa że odrzyje ?

 

20190826_185135-1328x747.jpg

20190826_192527-1328x747.jpg

20190826_185622-1328x747.jpg

20190824_080716-1328x747.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zagłodziłeś jej?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ponad tydzień nie były karmione wszystkie korale ale wyglądała wcześniej też tak mizerne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadbaj o dobre parametry wody,światła i karm go,to się zregeneruje.U mnie sama wyrosła nowa acana z kawałka tkanki 2mm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.