Skocz do zawartości
rafik73

Sól Tropical

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , chciałem się z wami podzielić swoją krótką lecz intensywną przygodą  z Solą REEF Plus (lub Base jak się okazało ) firmy TROPICAL.

Otóż po urlopie chciałem sprawdzić sól reef plus Tropical. 

Kupiłem wiaderko 5kg. wspomnianej soli . Rozrobiłem wiaderko. I niby nic szczególnego się nie działo do momentu postanowienia sprawdzenia parametrów. 

Na 1 ogień poszła strona www.tropical-marinepower.pl . Wpisałem nr.serii 04HJ2119 (zaznaczam kupiłem bogatszą Reef Plus) okazuję się , że nie ma takiej serii. 

Piszę więc do firmy z zapytaniem w czym problem ?

Otrzymuję odpowiedź , że jest to sól BASE a nie PLUS  :)  i już mi się Betoniarki przypomniały  :) 

No to super . Sprawdziłem parametry podstawowe rozrobionej soli testami SALIFERT 

Zasolenie 35ppt

Mg.ponad skalę 1590

Kh 11,2

Ca 450

Mega bogato ;)

Ale sprawdzam dalej : Skoro Pani napisała, że sól którą kupiłem jest BASE .

Witam

Sól o tym numerze to Base, proszę wybrać „base” z listy rodzajów soli.

 

Pozdrawiam,

R........ G.......

to wrzucam serię  na stronę : i wychodzi mi , że sól ma parametry :

04HJ2119

Jak widzicie nie ma to się ni jak do soli którą mam w wiadrze. 

Już wiemy gdzie trafiły stare betoniarki z innej polskiej firmy :)

Pozdrawiam . 

 

IMG_0196.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słaby start można powiedzieć. Jeśli w wiadrze + jest base, o parametrach +, to jakie parametry ma + i w jakich jest wiadrach? Trochę jakby burdello bum, bum.

Temat powinien być raczej w chemia a nie offtopic. Imo do przeniesienia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym domagał się reklamacji od producenta albo zrobił afere bo to są jaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby ktoś kto ma tę sól się jeszcze wypowiedział, czy to pojedynczy przypadek, sam miałem ochotę na taką sól a tutaj taka lipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, katani napisał:

Temat powinien być raczej w chemia a nie offtopic

No też się zastanawiam, czemu tutaj? Szczególnie, że sporo ludzi się rzuciło na te nowe sole od tropicala, to pewnie byli by zainteresowani wynikami takiego eksperymentu...

A inna sprawa, to strasznie marna praktyka z tymi numerami partii i sprawdzaniem parametrów na stronie. Nie można było naklejki na opakowaniu nakleić? Albo karteczki do wiadra chociaż włożyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam soli i nie używam ale najpierw wypadało by sprawdzić dokładnie zasolenie bo to mi wygląda na typowe przesolenie. Mg, Ca, Kh, wszystko podniesione. Ja bym tu stawiał na błąd pomiaru zasolenia jednak. Co nie nie zmienia faktu złego opakowania a może opakowanie jest ok tylko nr partii pomylony, ciężko wyczuć ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Moljzesz napisał:

Nie znam soli i nie używam ale najpierw wypadało by sprawdzić dokładnie zasolenie bo to mi wygląda na typowe przesolenie. Mg, Ca, Kh, wszystko podniesione. Ja bym tu stawiał na błąd pomiaru zasolenia jednak. Co nie nie zmienia faktu złego opakowania a może opakowanie jest ok tylko nr partii pomylony, ciężko wyczuć ;)

Piotrek wpadnij i sprawdź na pewno będzie dobrze  zmierzone  :) 

Uwielbiam takich malkontentów . Czy sądzisz , że pisząc ten wątek nie sprawdziłem 2 x ? Być może jest błąd pomiaru testem kropelkowym poprzez interpretację koloru próbki . Ale nie aż taki jaka jest różnica pomiędzy wynikami moimi a na stronie Tropical.  To Oni się pomylili nie ja -na co własnie przedstawiłem dowód powyżej . 

Zasolenie sprawdzam refraktometrem AM to mój 4 refraktometr w karierze akwarysty i jedyny który trzyma skalę nie rozkalibrowuje się bez przerwy. Woda była mieszana 24h.

Prawdopodobnie mam sól Plus z wynikami badań Base . Ale nie jestem tego w stanie zweryfikować gdyż nie mam dostępu do rzeczywistych wyników tej soli z wiadra. 

Na tę chwilę Tropical po ujawnieniu tego milczy. Zbierają myśli co napisać lub sprawdzają partię :) Czekam więc...................

Temat jest w OffTop bo jak go tu umieściłem . 

 

 

 

 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotrek wpadnij i sprawdź na pewno będzie dobrze  zmierzone  [emoji4] 
Uwielbiam takich malkontentów . Czy sądzisz , że pisząc ten wątek nie sprawdziłem 2 x ? Być może jest błąd pomiaru testem kropelkowym poprzez interpretację koloru próbki . Ale nie aż taki jaka jest różnica pomiędzy wynikami moimi a na stronie Tropical.  To Oni się pomylili nie ja -na co własnie przedstawiłem dowód powyżej . 
Zasolenie sprawdzam refraktometrem AM to mój 4 refraktometr w karierze akwarysty i jedyny który trzyma skalę nie rozkalibrowuję się bez przerwy. Woda była mieszana 24h.
Prawdopodobnie mam sól Plus z wynikami badań Base . Ale nie jestem tego w stanie zweryfikować gdyż nie mam dostępu do rzeczywistych wyników tej soli z wiadra. 
Na tę chwilę Tropical po ujawnieniu tego milczy. Zbierają myśli co napisać .......................... [emoji4] 
Temat jest w OffTop bo jak go tu umieściłem . 
 
 
 
 
 
Ja tylko mówię, że to mi wygląda jak typowe objawy przesolenia, nie chce tu nikogo oskarżać, poprostu wypowiadam się jako osoba bezstronna i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to podniesione wszystkie parametry względem zasolenia. Nie mam z tą solą nic wspólnego ale jestem prawie pewien że woda którą badałeś jest przesolona..
PS sprawdzanie dwa razy tym samym refraktometrem nic nie potwierdza

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Moljzesz napisał:

Ja tylko mówię, że to mi wygląda jak typowe objawy przesolenia, nie chce tu nikogo oskarżać, poprostu wypowiadam się jako osoba bezstronna i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to podniesione wszystkie parametry względem zasolenia. Nie mam z tą solą nic wspólnego ale jestem prawie pewien że woda którą badałeś jest przesolona..
PS sprawdzanie dwa razy tym samym refraktometrem nic nie potwierdza

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
 

A dlaczego jesteś PRAWIE PEWIEN , że woda była przesolona ?? Po czym to wnosisz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, rafik73 napisał:

podniesione wszystkie parametry względem zasolenia.

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moljzesz napisał:

 

Okej nie będę bić piany poczekam na stanowisko Tropical ewentualnie zawiozę próbkę wody na dużą Hankę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Okej nie będę bić piany poczekam na stanowisko Tropical ewentualnie zawiozę próbkę wody na dużą Hankę .
Dobrze by było sprawdzić to zasolenie, być może refraktometr źle pokazuje, co nie zmienia faktu że opakowanie lub nr partii jest pomylone.Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test Refraktometru AM bez kalibracji prosto z pudełka 

1. RODI 

IMG_0201.jpg

2. Woda w Akwarium 

IMG_0205.jpg

Jak się dostanę do dużej Hanki to potwierdzę 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2019 o 08:24, boo12 napisał:

fajnie jakby ktoś kto ma tę sól się jeszcze wypowiedział, czy to pojedynczy przypadek, sam miałem ochotę na taką sól a tutaj taka lipa

miałem tą sól,jednakże nie zauważyłem problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Luigi napisał:

Idealna do posypania chodnika zimą.

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Bez przesady . Tu nie chodzi o u krzyżowanie producenta lecz bardziej o wyjaśnienie całej sytuacji oraz  ku przestrodze . Gdyż inni klienci mogą trafić na tę samą partię  . 

Złożyłem oficjalną reklamację do firmy i będę czekał na wyjaśnienie . 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może produkt jednak idzie z tej samej "betoniarki" :D

Mam reef plus.  Ostatnio zrobiłam duża podmianę po kuracji chemicleanem i póki co nic się w akwarium nie dzieje. Wielki plus dla tej soli za rozpuszczalnosc.  Kilka razy zamieszam "łapą" i na dnie nie zostaje kompletnie nic, ani też nic nie pływa na wierzchu, jako z inną solą być może z tej betoniarki bywało. 

Jednak tłoczenie numeru partii na spodzie pudła jest kompletnie bez sensu. Raz, mam opakowanie 20kg, no jest problem takie pudło odwracać na plecy, dwa, pojemnik był już tak "wyszurany" po podłogach, że numer prawie nieczytelny. Jakoś udało się domyślić jednej litery i numer partii pasował do rodzaju soli. Pomysly z kartką w środku lub nadrukiem na wieczku czy z boku opakowania są dużo lepsze. Nie wiem, komu przyszło do głowy to drukować na denku od zewnątrz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sam postanowiłem spróbować Base do startu baniaka... Sprawdzę dokładnie parametry świeżej solanki i przy jakiejkolwiek istotnej rozbieżności z ich pomiarami podzielę się tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zakończyło moje wyjaśnianie z firmą Tropical: 

Pozostawię to bez komentarza. Podsumowując  na tych 5kg. zakończę przygodę z tą solą :).

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pana reklamację,  informujemy że zakupiona przez Pana sól Marine Power o numerze 04HJ2119 to sól Reef Plus Salt. W załączniku przesyłam parametry zakupionej przez Pana soli.

Najmocniej przepraszamy za nieporozumienie, które wynikło z faktu iż nasz system nie zaciągnął karty z parametrami  wyżej wymienionej soli na stronę www.tropical-marinepower.pl. Stąd pierwotnie domniemywaliśmy, że zakupiona przez Pana sól to Reef Base Salt.

 

Bardzo przepraszamy ze wszelkie niedogodności i informujemy, że  dołożymy wszelkich starań aby ten błąd już się nie powtórzył.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji.

REEF PLUS_04HJ2119.png

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeprosili, wyjaśnili, czego tu się czepiać?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tego że takich sytuacji być nie powinno [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
W dniu 2.07.2019 o 19:22, rafik73 napisał:

Bez przesady . Tu nie chodzi o u krzyżowanie producenta lecz bardziej o wyjaśnienie całej sytuacji oraz  ku przestrodze . Gdyż inni klienci mogą trafić na tę samą partię  . 

Złożyłem oficjalną reklamację do firmy i będę czekał na wyjaśnienie . 

Gęstość wody według ciebie to 1.03. Czyli to normalne, że masz trochę za wysokie parametry.

Nie podałeś żadnego merytorycznego argumentu. Natomiast swoimi wpisami potwierdziłeś tylko, że nie wiesz co to jest zasolenie. Twój post i cały temat odbieram jako bicie piany na siłę.

Natomiast firma zachowała się bardzo dobrze czym budzi moją sympatię. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jak napisałem, że sprawdzę tak sprawdziłem. 

Moja partia BASE ma parametry podstawowe zgodne z podanymi przez producenta (kH, Mg, Ca, PO4) na podstawie wyników saliferta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, nanokaczor napisał:

Gęstość wody według ciebie to 1.03. Czyli to normalne, że masz trochę za wysokie parametry.

Nie podałeś żadnego merytorycznego argumentu. Natomiast swoimi wpisami potwierdziłeś tylko, że nie wiesz co to jest zasolenie. Twój post i cały temat odbieram jako bicie piany na siłę.

Natomiast firma zachowała się bardzo dobrze czym budzi moją sympatię.

Z całą sympatią, ale o czym Ty Konrad piszesz? Gdzie autor pisze o gęstości? Ja tam tylko widzę o zasoleniu 35ppt. Czy to, że oficjalna strona producenta rozpoznaje partię soli jako "base", choć jest w pudełku "plus" (co nawet potwierdza producent, a potem jeszcze się z tego wycofuje, co już w ogóle sprawia wrażenie, że producent nie wie co sprzedaje) nie jest wg Ciebie wystarczającym "merytorycznym argumentem", żeby mieć zastrzeżenia? Że parametry solanki nie pasują ani do "base", ani do "plus"? W reszcie, co dobrego było w zachowaniu firmy? Nie zaproponowali żadnego rozwiązania (np wymiany soli na taką z normalnej partii, trzymającej parametry), a jedynie rzucili "przepraszam". A na koniec taki fakt, że na ich oficjalnej stronie ta partia soli NADAL jest rozpoznawana jako "base", czyli nikomu się dupki ruszyć nie chciało i trybie pilnym poprawić rzekomego błędu.

Ja tam się cieszę, że ten temat powstał, bo czytając jedynie deklaracje kolejnych osób o przejściu na sól tropicala można by wyciągnać wniosek, że ta sól to jakieś cudo. A okazuje się, że cenowo to wcale żadna rewelacja, a jakościowo ma (prawdopodobnie) poważne braki.

2 godziny temu, Sagerrak1 napisał:

Moja partia BASE ma parametry podstawowe zgodne z podanymi przez producenta (kH, Mg, Ca, PO4) na podstawie wyników saliferta.

Tzn jakie te parametry ma ta Twoja sól i jaka to partia (numerek)? Poza tym, tu mowa o konkretnej partii soli "plus" (podobno jednak "plus"). Twoja partia może i jest ok, ale inna partia nie jest ok. I właśnie w tym rzecz, że nie powinno być "może".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Słony leszcz napisał:

Tzn jakie te parametry ma ta Twoja sól i jaka to partia (numerek)? Poza tym, tu mowa o konkretnej partii soli "plus" (podobno jednak "plus"). Twoja partia może i jest ok, ale inna partia nie jest ok. I właśnie w tym rzecz, że nie powinno być "może".

Jakie - zgodne, jaka partia - zechcę to podam. Nie zrozumiałeś zamysłu, jak pojawia się problem warto znać jego skalę w odzwierciedleniu ilości opinii. Moja jest ok i tylko do tej treści należy się odnosić. A jeśli ten temat dotyczy wyłącznie jednej partii i nawet o innej wadliwej nie można się odezwać to przepraszam. 

Zachowanie z przeprosinami wyłącznie też uważam za słabe. Tym bardziej na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.