Skocz do zawartości
Ejdzej88

Ślimaki w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad przerzuceniem 20-30 ślimaków do Sumpa. Cel jest jeden, oczyszczenie szyb sumpa z różnych glonów:) Czy ma to sens? Czy większa ilość ślimaków nie zrobi za dużego zamieszania w DSB? trochę mnie już wkurza wygląd szyb w sumpie, ale jakoś boję się skrobać szyby w komorze z DSB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tectusy i Turbo. Mam sporo małych sztuk w głównym zbiorniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sumpa dopiero od roku. Świece w refugiom. Miałem w głównym zbiorniku glonisko, a mimo to sump jest czysty, żadnych glonów. Przegrody refugium mam podklejone lacobelem, tylną ścianę sumpa okleiłem czarną folią, a na lampę założyłem coś w rodzaju karnisza, tak że światło wpada tylko do refugiom, a komora pompy i odpieniacza jest ciemna.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyletka troche bym  sie bal ze szklo porysuje, ja mialem czyscik, polecam, szyby czysciutkie, choc tez slyszalem ze maszynka do golenia tez czyszka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że kolega ma dsb to będzie bał się zbliżyć do piachu. Żyletką jest najskuteczniejsza i najszybsza.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pośpiech to jest dobry przy łapaniu pcheł :)

Zbiornik przeszedł dosyć burzliwe dojrzewanie i w sumpie jest spoooro brązowego glona. Na szybach są też rurówki, więc szkoda je zdrapywać, tam się przydadzą:)

Czyścik magnetyczny nie wchodzi w grę, wiem jakie tornado robię w głównym zbiorniku, jak bym zrobił coś takiego w DSB to chyba było by po zawodach.

Nie potrzebuję efektu na już, jak ślimaki ogarną temat w kilka miesięcy i będą sobie tam dawały radę to też będzie dobrze. 

Pytanie tylko czy jak będą się kręcić po DSB to czy nie zrobią za dużej zadymy, no i czy makroglony nie będę się wkurzać, że łazi po nich coś większego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędzej czy później i tak jakiś tam zawita, turbo raczej nie przekopuje piachu, tornada też nie zrobi. U mnie siedzą w sumpie ale nie mam DSB. Z drugiej strony mi osobiście podoba się taka komora w sumpie która żyje swoim życiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żyletka jest najlepszą metodą w dobrych rękach nie zarysuje szkła , raczej ślimaczki w takiej ilości nie dały by radę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.