Skocz do zawartości
Marcin Wielki

Problem z Babką

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam jedną babkę Valenciennea puellaris, która  żyje w akwarium 160l. Problem dotyczy jej wyskakiwania, jest to moja pierwsza babka, jak ją uspokoić? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wiktorkokoszka napisał:

witam proponował bym kupić koronę na akwarium ,wtedy babka powinna  nie wyskakiwać pozdrawiam

niestety moje  akwarium nie jest wymiarowe na koronę ;/ pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wiktorkokoszka napisał:

a jakie wymiary ma akwawrium?  

170x30x30 wiec jedynie korona na zamówienie wchodzi w grę,  poleca pan jakieś strony z których mógłbym zamówić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

proszę szukać ogłoszenia na olx osób prywatnych :)

a zna pan jakąś polecaną firmę? nie ufam za bardzo olx'owi hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

niestety nie swoją koronę zrobiłem sam ;/ może spróbuje pan swoich sił w majsterkowaniu ? :D

 

rozumiem, czy nada się  może  moskitera na  okno czy  raczej nad  czymś innym pomyśleć? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma pan to proszę dać ,ale to na dłuższą metę nie da rady :/ i będzie uciążliwe mój znajomy posiada szklane przykrycie na akwarium ponoć sprawdza się świetnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

jeżeli ma pan to paroszę dać ,ale to na dłuższą metę nie da rady :/ i będzie uciążliwe mój znajomy posiada szklane przykrycie na akwarium ponoć sprawdza się świetnie

 

a szklane zamknięcie z dziurkami się nada? czy lepiej zainwestować w  zamknięcie z jednym otworem?:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co panu więcej otworów raczej wystarczy jedno wieczko ,ponieważ ta pokrywa jest bardzo lekka i łatwa do demontażu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

po co panu więcej otworów raczej wystarczy jedno wieczko ,ponieważ ta pokrywa jest bardzo lekka i łatwa do demontażu 

a gdzie można taką szklaną pokrywę zamówić?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy zamawiał w hucie w naszym mieście proszę szukać punktów zajmującymi się wyrobami lub przetwarzaniem szkła :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

mój znajomy zamawiał w hucie w naszym mieście proszę szukać punktów zajmującymi się wyrobami lub przetwarzaniem szkła :D

 

dziękuje za podpowiedź jeszcze jedno pytanie, jaki może być powód wyskakiwania tej babki? :smile_cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

nie wiem mi dwie wyskoczyły i niestety odeszły na wieczną rafę taki temperament tych wspaniałych ryb <3 

oh tak te rybki są wspaniałe! lubię obserwować ich zachowanie jak potrafią przerzucać ten piaseczek :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wiktorkokoszka napisał:

haha ja tak samo te rybki są wspaniałe 

dziękuje panu za  odpowiedzi, więcej tak miłych osób potrzeba na tym świecie! pozdrawiam  serdecznie miłej nocy :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy koronie, babka też mi wyskoczyła. Lepiej moim zdaniem zrobić osłonę w około akwarium tak z 5 cm, babki podczas stresu płyną po szybie do góry u mnie tak było parę razy nie skakała np. z środka akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam wrażenie że ktoś sobie tutaj pogrywa? Kpi, nabija posty albo nie bardzo wie o czym pisze? Dwie nowe osoby prowadzą pasjonującą, rzekł bym momentami porywającą rozmowę - jeden o koronie, drugi o przykryciu. Podejrzewał bym boty reklamowe, ale te są już dużo inteligentniejsze....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna tez duzo taniej zasotsowac taka siateczke na akwarium, sa dostepne w sklepach akwarystycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.