Skocz do zawartości
Marcin Linek

Utrata tkanki seriatopora caliendrum

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wzbudza zainteresowanie, czasami tylko ciężko coś doradzić :)

Bakteriami w słupie wody bym się nie przejmował, one mają zasiedlać skały i jej substytuty, także jeśli masz przeczucie, że to infekcja bakteryjna to bym używał UV, a potem lał bakterie.

Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację u siebie... Jedyna sensowna odpowiedź jaką uzyskałem brzmiała ten koral tak ma... wraz ze wzrostem zmienia się przepływ i tkanka zaczyna obłazić, schodząc pali dalsze fragmenty koralowca. Niestety u mnie zakończyło to przygodę z seriatoporą. Koral wielkości wiadra 12l wyleciał na śmieci...

Po czasie w zbiorniku zaczęły schodzić z równie nie wyjaśnionych przyczyn niektóre acropory. Podejrzenie padło na AEFW ale czy to napewno to - tego nie wiem, obecnie w baniaku posiadam kilka wargaczy uważam iż to skuteczny sposób na pasożyty korali... Dodatkowo odkryłem iż posiadam płazińce pożerające m.in ślimaki. Na asteriny zakupiłem harlequina który żyje do dzisiaj i póki co nadal ma co jeść, choć ilość pokarmu spadła... Mój baniak stawał na nieodgazowanej skale prosto z frachtu więc skąd się wzięło dobrodziejstwo :) nie odpowiem.

Temat jak najbardziej wzbudza zainteresowanie. Ja bym stawiał na pasożyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wargacze labroides dimidiarus i halichoeres melanurus i na pewno robią robotę, szczególnie ten drugi. Zastanawiam się teraz czy nie powinienem wpuścić jeszcze mandaryna, zawsze miałem w zbiorniku parkę ale od czasu przeprowadzki nie mogłem się zebrać do zakupu nowego. Mam wrażenie, że to mogło też sie przyłożyć do nadmiernego rozrodu niektórych organizmów. Myślę, że dam zbiornikowi jeszcze troche czasu i poobserwuję co się będzie działo przez tydzień - dwa. Później trochę poswiece uv, i bede dodawał bakterie, a dodatkowo trochę urozmaicę obsadę aby w naturalny sposób ograniczyć trochę ilość drobnego życia.


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.