Jump to content
lapsiak84

Co się dzieje z MarinLab

Recommended Posts

Cześć. Nie wiecie czasem co się dzieje z MarinLab? W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła (w co nie wierze). Bo nie zmieniła statusu.

Do tego wysłałem wczoraj do nich maila z zapytaniem czy na pewno jeszcze nie dotarła (bo zadzwonić się nie da bo nigdzie nie mogę znaleźć numeru). Na maila rownież nie otrzymałem do dziś odpowiedzi.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Spoko ja we wtorek poprzedni wysłałem :D a w srode dotarła dopiero dziś wyniki dostałem 

Wow. To ostro. Jak pierwszy raz wysylalem to wyslalem w czeartek a w piatek juz wieczorem wyniki byly wiec temu sie niepokoje.

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?

Jakieś tam zmiany zachodzą na pewno.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

No wlasnie i ciekawe na ile jest wynik wiarygodny po takim czasie.

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?

ICP bada skład pierwiastkowy próbki. Jeśli tylko probówka jest szczelna, to choćby i rok leżała, to się skład pierwiastkowy nie zmieni. Może skisnąć woda w środku, ale wapnia, magnezu i całej reszty nie ubędzie ani nie przybędzie. No, może jakieś zupełnie śladowe pierwiastki radioaktywne się rozpadną, jak już ktoś bardzo w szczególiki by się chciał bawić:-) No ale takich pierwiastków ICP nie bada.

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła

Może listonosz awizo im zostawił;-) Na poważnie, obstawiam pocztę w tym przypadku. Ostatnio paczka wysłana do mnie pocztexem leżała przeszło tydzień na poczcie już w moim mieście. Normalnie na ich stronie mogłem sobie przeczytać wszystko, kiedy przez kolejne punkty przechodziła, kiedy na "moją" pocztę dotarła, o awizowaniu nic nie było, ale paczki nie przynosili. Podobno straszne braki kadrowe poczta ma i nie ma komu paczek nosić. Z innych humorystycznych historii z pocztą, to ostatnio się przemeldowałem, a w związku z tym prawo jazdy wymieniałem. I oczywiście "stary" powiat do "nowego" dokumentację wysyłał, oczywiście pocztą polską. No i oczywiście dokumenty się zgubiły:-) Jedni wysłali, do drugich nie doszło, efekt - 3 miesiące trwała wymiana prawka.

Edited by Słony leszcz (see edit history)

Tak rok temu wysłałem 100  listów z ZPO około 10 zaginęło...... 

26 minut temu, rmatysiak napisał:

Tak rok temu wysłałem 100  listów z ZPO około 10 zaginęło...... 

Ale 90 dotarło:thumbup:

Też myślę, że to kwestia poczty. Ja wysłałem 24 czerwca próbkę, a dopiero przedwczoraj dotarła do MarinLab. Dzień później dostałem wyniki.

Następnym razem nie będę się bawił w pocztę i nadam na własny koszt w paczkomacie. 13zł a wynik będę miał w miarę na świeżo, a nie po 2 tygodniach.

Bez sensu tylko, że przesyłka pocztą jest wliczona w cenę zestawu...

Dokładnie. Otrzymałem odpowiedź od ML ze dopiero wczoraj otrzymali przesyłkę.

Pomimo iż mają otwerte do godz 19 to w środę listonosz nie raczył doręczyć przesyłki.

Dziś już mam wyniki testów.

Masakra... za co my płacimy tym patałachom?! 

zawsze można wysłać kurierem, wiele osób tak robi... Ja tam wolę poczekać dłużej i nie dopłacać, ale jak komuś się spieszy to czemu nie