Skocz do zawartości
lapsiak84

Co się dzieje z MarinLab

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie wiecie czasem co się dzieje z MarinLab? W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła (w co nie wierze). Bo nie zmieniła statusu.

 

Do tego wysłałem wczoraj do nich maila z zapytaniem czy na pewno jeszcze nie dotarła (bo zadzwonić się nie da bo nigdzie nie mogę znaleźć numeru). Na maila rownież nie otrzymałem do dziś odpowiedzi.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko ja we wtorek poprzedni wysłałem :D a w srode dotarła dopiero dziś wyniki dostałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. To ostro. Jak pierwszy raz wysylalem to wyslalem w czeartek a w piatek juz wieczorem wyniki byly wiec temu sie niepokoje.

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakieś tam zmiany zachodzą na pewno.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i ciekawe na ile jest wynik wiarygodny po takim czasie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

Czy przez tak długi czas woda nie zmienia swoich właściwości w fiolce?

ICP bada skład pierwiastkowy próbki. Jeśli tylko probówka jest szczelna, to choćby i rok leżała, to się skład pierwiastkowy nie zmieni. Może skisnąć woda w środku, ale wapnia, magnezu i całej reszty nie ubędzie ani nie przybędzie. No, może jakieś zupełnie śladowe pierwiastki radioaktywne się rozpadną, jak już ktoś bardzo w szczególiki by się chciał bawić:-) No ale takich pierwiastków ICP nie bada.

2 godziny temu, lapsiak84 napisał:

W poniedziałek przed godziną 8 pobiegłem na pocztę wysłać próbkę. Dziś już mamy czwartek a moja próbka jakby nawet nie dotarła

Może listonosz awizo im zostawił;-) Na poważnie, obstawiam pocztę w tym przypadku. Ostatnio paczka wysłana do mnie pocztexem leżała przeszło tydzień na poczcie już w moim mieście. Normalnie na ich stronie mogłem sobie przeczytać wszystko, kiedy przez kolejne punkty przechodziła, kiedy na "moją" pocztę dotarła, o awizowaniu nic nie było, ale paczki nie przynosili. Podobno straszne braki kadrowe poczta ma i nie ma komu paczek nosić. Z innych humorystycznych historii z pocztą, to ostatnio się przemeldowałem, a w związku z tym prawo jazdy wymieniałem. I oczywiście "stary" powiat do "nowego" dokumentację wysyłał, oczywiście pocztą polską. No i oczywiście dokumenty się zgubiły:-) Jedni wysłali, do drugich nie doszło, efekt - 3 miesiące trwała wymiana prawka.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rok temu wysłałem 100  listów z ZPO około 10 zaginęło...... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślę, że to kwestia poczty. Ja wysłałem 24 czerwca próbkę, a dopiero przedwczoraj dotarła do MarinLab. Dzień później dostałem wyniki.

Następnym razem nie będę się bawił w pocztę i nadam na własny koszt w paczkomacie. 13zł a wynik będę miał w miarę na świeżo, a nie po 2 tygodniach.

Bez sensu tylko, że przesyłka pocztą jest wliczona w cenę zestawu...


140x70x50, Pacific Sun Diuna T5 8x54W, Royal Exclusiv Bubble King 160, 2x Jebao OW-40, AquaTrend DoserOne Evolution, AquaTrend Levelautomatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Otrzymałem odpowiedź od ML ze dopiero wczoraj otrzymali przesyłkę.

Pomimo iż mają otwerte do godz 19 to w środę listonosz nie raczył doręczyć przesyłki.

Dziś już mam wyniki testów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra... za co my płacimy tym patałachom?! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze można wysłać kurierem, wiele osób tak robi... Ja tam wolę poczekać dłużej i nie dopłacać, ale jak komuś się spieszy to czemu nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebym wiedział, że tak będzie to też bym wysłał kurierem, a tak tydzień i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile idzie test gdy skorzystamy z opłaty  fundowanej przez marinlab  , to zwykły list  ? 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, SU1 napisał:

Ile idzie test gdy skorzystamy z opłaty  fundowanej przez marinlab  , to zwykły list  ? 

tak, jako zwykły list.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ostatni test szedł około 3dni. Albo inaczej. W poniedziałek do południa nadałem, a w czwartek miałem wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katani napisał:

tak, jako zwykły list.

Jech .... trochę  późno na to wpadłem  , a teraz czekaj ....


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam test do badania 08.02.2021 do dnia dzisiejszego brak wyniku, zaczyna mnie to wkurzać, płacisz 99zł za test i 10dni minęło i cisza nadal... bywało że były po 4-5dniach, teraz brak słów!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem w styczniu. W pon wysyłka, w pt wyniki. Ponoć jakaś awantura o AF była na FB. Ktoś pisał na czacie, ale bez szczegółów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem priorytetem a i tak wynik miałem po 8 dniach. Wysyłka w poniedziałek a wynik we wtorek.


3) Zbiornik 120x80x73h -700L  - start 15/05 2020, + sump 130x55x55 - 390L + szczepkarium 100L

2) Rafka 130x55x55L - 390L (z panelem), start 23/10/2016

1) Początek słonego - Akwa 190L  start 24.08.2011

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysłałem w piątek i wtorek dostałem info że dostali po około 2h mialem wyniki. Pozdrawiam. Zawsze można zadzwonić do laboratorium i zapytać o co chodzi.

Pani na poczcie poinformowała mnie że jest opłacony przez nich polecony priorytet ewentualnie mogę dokupić potwierdzenie odbioru, także mnie nic ekstra nie kosztowała wysyłka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysyłam poniwnie wodę do badania, przesyłka z wodą nie dotarła,  poczta dala d..y. gdzieś zginęła lub listonosz wypił :P

Po rozmowie z Marin lab mam wysłać jeszcze raz z tym samym kodem. ( markerem napisać kazano kod)

Więc dziś kurier pójdzie w ruch.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyslalem we wtorek w zeszlym tyg (po raz pierwszy) - dzisiaj rano dostalem maila ze otrzymali paczke, a po 2h byly wyniki.

ciekawe, czy to wina poczty? Jakby tak wyslac kurierem, ze wiadomo, ze przyjdzie kolejnego dnia, to czy wyniki tez beda tak szybko. Wlasciwie Beti powinna miec juz na to odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wysyłałem kurierem i nie było problemów. Wysyłka, następnego dnia u nich, otwierają dopiero jeszcze następnego dnia (procedura kowidowa) i wtedy wynik już po kilku godzinach się pojawiał. Wg mnie ta wysyłka pocztą w cenie testu to bez sensu opcja. Żeby to była chociaż wysyłka inpostem... bo niestety pocztę polską to lepiej omijać szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem pocztą (priorytet) w poniedziałek i w czwartek miałem wyniki...
Piotrek

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.