Skocz do zawartości
odan

Pokarm długo utrzymujący się w toni wodnej.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, nie za bardzo udaje mi się przestawić błazenki na pokarm suchy, trochę w tym mojej winy, bo nie jest dla mnie żadnym problemem karmić je mrożonkami przez większość roku, więc mocno się przyzwyczaiły. Niestety zbliża się tygodniowy wyjazd i chciałbym im zostawić automatyczny karmik, ale niestety w żaden sposób nie są zainteresowane tym co wrzucam. Próbowałem obecnie z dwoma pokarmami AF Marine MIX S oraz easyreefs dki marine. Kupowałem te pokarmy z myślą aby utrzymały się trochę w toni wodnej, ale niestety szybko lądują na dnie, a tam plaga kiełży zaraz je przechwytuje i nie ma co zbierać. Macie może jakieś sprawdzone pokarmy które dość długo utrzymują się w toni wodnej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże te blazenki?  Dorosłe ryby wytrzymają bez problemu przez tydzień bez karmienia i wyjdzie im to na zdrowie.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, odan napisał:

Niestety zbliża się tygodniowy wyjazd

Tygodniowym wyjazdem to się nawet nie przejmuj. Taka głodówka od czasu do czasu to nawet na zdrowie im wyjdzie. Spoko mogą zostać bez pokarmu na tydzień. Taki wyjazd to jedyne, żeby wody w zbiorniku dolewki starczyło. A karmik automatyczny to też jakieś tam ryzyko, nigdy nie wiadomo kiedy zgłupieje i cały zapas pokarmu wyładuje do wody. Mnie się zdarzało i na dwa tygodnie swojego gobiodona zostawiać i wszystko było ok, a to przecież mniejsza jeszcze rybka niż błazny.

Pelety czy granulki to będą tonąć. Jedynie płatki dłużej popływają, ale nie wiem, jak błazenki na nie będą reagowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, andzior70 napisał:

Duże te blazenki?

Ok 3 cm, także nie są jakieś wielkie.

 

16 godzin temu, Słony leszcz napisał:

A karmik automatyczny to też jakieś tam ryzyko, nigdy nie wiadomo kiedy zgłupieje

Karmik chyba jednak zostawię, jedzenia też będzie na styk na tydzień i wielkiego ryzyka nie będzie.

Co do dolewki to główny zbiornik powinien wystarczyć, chociaż fakt jest taki, że jak zaczynają pracować wentylatory chłodzące to dwa razy szybciej ubywa wody, ale mam też zbiornik rezerwowy, więc powinno być ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym karmnika nie uruchamiał. Chyba że jest opcja dozowania co drugi dzień. Inaczej zupa się zrobi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Hikari Marine S, u mnie zaczęły jeść od pierwszego strzału, a są tak samo małe, jak nie mniejsze. Pomijając już okres urlopowy i karmnik, to nawet warto je nauczyć jeść suchy pokarm, celem urozmaicenia diety chociażby.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2019 o 10:57, Ironista napisał:

Hikari Marine S

Dzięki, sprawdzę czy zakosztują w nim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.