Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

20190607_200224-856x997.thumb.jpg.55fb88ac6431e13ff7e41dd896c88cf0.jpg

20190704_193931-1328x747.jpg

20190702_200347-1328x747.jpg

Czy możliwe jest jeszcze żeby ten piasek wyglądał tak jak po zalania akwarium bialutki czysciutki???? Ogólnie ze 4 tygodnie różnicy między zdjęciami. ..

Piasek jest drobniutki,jak ruszam nim to jest taki posklejany tym świństwem....i wałkuje robią się grudy....

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewa. W końcu nalot zejdzie. Warto będzie dać później babeczkę kopiącą do jego przesiewania to utrzyma go w czystości.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że dojrzewanie dopiero się zacznie ;) Normalna rzecz przy dojrzewaniu, przygotuj dużo cierpliwości, bo dojrzewanie trwa kilka miesięcy. Co do piasku to będzie on biały, ale nie jak nowy 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma no2 to wpuszczaj ślimaki do kopania. Babilonia świetnie daje sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, erni20133 napisał:

Mam nadzieję że zejdzie... samo , a teraz ta babka to nie wyczyscila by tego piasku z grudami? 

babylonia i nassariusy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku babylonia i nassariusy kompletnie nie wpływają na stan piasku te ślimaki w zasadzie tam gdzie siedzą tam są zagrzebane i tyle, w momencie sypania jedzenia wyskakują a potem po chwili znowu się zagrzebują więc nie licz na to że będziesz miał dzięki nim bialutki piasek.

Babka taki piasek szybko przekopie, sam mam muralisa jest spokojna nie mam burzy piachu ale nikt Ci nie poleci tego rozwiązania bo nasze akwaria są po prostu za małe, więc jedynie możesz na własną odpowiedzialność i od razu warto dodać że babki symbiotyczne w zasadzie nie kopią.

No i tak jak wyżej wpuszczaj tylko jak masz dobre parametry...

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewidentnie objawy dojrzewania ,jeśli no2 jest stabilne dobrze by było wpuścić do środka akwarium ,jakieś ślimaki kopiące :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, wiktorkokoszka napisał:

ewidentnie objawy dojrzewania ,jeśli no2 jest stabilne dobrze by było wpuścić do środka akwarium ,jakieś ślimaki kopiące :D

Mam Nassariusa nic nie zrobił przez 2 tygodnie:)

 

16 godzin temu, fannadil napisał:

Babka taki piasek szybko przekopie, sam mam muralisa jest spokojna nie mam burzy piachu ale nikt Ci nie poleci tego rozwiązania bo nasze akwaria są po prostu za małe, więc jedynie możesz na własną odpowiedzialność i od razu warto dodać że babki symbiotyczne w zasadzie nie kopią.

No i tak jak wyżej wpuszczaj tylko jak masz dobre parametry...

Właśnie czytałem o twojej kostce ... też miałeś  brązowy nalot a później już go nie widziałem , dosypałeś piachu wpuściłeś babkę i nie wiem co pomogło w końcu ? 

W kaskadzie też nam wate, co 2 dni jest brązowa  i wymieniam, czyżby schodziło mi z piasku ? Chociaż nie widzę poprawy na piasku..

.

Dzisiaj kupił bym tą babkę Muralisa piszą że spokojna ale czy da radę z moim piachem ?

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@erni20133 na prawdę, wyluzuj. Każdy jeden (czy jedna) miał jakiś tam nalot na piachu w czasie dojrzewania akwarium. To co masz, to kiedyś zniknie, jeśli tylko pozwolisz zbiornikowi dojrzeć. A kiedyś w przyszłości, jak koniecznie chcesz mieć ten piasek błysk (piasek nie nie jest rzecz najważniejsza w akwarium rafowym), to możesz pomyśleć o babeczce, tylko nie wiem, czy taką malutką znajdziesz, co się w takiej kosteczce zmieści. Ale to na spokojnie, kiedyś. Nie wrzucaj teraz na łapu-capu nieprzemyślanych zwierzaków do dojrzewającego zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Słony daj temu jeszcze trochę czasu. U mnie przede wszystkim na nalot wszelaki pomogły makroglony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości. Po dojrzewaniu, troszkę pracy i piasek będziesz miał bielutki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem babeczke Muralisa w 5 minut zrobiła mi takie mleka jak po zalaniem akwarium........i.......znikneła nigdzie koło akwarium nie leży...moze poszła spać? Czy te babki śpią pod piaskiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzi pod skałę i tam spedza duzo czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, erni20133 napisał:

Kupiłem babeczke Muralisa

Wg opisu z erybki (pewnie tam kupiłeś, to i opis pewnie widziałeś) minimalna pojemność akwarium dla tej babki to 200 litrów. Na reeflex'ie nawet 400L (https://pl.reeflex.net/tiere/1394_Valenciennea_muralis.htm). "Fajne" podejście masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, erni20133 napisał:

Kupiłem babeczke Muralisa w 5 minut zrobiła mi takie mleka jak po zalaniem akwarium........i.......znikneła nigdzie koło akwarium nie leży...moze poszła spać? Czy te babki śpią pod piaskiem ?

Raczej ciężko, żeby się u ciebie w akwarium zgubiła za dużo kryjówek nie ma.

Masz jakiś cyrkulator w baniaku rusza coś tą wodę czy tylko kaskada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W piasku nie ma życia i dlatego rosną na nim bakterie i bruzdnice.  Jest to zupełnie normalne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaZek napisał:

Masz jakiś cyrkulator w baniaku rusza coś tą wodę czy tylko kaskada? 

Tylko kaskada .... dzisiaj też babki nie widzę nigdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, erni20133 napisał:

Tylko kaskada .... dzisiaj też babki nie widzę nigdzie 

Przejrzyj podłogę dokładnie, zaglądnij do kaskady.

Ale na 99% wyskoczyła, jest to stanowczo za małe akwarium na babkę. Ten kto Ci to polecił jest nie do końca normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grzebała  pod skałą z tyłu i tam ją  ostatni raz widziałem, nic tam się nie rusza od wczoraj , ani też nie mam tam jak poruszać... więc albo tam siedzi pod skałą zakopana, bo nie wyskoczyła sprawdzałem dokładnie... albo ja skała przycisneła?

20190706_180128-1328x747.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest zestresowana,musisz jej dać 2-3 dni sama wyjedzie :)

100% że siedzi pod skałą skoro nie wyskoczyła.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłbym jakiś mały cyrkulator z czasem, żeby ruszał wodą przy piasku, no chyba , że kaskada wystarcza to już sam oceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babka się znalazła, zrobiła się już śmielsza , i kopie 

Problemy są takie że mam mleko w akwarium znowu ....blazenki zaczęły pływać na samej górze w rogu może boją się jej albo za mała przejrzystość w akwarium jest ?

 

Za karzdym razem gdy pobiera piasek robi sie dymek ..... 

Czy ten dymek i  mleko w akwarium może stworzyć jakieś problemy dla życia w akwarium ?

20190707_202657-1328x747.jpg

20190707_202331-1328x747.jpg

20190707_204408-1328x747.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.