Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, erni20133 napisał:

Babka się znalazła, zrobiła się już śmielsza , i kopie 

Problemy są takie że mam mleko w akwarium znowu ....blazenki zaczęły pływać na samej górze w rogu może boją się jej albo za mała przejrzystość w akwarium jest ?

 

Za karzdym razem gdy pobiera piasek robi sie dymek .....

W piachu jest pył, który teraz będzie non stop wzburzany przez kopiącą babkę i stąd to mleko. Z czasem pył się odfiltruje (możesz dać waty do kaskady to nieco przyśpieszy filtrację) i woda powinna się wyklarować. Z krystaliczną wodą może być jednak ciężko, bo jak babka będzie miała temperament i zacznie Ci przemeblowywać dno w takiej kostce, to możesz mieć non stop drobinki piasku zawieszone w toni.


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wate i wymieniam co kilka dni robi się raczej brązowa ..... koralowce które stoją na piasku straszenie zarastają mi glonami ...?na skałach widać delikatny osad z piasku ..

Babka jest u mnie od soboty to jest  3 dni i zrobiła już bardzo dużo...... zresztą sami zobaczycie jak było, a jak już jest..

 

Chyba zacznę ja wynajmować:)

 

 

20190709_052550-1046x428.jpg

20190709_052443-880x365.jpg

20190709_052405-756x341.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok piasek znowu robi się brudny, babka wyskoczyła po 2 tygodniach , szkoda mi rybki więc chyba drugiej nie kupię .....

Mam pytanko czy dam radę oczyścić piasek tym odmulaczem na baterie ???

 

A miałem już piasek naprawdę czysciutki.......

 

 

Odmulacz-na-baterie-do-akwarium-3w1-dlugi-80cm.jpeg

20190908_113854-1328x747.jpg

20190728_093631-1182x665.jpg

Edytowane przez erni20133 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz otwarte u góry akwa? Ja sam będę z czasem kupował babkę :) tylko trzymam szybę na górze. Mniej wody ucieka miedzy innymi pomimo, że się trochę syfi od skraplającej się wody.

Jaką konkretnie babkę miałeś? 

Co do odkurzania to nie wiem... Chyba sam bym wzburzał dno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Babkę miałem Muralisa taka mniej kopiaca spokojniejsza po 3 dniach byłem już zadowolony piasek o wiele czysciejszy się zrobił

Problemy to że czasami bierze piasek i płynie do góry i wypuszcza , więc moje korale na piasku złe się czuły , bo piasek im wpadał i nie miałem na piasku prawie nic

Może jest jeszcze jakaś babka która by kopala jeszcze delikatnie???

Nie mam pokrywy , moja babka Muralisa przesiewala piasek i jadła również pokarm z innymi rybami wyskoczyła nie wiem dlaczego pamiętam że w tym dniu karmiłem ryby z 3 godziny później niż normalnie 

Czyli karmię o 17 ( o 16 była jeszcze) a o 20 już leżała na podłodze a przez 2 tygodnie jak była karmiłem regularnie o 17

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.