Skocz do zawartości
ILUZJONISTA

Sól Red Sea Coral Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałbym nowy zbiornik wystartować na soli Red Sea CORAL PRO, co o tym sądzicie i jak oceniacie ten produkt?

Ogólnie chciałbym prowadzić zbiornik na produktach z tej firmy, więc każda opinia mile widziana.

Zamierzam trzymać w nim ZOA, Euphylie, Acanthastrea, Caulastrea i montipore talerzowe, może jeszcze jakąś milkę.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że będzie za bogata. Wystarczy RS Sea Salt.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą wyżej na start sól trochę może być przesadzona ,że się tego nie wykorzysta ,że warto sobie na jakieś standardowej ruszyć. A potem jak już zbiornik zasiedlony z powodzeniem można tą startować jak jest mało wymagająca obsada miękkie/lps i jeden dwa patyki to parametry idzie uzupełniać samą solą. W/W sól stosuję długi czas i po prostu spełnia moje oczekiwania i jest bez problemowa.


Krauza [118x35x40H] + sump 45x45x38H 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok.

A czy ktoś stosował starter Red Sea Reef Mature Starter Kit 4x100ml? 

W instrukcji jest opis jak stosować aby akwarium miało odpowiednie parametry do zasiedlania w 21 dni.


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wypowiedzi i mam chyba nieco inne zdanie. Czy RSCP czy RSS która jest właściwsza na start- otóż ta wg której zaplanujecie obsadę. Trudno wśród nich określić która jest biedniejsza a która bogatsza. Jedna i druga do biednych nie należy. A do właściwych na start należą obydwie.

Proponuję obejrzeć 2 oficjalne filmy producenta soli i sami znajdziecie odpowiedź czym te sole się różnią...

 

RSS będzie miała kh około 8
RSCP co prawda na początkowym zasoleniu wykaże kh około 12 ale podczas rozwoju przy zachowaniu optymalnej wielkości podmiany wody w akwarium i wzroście konsumpcji to Kh baniaka zbliży się docelowo również do 8 a te optymalne podmiany nie będą powodowały znacznego rozchwiania tego parametru.

dokładniejszy opis obydwu soli podał @Tester https://reefhub.pl/sol-akwarystyczna-test-porownawczy/

więc gdzie tu mowa bogatsza, biedniejsza - obydwie są bogate, i obydwie nadają się od startu do likwidacji baniaka. Na czym poprowadzisz baniak zależy w dużej mierze od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, chwialek napisał:

Na czym poprowadzisz baniak zależy w dużej mierze od Ciebie.

Wszystko zależy jak to będzie się toczyło. Jeśli będą przyrosty miękkich i LPS to wiadomo iż każdy wejdzie w SPS wcześniej czy później. Ja zachłanny nie jestem a też nie ukrywam iż zbyt leniwy i brak mi systematyczności aby wszystkiego dokładnie doglądać codziennie i spędzać dość dużo czasu codziennie na korygowanie systemu. Moje akwarium musi wybaczać mi lekkie zaniedbania i dla tego myślę iż szczytem mojego systemu będą przyrosty montipor, milk i LPS. A myślę o soli RSCP ponieważ chciałbym kH utrzymywać na poziomie 9-10.

Co do filmików to obejrzałem wszystkie plus przestudiowałem cały program Firmy Red Sea i chciałbym go u siebie wdrożyć. 

Edytowane przez ILUZJONISTA (wyświetl historię edycji)

2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie RSCP jest bardzo nienaturalną solą mimo że jest pochodzenia naturalnego. Jest częścią całego programu Reef Care I jako taka powiedzmy ma sens. Natomiast nie polecam jej jako pojedynczego produktu RS. Ale to tylko moje zdanie


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.