Skocz do zawartości
Ejdzej88

Testy ATI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w sobotę będąc w Acroporze, zobaczyłem testy na wapń ATI, miałem problem z wysokim poziomem wapnia to stwierdziłem, że kupię ten test by porównać wynik z Salifertem, no i spodobała mi się elegancka walizeczka w jakiej sprzedawany jest ten test:)

Nie ma tematu o testach ATI to zrobię krótką recenzję. 

Za 80zł dostajemy zestaw do wykonania 100 testów we wspomnianej walizeczce, która jest delikatnie mówiąc 1000x lepsza od pudełek kartonowych, które przynajmniej u mnie bez przerwy obrywają wodą i się rozmaczają. Testy trzymam w pudle z Ikei razem z całą resztą akwarystycznego bałaganu i używam ich przy podmiankach wody, co powoduje, że zawsze dostanie się tam trochę wody, ale to pewnie przez moje dwie lewe ręce ;)

Zawartość:

Poza wspomnianą walizką dostajemy 2 strzykawki 1ml, tzw. insulinówki, subiektywnie bardzo wysokiej jakości, do jednej z nich mamy nakładkę taką jak w testach Saliferta, strzykawkę 5ml, szklaną fiolkę, 3 odczynniki oraz butelkę płynu wzorcowego. Płynem tym możemy sprawdzić Ca, Mg, KH i zasolenie dla mnie bomba :)

Jest też instrukcja w wersji angielskiej i niemieckiej

Pomiar:

Do fiolki dodajemy 1ml wody z akwarium i 4ml wody RO(!)

Dalej to już prawie standard, 10 kropli Ca1, mieszamy, czekamy, 2 krople Ca2 i zaczynamy podawać insulinówką Ca3 aż płyn zmieni kolor z różowego na niebieskawy.

Subiektywnie zmiana koloru płynu jest gwałtowniejsza niż w Salifercie i nie miałem żadnych wątpliwości kiedy płyn zmienił kolor.

Dla mnie bomba pomimo wydłużonej procedury pomiarowej, dzisiaj robiłem 2 test i już wiedziałem jak on działa więc nie szczypałem się z podawaniem ostatniego odczynnika ze strzykawki, więc sumarycznie czas pomiaru taki sam jak w Salifercie.

Na pewno przetestuję też test na KH, bo zmiana kolorów w Salifercie jest taka jaka jest i się zawsze zastanawiam czy to już czy jeszcze nie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.